Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan válasszam le a kisfiam?

Hogyan válasszam le a kisfiam?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem fogalmaztam meg a kérdést jól, ezért elnézést.

A lényeg hogy már második évünk az oviban.

Nagyon anyás.

A kiscsoport elején pár hónapig előfordullt sírás amikor elváltunk meg itthon is indulás előtt. Azután elmaradt. Mondogatta hogy "nem ovi,nem ovi" de elment szépen. Nincs baj odabent, szépen elvan. (az ovónők elmondása alapján). Mikor otthagyom nem sír. Tehát ez a sirás egyértelműen nekem szól.

Itthon lelkesen mesél a kaladjaikról a gesztenyeszedésről a rajzolásrólstb.

Ovi előtt mondtam neki hogy már nem te leszel a legkisebb, már okos nagyfiu vagy, bizva benne hogy könnyebben veszi az akadályt. Félt ugyanis a nyagyoktól.

Nem tudom hogy ez e a probléma de a héten sirva váltunk el mindig. Megemlítettem neki hogy holnap korábban kell vinnem mert dolgom lesz.........nem kellett volna :( :(

Szóval hogyan könnyitsem meg a gyermekem és a magam dolgát oviba menés terén?


2017. szept. 14. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Töltsetek minél több minőségi időt együtt és ha az oviról beszélsz legyél mindig pozitív és lelkes. Mást nem tudok mondani, szerintem ezek a legfontosabbak amiket tehetsz érte. A többit az idő megoldja remélhetőleg. Lányoméknál még nagycsoportban is volt 2 sírós gyerkőc.
2017. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is annyit tehetsz, hogy pozitívan állítod be az ovit. Szóval lelkesíted, de nem kell túlzásba esni, inkább természetesen néha megemlítve, ha úgy hozza a szituáció, hogy neked a munkába járás a dolgod, neki az oviba járás és ez az élet rendje, te pedig büszke vagy rá, hogy már ilyen nagyfiú. Ha megengedik, szerintem jó dolog, ha bevihet valami apróságot "megmutatni" (pl. egy matchbox), így az oviba menésen túl is van cél, amit útközben felidézhettek. Reggel pedig elsunnyogni sem jó, köszönjetek el mindig, és mond, hogy mikor jössz érte, de határozottan és mosolyogva, ne hagyd húzni az időt, hogy belelovalja magát az önsajnálatba és te se sajnáld, inkább pl. irigyeld, hogy milyen jó neki, mennyit fog játszani és aludhat délután, bárcsak te is ovis lehetnél :)
2017. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken tul, még az alvásidejére is ügyelnék, hogy bizti ki legyen pihenve.

Mi is nehezebben vesszuk az akadályokatfáradtan. Fél ora plusz is sokat jelent

2017. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled. Bâr mi még csak most kezdtük, de màr most kivagyunk.
2017. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es irja.
2017. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!