Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha beirattam a 2.5 éves...

Ha beirattam a 2.5 éves fiamat az óvodába, akkor kötelező is járnia? Még nem óvoda köteles.

Figyelt kérdés
Feleségem veszelyeztetett terhes és ezért beiratkoztunk az oviba a nyáron, mivel bármelyik pillanatban befektethetik a korhazba (nyitott mehszaj), ezert szerettunk volna egy biztositekot, hogyha baj lesz, akkor legyen ki vigyazzon a fiamra. Ovi vezetőnek és ovonoknek jeleztük is a szituációt, amire azt mondták, hogy semmi gond, megoldjuk. Ma hívtak reggel, hogy megsem úgy van, mint ahogy beszéltük, hétfőn vigyük a gyereket, mert ha beirattuk, akkor járnia kell. Került már valaki hasonló helyzetbe?

2017. szept. 1. 23:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen ez így van és a gyereknek is így lesz jó. Mikor anya hirtelen kórházba kerül egyből ovi is?
2017. szept. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Az óvoda nem gyerekmegőrző. Nem arra találták ki, hogyha hirtelen gond van és nincs ki vigyázzon rá, akkor egyik reggel beadjátok. Megszületik a kistestvér és (számára) ugyanabban a pillanatban Ő óvodába kerül. Klasszul hangzik!
2017. szept. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan nem ovoda köteles ez igaz ,de ugy fer ha viszed hétfőtől az ovit is szokni kell .hamár beíratad ,vigyed ,ha nem viszed akkor mond meg hogy kí íratkozol hogy ne foglald el mások elől a helyet .
2017. szept. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Neki is jobb ha addigra beszokik nem pedig egyszer csak otthagyjátok ráadásul akkor amikor egyben az anyja is kórházba kerül, gondolkozzatok már kicsit.
2017. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az itelkezeseket. Alapvetően azt szeretnénk, hogy jövő szeptemberben kezdje az ovit, mivel akkor lesz köteles és addigra tudjuk a feltételeket megteremteni (szobatisztaság, önálló öltözködés stb.).
2017. szept. 2. 08:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább irassátok ki, és inkább egy bébiszitterhez szoktassátok hozzá, aki tud menni, ha anyuka kórházba kerül.
2017. szept. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha azt szeretnétek, hogy jövőre kezdje, akkor mégis minek irattátok be? Az óvoda az nem Gyermekmegőrző. Vagy mégis hogy képzelitek? Hogy otthon van, anyukának másnap be kell feküdnie, és a gyereket viszitek reggel nyolcra majd te négyre mész érte? Vagy mégis hogy képzeltétek el ? Ez azért nem egészen így működik. Több hét, némelyik gyereknél több hónap mire beszokik.


Mellesleg, az óvoda szeptemberben kezdődik, ilyenkor ismerik meg egymást a gyerekek, kialakul a közösség. Nem úgy megy, hogy te novemberbe egyik reggel odaállítasz a gyerekkel hogy jöttem mert anyuka kórházba került. Nagyon el vagytok tévedve.

2017. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem ítélkezés, ezek jó tanácsok.

Ha nem szeretnétek, hogy idén járjon a gyerek, akkor vegyétek ki, ha meg szeretnétek, hogy járjon (mert pl. nehéz lenne anyunak az újszülött mellett), akkor kezdjétek el rendesen, szoktassátok be a csoportba, ahogy azt kell.

Az óvodára is vonatkoznak szabályok, sajnos nem tartogathatják nektek a helyet. Gondolom, jófejségből úgy gondolták, megpróbálnak kiskaput találni nektek, de az orrukra lett koppintva.


Összességében: nem óvodaköteles gyereket nem kell beíratnod, de ha már beírattad, pont ugyanúgy vonatkoznak rá is a szabályok, mint az idősebbekre.

2017. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Óvodaköteles akkortól amikor betölti a 3. életévét. 2015 márciusban beírattam a gyerekemet, mert 2016. áprilisban töltötte a 3-at, akkor már késő lett volna beiratni. De halasztottam szeptemberig, most fogja kezdeni.

Nem szerencsés a kistesó érkezésével együtt ovit kezdeni.

Az ovi meg szerintem azért kéri, hogy menjen, mert nincs meg a létszámuk.

A bunkó válaszolókkal meg ne foglalkozz, ez a gyk már csak ilyen sajnos.

2017. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Vigyétek magánbölcsibe.
2017. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!