Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovó néninek kötelezetsége...

Ovó néninek kötelezetsége lenne szólni ezekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most kezdtük az ovit szeptember 1-én. Mostanában mikor megyek a gyerkőcért mindíg van valami.. Először meg harapta egy másik gyerek és mellkason ütötte.

Ott volt a karján a harapás elég mélyen. Haza mentünk és akkor néztem. Kérdeztem a gyerkőcöt mi történt.. Meg harapta egy kisfiú erősen ide ütött (mutatott a mellkasára) Aztán a kicsim le ült sírni az oviban. Másnap reggel mentünk oviba és mondtam,hogyha leg közelebb történik valami legyenek szivesek jelezni. Nem érdekel melyik gyerek volt. Csak szóljanak,h mi történt. Kérdezi az ovi néni miért mi volt anyuka. Aztán mondtam.. Erre de hát ők nem is láttak semmit. Kicsit kezdtem agyilag el kattani :D De vissza fogtam magam.. És mondtam az úgy érdekes hisz 2-3 an vannak a gyerekekkel és ha valaki le ül sírva azt látni kellene.. Abba is maradt... Délután mentem érte. Ott volt a másik ovónéni. Kérdeztem tölle,hogy ma minden rendben volt? Nem volt verekedés..? Nem, de én ezt miért kérdezem. Majd ismét el mondtam. Ekkor a dadus néni arca kissé eltorzult és közölte velem,hogy kiscsoportosok ők igy barátkoznak egymással,hogy verekszenek harapnak.. Aztán mondtam,hogy bölcsiben voltak x en és ott sem igy barátkoztak pedig vegyesen voltak . A bölcsiben is közöltek mindent ha az én gyerekem csinált valakivel valamit vagy ha fordítva.. attól lehetne tájékoztatni,hogy ez és ez volt. Nem azt mondani minden dêlután,h rendben volt minden vele. Miközben sirt mert valaki meg ütötte és meg harapták. A válasz:Ha nagy baj történik ne aggódjon szólni fogunk. Ezzel le zárta a dolgokat.. Mostmár minden nap kék a lába mert valaki meg rugja a homloka kék a fejbőre varass. Az óvónők meg semmit nem mondanak. Minden reggel megy a siras,h nem akar be menni. Pl alvashoz igenyli a cumit éjszakára. De reggel be szerette volna vinni. El koszontunk nem sirt (első ilyen nap lett volna) Erre jönnék el.. Szól a gyereknek,hogy cumit ne hozza be adja nekem oda. A gyerek sirt mint atom. Kérdeztem,hogy később nem lehetne tölle el venni ha meg nyugszik? Erre nem mondott semmit. Azt gondoltam nem halja ujra meg kerdeztem. Erre elég furcsán nézett rám...Majd ujra szólt anyának oda kell adni a cumit. El vettem a gyerkőcömtől a cumit és ott vége lett orditva sirt és el kellett jönnöm... Előre köszönöm a válaszokat! :)


2017. szept. 22. 09:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat az írásom miatt.. Csak siettem,hogy a végére érjek,mert elsőnek nem küldte be aztán újra kezdtem.. :D
2017. szept. 22. 09:40
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Szólnia kellene.

De az egész hozzáállással van ott a baj, én elgondolkoznék az ovi váltáson is, mert a hozzáállásukból úgy tűnik nem fog változni a helyzet. És az tényleg nem normális, ha a gyerekek nyugodtan szétverhetik egymást.

2017. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem egyszerű helyzet.

Nálunk pl most 31 a létszám a csoportban, és vegyes korosztály.

Van 2 óvónéni, meg 1 dadus.


Szóval nekik sem egyszerű. És nem mindegyik van ott reggeltől délutánig. SZóval lehet, akkor történik valami, amikor az egyik óvónénivel van reggel, te meg a másiktól viszed délután. ÉS egymásnak elfelejtették megemlíteni. Vagy pl sír egy kicsi, odamennek megvigasztalni, de nem tudják, mi történt, és nem mondja el a síró.


Nálunk idő sincs rá, hogy minden anyukával megtárgyalják a gyerek napját.


Sajnos ilyen az ovi, ha nálatok külön korcsoport van, akkor még durvább lehet, mert akkor egyszerre kell 25-30 gyerekkel megértetni a napirendet. Míg nálunk könnyebb, hisz "csak 10" kiscsoportos van, akik könnyebben beszoknak, mert a középsősök és nagyok mutatják nekik, "mi a rendszer".

Ja, és nálunk szülőin elmondták, hogy SEMMIT nem lehet bevinni, kivéve az alvós plüsst, de az is az öltözőben marad, csak alvásnál lehet velük a csoportszobában.

Szóval a cumi jogos volt. Gondolom te sem örülnél, ha elkeveredne, vagy más gyerek szájából kapnád vissza. Ennyi gyerek mellett nem tudnak mindenre figyelni.

Sajnos nagyon túlterheltek az ovik, amióta kötelező minden 3 évest elhelyezni, de több óvoda, meg óvónéni nem nagyon lett...

2017. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


A cumi része jogos: Tudom, hogy neked a szíved szakad meg, de ha egy gyereknek odaadják, megkapja a többi is, és végeláthatatlan az otthonról hozott dolgok listája, elkeverednek, cserélgetik, aztán azért lesz ideges a szülő, mert nincs meg... Az oviban már nincs helye a cuminak, még ha nehéz is elhagyni, akkor sem.


Az összes többi viszont felháborító, IGEN, szólniuk kellene, és nem a vállukat vonogatni. Sajnos ezt szokd meg: Nagyon kevés ennyi gyerekre az a két óvónő, és van, ahol lelkiismeretesen megpróbálják ezt kiküszöbölni, van, ahol meg közlik, hogy hát ez ilyen, fogadd el. Röhejes.


Egy barátom tavaly váltott ovit a kislányának, mert ütötték, vágták, az óvónő meg annyit tudott mondani, hogy hát ennél nagyobb biztonságot nem tudnak biztosítani. Az úgy kösz....


Teljesen jogos, hogy tudni szeretnéd, ha a gyerekeddel napközben történik, az meg nonszensz, hogy kék-zöld foltosan, varasan, harapásnyomokkal jár haza.

2017. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Ja, még annyi kimaradt, hogy lehet ilyen felfogásúak. Nálunk nagyon jók az óvónénik, szuper a csoport. Viszont barátnőm mindig panaszkodik az oviről. Bölcsiben együtt voltak a fiaink, oviban máshol vannak. Náluk is mindig van verekedés, és annyi az óvónő válasza, hogy "ez életkori sajátosság". Fia minden nap sírva megy be, hogy anya ebéd után viggyél haza. (pedig nem kis termetű gyerek). Sajnos nem tud váltani, mert mindenhol fullon vannak.


Úgyhogy ovija válogatja.

2017. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Sérülésről nálunk mindig szolnál. Bár szerencsére már ritkán fordul élő, de van egy állandóan harapós gyerek. A mi fiunkat már nem bántja, mert ő felpofozta érte egyik alkalommal rendesen. Ezt is az óvónőtől tudjuk. De az nem várható el, hogy 25 gyerekre vigyázva ne legyenek sérülések, de törekedni kell a megelőzésre. Nalunk ez megvan.

A cumi kérdés jogos. Sok szülő nehéz munkával leszoktatja a gyereket az ovira, nem szívesen kezdi előröl azért, mert más szülő ezt nem teszi meg és még arra sem kepes, hogy az oviban elvegye tőle. Vannak elvárások az oviban. Ez köztük van.

2017. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kötelessége szólni, sőt, az is a kötelessége lenne, hogy megakadályozza ezeket az eseteket. Különben meg miért is van ott? Ennyi erővel egy kuvaszt is odaállíthatnának az ajtóba, hogy vigyázzon, a gyerekek ne kóboroljanak el.
2017. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Értem én hogy sok gyerek van az oviban, nem vesznek észre mindent, de ez akkor se normális. Egyedül a cumit értem meg, mert akkor minden gyerek vinné be a cuccait, aztán elkeverednének és a szülők meg az óvónőkön keresnék... Másrészt meg egy 3 év körüli gyereknek nem kell már cumiznia. Én csoportot váltanék, ahol szimpatikus az ovónő.
2017. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen a cumi érthető.. Már voltam másik oviban,de már nincs férőhely :( Szóval itt ragadunk.. Csak azt nem tudom,hogyan változtathatnám meg ezeket a dolgokat,hogy nem közölnek semmit. :/
2017. szept. 22. 10:21
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
"Szóval itt ragadunk" - ne add fel ilyen hamar, elvégre ez alapján (Mostmár minden nap kék a lába mert valaki meg rugja a homloka kék a fejbőre varass. Az óvónők meg semmit nem mondanak. Minden reggel megy a siras,h nem akar be menni.) naponta bántalmazzák a gyereket, az óvónők szerint meg ez tök rendben van, mert így "tanul meg beilleszkedni", a gyerek meg közben lelkileg is tönkremegy bele!
2017. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!