Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van koztetek olyan akinek 5...

Van koztetek olyan akinek 5 eves gyereke nem szeret rajzolni vagy nem ügyes?

Figyelt kérdés

2017. szept. 19. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, de annyit hozzá tudok szólni hogy én sem szerettem rajzolni soha. Mit értessz az alatt hogy nem ügyes? Az ügyesség relatív fogalom, lehet hogy más dolgokat kéne kipróbáltatni vele.
2017. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Gyerekem nincs,csak kistesóim:

A hugom 5 éves,nem szeret rajzolni,de nagy ritkán szokott,de akkor sem köti le sokáig a dolog. Viszont szeret festeni kövekre,krétával aszfaltra,meg ragasztgatni kolázst. Nem mondanám hogy ügyes,de a lényeg hogy szórakoztatja. Mondjuk babázni se láttam még,esetleg táraságban. Sokkal jobban szeret körülöttünk forgolódni,nézni amit csinálunk,segíteni az otthoni munkában. :)

Öcsém ennyi idősen csak legózott. Nagyon ügyesen épített bonyolult szerkezeteket,hajókat,tankokat,leesett az állunk. Viszont rajzolni egyáltalán nem tudott,esetleg néhány járművem körvonalakkal. Amikor iskolába indult ki is emelték hogy nagyon okos,vágja a matekot,az olvasást,a logikai feladatokat,de mikor rajzolni kellett,csak pálcika embereket tudott. Szóval,változó :D

2017. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm egész nap rajzolt ennyi idősen, vagy 8 dosszié tele van a rajzaival, én csak 2 évvel később jöttem, ő akkor is rajzolt, de én csak nagy ritkán, nem kötött le. Megnézve a rajzainkat én kb. 7-8 évesen értem el az ő 5 éves kori szintjére (ő ma is gyönyörűen rajzol, én se rosszul, de nem úgy, mint ő)
2017. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

5 évesen csak akkor rajzolt, ha muszáj volt, tehát az oviban az volt a feladat. otthon szinte sosem.

most már elsős, pont tegnap kérdeztem, mert láttam néhány feladatlapon, hogy ráírta a tanítónéni, hogy lassan dolgozik. a tanítónéni csak annyit modnott, hogy akkor tipikus fiú :D

amit csinál, azt szépen, precízen, de nagyon lassan, mivel nem szereti, nem szokta.


de a kézügyességet lehet mással is fejleszteni: gyurma, olló, mozaik ragasztás, lego...


pontösszekötők, labirintusok sem jönnek be? azt nagyon szereti a kisfiam. kezdetben mindig csak ujjal követte végig, úgy egy éve (6évesen) kezdte már ceruzával is.

mondjuk totál dühöng, ha véletlen nem sikerül szépen.

inkább azt látom rajta, hogy azért nem szereti csinálni, mert "a fejében" szebbnek képzeli el, mint ahogy végül sikerül.

2017. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!