Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok van ilyen?

Nálatok van ilyen?

Figyelt kérdés
Egyik szülő szólt szülőin, hogy sok a havi 1500 Ft csoportpénz, mert mire megy el. Mindent visznek szinte az anyukák és minden program plusz pénz. Az óvónő közölte, hogy ő ebből játékokat stb. vesz a csoportba. Nem sajnálom a pénzt, csak kicsit már sok, hogy fejlesztésre magánba vigyem, mert nincs már se fejlesztő, se logopédus, viszek tisztasági csomagot, hetente gyümölcsöt stb. Miért az én dolgom, hogy xy gyereke összetört egy polcot és az csoportpénzből javítsák.

2017. szept. 11. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
1500 ft? Szerintem az nagyon kevés, ennyit nyugodtan lehet adni havonta csoportpénznek.
2017. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Miért nálatok mennyi és mire költik?
2017. szept. 11. 20:00
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Nekem kisebb gyerekem van, dehát 1500 ft az semmi és a te gyereked is összetörhet valamit.
2017. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk az iskolában 1000 ft
2017. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Ööö nálunk havi 400 Ft a csoportpénz, év elején kell vinni tisztasági csomagot, meg havonta egyszer gyümölcsöt (ez be van osztva). Ebből vesznek mindent. Külön programra külön pénz, de ez se sok (pl. az évközi három bábszínház különbusszal 3000 Ft körül). Balatoni település.
2017. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk 500 Forint, mindig elmondják mire megy, nagyon takarékosan használják fel. Hozzá még bevétel a karácsonyi és húsvéti vásár bevétele. Nem viszik túlzásba az ajándékozást se az óvónéniknek se a gyerekeknek. Így szerintem teljesen oké, 1500 gyerekenként szerintem is sok.
2017. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha az én gyerekem összetör valamit, akkor azt én kifizetem és nem másik 20 szülőtől várom el. Azonkívül lehet neked most kevésnek hangzik, de majd ha mellé fizeted az ebédet, tisztasági csomagot, gyümölcsöt, kirándulást, színházat, fejlesztést, akkor kíváncsi leszel, hogy mire megy el, és ezt a választ kapod, akkor lerökönyödsz. Nem az óvónőt hibáztatom, hanem durvának találom, hogy az állam ennyire nem ad az oktatásba, hogy mindent magánba fizetek és még az óvoda felszerelésébe is fizessek, amire már eleve év elején kapok egy csekket, hogy alapítványba adjunk bele 5000-et, pont az óvodai fejlesztésére.
2017. szept. 11. 20:15
 8/24 anonim ***** válasza:
15%
Hát, nem arról van szó, hogy milliárdos vagyok, de egy csecsemő napi tápszeradagja is egy ezres, nemhogy a többi költség, 1500 nevetségesen kicsi összeg.
2017. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a havi 1500 Ft túlzás. Nálunk egy félévre 2500 Ft-ot kellett beadni, amit az óvónők szedtek "eszközpénzként". Ebből vették a foglalkozásokhoz szükséges papír-írószereket, kellékeket, egy-két játékot. Olyan ügyesen gazdálkodtak vele, hogy minden évben maradt valamennyi, amit kirándulásra lehetett fordítani (persze ebbe még kellett külön mindenkinek pótolni, de nem a teljes összeget kellett befizetni, mert maradt az eszközpénzből). Év végi, pedagógus napi, névnapi és szülinapi ajándékokra (óvónénik, dajkanéni számára) külön adtuk össze a pénzt, amit az SzMK egyik tagja szedett, de fejenként elosztva ez sosem volt egy egetverő összeg. Hetente egyszer (keddenként) volt gyümölcsnap, minden kedden más szülő vitt a gyerekeknek két napra való gyümölcsöt. Nekünk is kellett negyedévente tisztasági csomagot beadni. Ha az SzMK szedi nálatok az eszközpénzt, valamint az év végi kirándulásra is előre gyűjtitek, valamint a várható ajándékvásárlás is ebből megy, akkor viszont nem olyan rengeteg az összeg, bár szerintem így is elég lenne egy ezres is havonta.
2017. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

68%-os

Nem ovis a gyereked, hidd el, egy csecsemő anyagilag meg se közelíti egy óvódás havi kiadását. Én se okoskodom, hogy egy iskolásnak mi a nem sok, mert nem látok bele. A többieket felpontoztam, köszi a válaszokat.

2017. szept. 11. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!