Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagycsoportos gyerekeknek is...

Nagycsoportos gyerekeknek is aludni "kell" a ti ovitokban?

Figyelt kérdés
A lányom abszolut nem igényli már a délutáni alvást. 5 és fél éves. Mégis le kell neki feküdni és azt mondja nem emelheti fel a fejét se az ágyról. E miatt nem akar ott maradni az oviban. Én meg nem tudom elhozni, mert dolgozom. Az óvónők azt mondják kell nekik a pihenés még ha nem is alszanak. A lányom viszont azt mondja túl sokáig kell feküdni. Nem bírja.
2017. szept. 10. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Kell, aki nem alszik nem lehet ott
2017. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem mindenhol "kell". En pl kiscsoportban sem aludtam soha, nem igenyeltem, de tuleltem en is a kotelezo fekvest. Szakemberek szerint szukseg van ra meg ennyi idosen. Csak tudhatnak valamit.
2017. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk nem kell,hogy aludjon,de az ágyba kell feküdnie ... azt nem engedik,hogy neki álljon játszani stb mert aztán sorba rákapnak a gyerekek és a végén a csoport egyik fele játszik a másik fele meg aludni nem tud tőlük.

Amúgy 1-1,5 éves korától nem aludt itthon délután a 2 nagyobb gyerekem,de az oviba ott bezzeg....a legnagyobb is simán aludt nagycsoportba és a középső is aki most nagycsoportos (mondjuk ezzel csak annyi a bajom,hogy túlságosan kipihenve extra energiával hozom őket haza és nem könnyű velük)

2017. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

A kisfiam nem volt napközis az oviban, mamával volt, meg tudtuk oldani, de 3 és fél éves kora óta nem igényli a délutáni alvást, tehát ott sem aludt volna biztos. De tudom, hogy a mi ovinkban a pihenés a kötelező, tehát nem erőltetik senkinél az alvást, de azt, hogy legyen csendben, pihenjen, ne zavarja a többieket, az elvárják. Szerintem ez otthon is elvárható lenne. Tehát attól, mert a fiam se igényelte az alvást, attól nem egész nap pörgött, pedig igazán aktív gyerekről beszélünk, de délután lefeküdt az ágyra és mesét nézett például vagy elfoglalta valamivel magát az ágyban.

Esetleg ha ennyire nem megy neki a csendben fekvés, kérdezz rá az óvónőnél, hogy nem oldható-e meg, hogy ő addig csendben könyvet lapozgasson, vagy színezzen.

2017. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk valahogy úgy szokott lenni, hogy a nagyokat fektetik utoljára, és ők kelhetnek fel először. Persze csendben, de így a kicsik egy bő fél órával is többet alszanak akár, így kibírta a nagylányom annó. A kicsi még alszik, itthon már nem, de bent mindig, szóval most annyira nem vágom, mi a szokás.
2017. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Igen, vagy alszik, vagy csendben pihen. Magyarázd el a gyereknek, hogy ez van
2017. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen kell.
2017. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell. Lefekszenek a kicsikkel együtt, de ahogy ők elaludtak, lemehetnek a galèriáról csendben rajzolni vagy ilyesmi.
2017. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Kell, és nem véletlenül. Szükségük van rá.
2017. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha egyszer az a szabály, hogy csendben feküdjön 1 órát, akkor ezt kell tennie. Kifogásokat keres már most, majd az iskolában is ezt fogja csinálni, ha nem lesz kedve matekot tanulni.
2017. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!