Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsődei gondozó? (bővebben...

Bölcsődei gondozó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és nem tudom hogy hova tovább. Óvónő szerettem volna lenni, viszont közösségi szolgálatként oviban dolgoztam és rájöttem, hogy ez nagyon nem nekem való, nem biztos hogy mindig lenne elég türelmem a néha visszabeszélő és hisztis kisgyerekekhez, viszont továbbra is érdekel ez a pálya mert amúgy meg cukik meg minden. Amikor ott dolgoztam volt pár bölcsis is, akik nagyon tündériek voltak, eljátszogattak, meg úgy nagyjából azt csinálták amit mondtak nekik (tudom, hogy sokszor nem csak ilyenek, de mégsem annyira "rosszcsontok" mint a kicsit nagyobbak). Szerintetek így megérné bölcsiben dolgoznom, vagy így az se menne nekem?

Köszönöm előre is a válaszokat :)

18/l



2017. szept. 13. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Addig, amíg azért szeretnél ilyen pályára menni, mert "cukik meg minden", addig szerintem ne tedd.


Egy bölcsis meg csak addig lenne cuki, amíg ki nem kell takarítanod a szrból. Az már nem annyira cuki. Mert ugye ők még pelenkásak...

És elárulok egy titkot: a bölcsisek is tudnak ám hisztizni, csak ők nem beszélnek hozzá, hanem sírnak. Velük nem tudod megbeszélni a problémát.

És az ovisok is tudnak nagyon jó és szófogadók lenni. Meg tündériek.

SZerintem sok múlik az óvónénin...

2017. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ovissal meglehet beszélni dolgokat amiket egy 1-2 évesnek mondjuk hiába magyarázol mert vagy nem érti vagy csakazértis. Szerintem hagyd a fenébe ha csak akkor vonz a pálya amikor kezelhetőek a gyerekek. Bölcsiben nem csak 3 éves korig vannak gyerekek és nem csak egészségesek vannak, velük még nehezebb.
2017. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elég türelmed, akkor felejtős...amikor beszoktatáskor üvölt az 1-2 éves gyerek, vagy amikor kezd szobatiszta lenni, anyuka kérésre nem adsz rá pelust, aztán öltöztesd, fürdesd a nyakig fostos kistündért. Amikor télen mentek ki az udvarra és futószalagszerűen add rá az összes gyerekre az overált, kinticipőt, sapkát, kesztyűt. Töröld az orrukat mert nem tudják kifújni.Aztán vannak akik cumisüveghez már nagyok, de kanállal még nem boldogulnak rendesen, nekik is segíteni kell, aztán jön az alvás, ha csak egy nemalvó-síró-üvöltő van a csoportban, a többi sem alszik, ők is nyűgösek lesznek stb.

Nem vagyok gondozó, de komolyan le a kalappal előttük.

2017. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben ezerszer nehezebb dolgozni mint oviban, mert még kicsik, több türelem is kell, persze egy óvónőnek se könnyu és oda is rengeteg türelem kell.

De ha úgy érzed az óvoda nem neked való, akkor a bölcsi még annyira sem.

Bölcsisek sokszor ok nélkül hisztiznek, egyáltalán nem önállóak, pelenkázni kell stb.

Csak akkor menj ilyen pályára ha imádod a gyerekeket, akkor is ha rosszak és nem cukik, és szivesen pátyolgatod, gondozod más gyerekét napi 8 órában, türelmes vagy.

2017. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!