Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet-e még jegyzőkönyvet...

Lehet-e még jegyzőkönyvet felvetetni, és érdemes-e (óvodai baleset-lépsérülés)?

Figyelt kérdés
5 éves kislányom még júniusban esett le egy mászókának nem nevezhető játék tetejéről(kb. egy ilyen szőnyeg porolónak néz ki) , ami kb. 1,5 m magas.Igaz , hogy felhívtak az óvodából , hogy leesett és nagyon sír menjek érte ,de én nem tudtam még akkor , hogy ennyire magasból.Természetesen sem orvost , sem mentőt nem hívtak , pedig mondtam , hogy legalább 1 óra mire odaérek a munkahelyemről.Megérkezésnél már nem sírt , csak hüppögött és ült a padon a kislányom , de nagyon fájlalta az oldalát és a vállát , a 2 óvónő annyit mondott , hogy nem láttak rajta külsérelmi nyomokat és biztos csak az ijedtség miatt sírt annyira , biztos nincs semmi komolyabb baja.Kérdezgettem még őket , annyit mondott az egyik , hogy egyszer talán szólt neki , hogy nehogy leess onnan , de mikor megtörtént az esés egy távolabbi padon ült és a sírásra ment oda.Megmutatta , hogy hova mászott fel és , hogy onnan esett le.Lányom is alátámasztotta , hogy az óvónéni szólt neki , hogy nehogy leessen onnan ő pedig visszaválaszolt , hogy oké nem fogok.És igen tudom , hogy az óvónőnek sokkal több gyerekre kell figyelnie , habár ez délután 4 után volt , kb 6 gyerek mellett és még 2 másik óvónő mellett (tudom milyen több fele szakadni , 3 gyermekem van).Engem az zavar az egészben , hogy nem hívtak ki még egy ügyeletes háziorvost sem , hiába tudták , hogy 1 óránál hamarabb nem érek oda , illetve az , hogy leráztak annyival , hogy á úgy sincs semmi baj.Hát szerencsénkre inkább bevittük a kórházba , hogy ránézzenek minden rendben van-e , na de azt nem gondoltam volna , hogy ennyire életveszélyes probléma lett ebből az esésből.6 hétig kellett bent feküdnie , iszonyat nehéz volt megoldani a 2 kisebbik testvér mellett.Az utolsó ultrahang kontrollon az orvosnő azt mondta , hogy összeforrt , de ez egy maradandó károsodás (pl. kialakulhat ciszta stb.).És rákérdezett , hogy csináltunk-e jegyzőkönyvet az óvodával.Megmondom őszintén nem tudtam róla , hogy ennek ez lenne a normális menete.Igaz szerencsénkre sok beteg gyerek szüleitől nem kérték el az orvosok a napi 3000 ft-ot (mert kb annyiba került volna a napi ellátás , úgy hogy bent lehetett vele valamelyikünk) , és nem is a pénz miatt kérdezem , hanem , hogy a későbbiekben okozhat-e bármi gondot , hogy mi nem kértünk ott akkor baleseti jegyzőkönyvet m, illetve , hogy lehet-e még most ezt kérvényezni 3 hónap elteltével?

2017. szept. 8. 21:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem akkor lenne fontos a jegyzőkönyv ha lett volna a gyereknek balesetbiztositása. A biztosito kérné.
2017. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
12%

Barmikor leeshet otthon is veled.

Ha minden maszokabalesethez mentot hivnanak akkor a mentosok non stop uton lennenek

2017. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Lanyom feje szetnyilt varrni kellett maszoka baleset szomszedekkal volt jatszani az o lanyukkal

Elofordul ennyi

2017. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
A lép nem forr össze...
2017. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az ultrahangon a doktornő hozta fel ezt , és kérdezett rá , hogy mennyibe került a kórházi ellátása meg stb. , hiába mondtam , hogy ingyen volt , ő azt válaszolta , hogy az érdekes ilyen helyzetekben , és hogy munkából szabadság , táppénz kivétele stb. ezek is beletartoznak.És , hogy minden 3-18 éves gyereknek alapból van állami biztosítása.De engem inkább az érdekel , hogy a későbbiekben , ha netalántán valamilyen komplikáció lépne fel a lépsérülése miatt , és mondjuk nem egy ingyenes beavatkozásról , műtétről lenne szó a későbbiekben , amire nekünk akkor éppen anyagiakban nem adódik lehetőségünk , akkor mondjuk az óvodai jegyzőkönyv felvételének az orvosnő szerint fedeznie kellene ezeket.(Szörnyű , de azt mondta , hogy ez sajnos teherbeesésnél okozhat még nagy veszélyeket.)
2017. szept. 8. 22:08
 6/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam , hogy nem forr össze , hanem vagy eltávolítják , vagy megműtik és összevarrják.Elméletileg összeforrásnál visszatokosodik és annyi a lényege , hogy már nem szivárog.(egyébként ez egy belső vérzés , nem tudom ki mennyire tudja , sajnos nem egy kis buksi beverés , mert azt mondjuk könnyeben felismerhető , ha agyrázkódása van a gyereknek , másrészt a későbbiekben abban nem fog hirtelen észrevehetetlenül meghalni egyik napról a másikra.)
2017. szept. 8. 22:11
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha bármikor leesik itthonról velem valamelyik , akkor olyan még nem volt , hogy a s*ggem ülök órákig , aztán várom , hogy mikor szenvedte ki magát és ringatom magam nyugalomba , hogy ó biztos nincs semmi baja...Még jó hogy írtam , hogy tudom , hogy bárkivel előfordulhat ,és nem ezen vagyok felbuzdulva.De igen gyakorikérdések , kevés az intelligens és értelmes ember , aki kibírja szűrni a lényeget , és nem éppen egy szaftos balhézásra akarja kiverni a nyálát este 10 után...
2017. szept. 8. 22:14
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Előveszed a gyerek biztosítási papírját és megnézed a biztosító nevét. Aztán beszélsz velük, hogy elfogadják-e így a jegyzőkönyvet.
2017. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Fentebb írtam , hogy nem kell külön biztosítást kötni , mert alapjáraton jár 3-18 éves korig államilag.
2017. szept. 8. 22:22
 10/24 tyttöö ***** válasza:
40%
Délután 4 után történt az esés és te 1 órán belül nem tudsz a lányodért menni.. Meddig van nálatok nyitva az ovi?
2017. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!