Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért van több joga egy...

Miért van több joga egy SNI-is (többieket veszélyeztető! ) gyermeknek, mint egy "átlagosnak"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tabutémát feszegetek, nem is vitaindítónak szánom, hanem segítségre, tanácsra lenne szükségem.

Kisfiam most kezdte a középsőt egy állami oviban, ahova szeret járni, jól beilleszkedett, óvodapedagógusainkkal is minden rendben. A probléma egy másik kisfiú, akivel már bölcsibe is együtt jártak. Már ott is voltak vele problémák, a dadusok rendszeresen próbáltak beszélni a szülőkkel a gyermek agressziója miatt, amivel napi szinten okozott testi/lelki sérülést a társainak. Sajnos a szülők semmiben nem működtek együtt, támadással (volt hogy szó szerint..) reagáltak a többszöri "raportra". Most az oviban másfajta kommunikációval próbálnak közelíteni a szülőkhöz is, pozitív megerősítéssel, segítő szándékkal, türelemmel... de sajnos eredménytelenül. A kiscsoportot kibekkeltük időnkénti panaszkodással, kisebb kék-zöld foltokkal, de mostanra eldurvult a helyzet.

Az egyik kisfiút már elvitték a csoportunkból, mert rettegett miatta oviba menni.. Több kislányt-kisfiút is megfélemlített/bántott már, akik emiatt megpróbálják elkerülni, így kevésbé konfrontálódnak vele. Viszont kisfiam eleven, kalandvágyó, jólelkű, és a rendszeres bántalmazások ellenére is játszik vele.. emiatt pedig folyamatosan éri egyre komolyabb - látványos sérülés, -csak az első két hétben. Múlt héten az orrát zúzta össze, mikor hátulról nekilökte a polcnak, ezen a héten pedig konkrétan fejen rúgta (épp a szeme mellett), amikor kisfiam épp a földön feküdt. Az óvónők állítják, hogy egyikük szeme szinte folyamatosan a kisfiún van, de mégis előfordulnak ezek a durva dolgok, amikért nem őket hibáztatom (nem lehet folyton csak rá koncentrálni), mégis azt mondják, bízzam csak rájuk a dolgot. Az igazgatónővel nem lehet szót érteni, neki csak az óvoda jó híre és a problémák eltussolása a fontos. Mikor férjemmel felvetettük, hogy nem lehetne elküldeni esetleg azt a gyereket máshova, még mi kaptuk meg, hogy mégis hogy képzeljük. Nos úgy, hogy a gyerekem potenciális veszélynek van kitéve nap mint nap, és miért várható el, hogy én ezt tűrjem? Mégis meddig? Míg még komolyabb baja nem lesz? Miért én menjek minden nap gyomorgörccsel érte, hogy vajon ma mi történt? Én értem, hogy a mai jog integrálja ezeket a gyerekeket, de azt nem, hogy ha ezzel veszélynek tesz ki másokat, azt miért vagyok én köteles tűrni? Mit tehetek? Nyilván nem szeretnék az óvónőkkel/vezetővel sem szembekerülni, de úgy érzem, hogy még csak megértést sem kapok, nem hogy segítséget. A többi szülő megosztó, aki érintett, inkább hallgat (hogy maradjon meg a jó viszony) és örül, hogy "tolhat engem maga előtt", de akad olyan szülő is, aki (eddig még volt) olyan szerencsés, hogy nem érte a gyerekét atrocitás, és "szegény, ő is csak egy kisgyerek" hozzáállással még rám vet megvető pillantásokat. Kíváncsi lennék, ha az ő kislányát (aki folyton az óvónő szoknyáján ül, így nyilván kevésbé van kitéve ennek) egyszer-kétszer-többször hasonló sérülés érné, akkor ki lenne a "szegény". Segítsetek, mi ebben a helyzetben a megoldás?


2017. szept. 15. 18:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
21%
Nincs több joga. Honnan veszed, hogy több joga van? Szerinted mi a megoldás, zárják be a gyereket otthon a szülők, hogy senkit ne zavarjon?
2017. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Azért van több joga, mert bár ő okoz folyamatos sérüléseket, maradjon itt, én meg ha jót akarok a gyerekemnek, akkor vagy megszokom, vagy megszököm?

Te szívesen járatnád ide a gyermekedet?

2017. szept. 15. 18:58
 3/30 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz kérdés. Nyilván nem lehet bezárni otthon, de ez nem is zavarás kategória, hanem veszélyeztetés és az nagyon nem ugyanaz. Mi történik, ha úgy rúg/üt/lök meg valakit, hogy nagyon komoly sérülés lesz belőle? Akkor is annyira megértő lenne például az első válaszoló, amikor a gyereke után rohan a kórházba? Nem hiszem. A fenntartó felé jelezném a problémát, ha az igazgató nem partner a megoldásban. Egy biztos, azt nem tűrném, hogy veszélyben legyen a gyerekem, márpedig így abban van a tiéd, Kérdező és a többi is.
2017. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

A mi fiunk visszaütött, de rendesen. Ő is jött haza harapásokkal, karmolásokkal, szekrénynek lökve és had ne soroljam. Egyszer ráfeküdt a fiú és megharapta az arcát. Amikor leszállt róla, akkor istenesen felpofozta és megrúgdalta. Alig tudta az óvónő leszedni róla. Azóta beke van. Ha a szép szó nem használ... Fiunk megunta. Hiába szólt az óvónőknek, hiába vette észre az óvónő, hogy baj van, addigra már fájt a harapás, az ütés stb, betelt a pohár. Másnap anyuka elkapott, hogy a fiam hogy megverte a fiát. Nem hatott meg.

Itt a fiú testvérével is baj van. Elküldték őket már csaladsegítőbe, szakértői bizottsághoz. De hiába állapították meg, hogy otthon van baj, az eredmény az lett, hogy az óvónőkkel kiabált az anyuka, hogy biztos ők intézték el a bizottságnál, hogy ez legyen az eredmény és szerintük az ovi a hibás. Egyik reggel ettől zengett az óvoda.

2017. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem az sni-re kellett volna kihegyezni a kérdést, teljesen egészséges gyerek is lehet agresszív. A helyedben átvinném másik oviba, mert ezek szerint az óvoda nem fogja kirakni a kisfiút.
2017. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%
Anyukát kapnám el. Nem szépen,nem kerülgetve a forró kását,bele a közepébe. Ha nem érdekli,akkor valószínű jogi útra terelném az ügyet,és az igazgatónő se érdekelne,hogy mit szól.
2017. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Az első válaszolnak SNI-s gyereke van, aminek köze nincs az agressziohoz, ugyanis konkrétan csak Speciális Nevelési Igényt jelent, ami bármi lehet. A történetben szereplő gyerek nyilván BTMN-es, az Beilleszkedesi, Tanulási, Magatartási és Nevelési zavar összefoglaló neve. Az én gyerekem nem volt agresszív, leven megkésett beszedfejlodes miatt volt SNIvel "belyegezve". Mit mondjak, rendkívül erőteljes élmény volt, amikor a szülők egy szülői értekezleten nekem estek, hogy "a te esenis gyereked veri a többieket" - aztán ovoneni közölte, hogy ugyan a gyerekem neve azonos a kis agresszoreval, nem ő gyepalja a gyerekeket, hanem a másik, akinek nincs hivatalosan semmi baja.
2017. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
3. vagyok. Engem piszkosul nem érdekelne, hogy SNI vagy bármi más jelölése van a gyereknek, a lényeg nem ez. Ha agresszív és veszélyes, akkor nincs helye a csoportban, akkor sem ha beteg. Sajnálom, nekem a saját gyerekem az első, nyilván van az ilyen közveszélyes gyerekeknek is intézmény.
2017. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, lehet, hogy butaságot mondok, de ha az én gyerekem jonne haza rendszeresen az oviból külsérelmi nyomokkal, és semmi szankció nem érne célt, én a következőt tenném:

Első körben megfenyetném a szülőket, hogy rendőrségre megyek, második körben látleletet vetetnék fel, és a rendőrségre mennék.

Ne vicceljünk már, ha egy felnőttet kocsmai verekedésben nyakon csapnak, akkor már rendőrségi ügy, de ha a pár éves gyereket bántalmazzák folyamatosan, akkor kar széttár, és még a bántalmazott lépjen le az oviból?!

2017. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
17%
Hát jó nagy marhaság, amit mondasz, utolsó. Óvodás gyerek, tehát még nincs éves. Szerinted mit csinál a rendőrség?
2017. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!