Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagycsoportosok már nem...

Nagycsoportosok már nem alhatnak alvókával (plüssel) az oviban? Nálatok ez hogy van? Szólnátok miatta?

Figyelt kérdés

Lányom nagycsoportos, még nincs 6 éves, ma az óvónő kitalálta, hogy már túl nagyok ahhoz h alvókával aludjanak és senki nem alhat plüssállattal, aki azzal alszik az "megy a kiscsoportba". Állítólag már egy ideje mondogatta ezt az óvónő hogy majd hamarosan nem lesz már alvóka és ma tényleg senki nem alhatott vele, pedig az egyik kislány sírt is miatta és be akarta csempészni magához de az óvónő nem engedte.

Én ezen most eléggé kiakadtam, a lányomnak is van egy kedvenc alvókája, és MINDIG azzal szokott aludni, fel nem fogom h ez most miért probléma és mért kell elvenni tőlük. Ha jövőre iskolába mennek akkor már úgysem alszanak nappal akkor úgysem lesz ott az alvóka vele.

Nálatok ez hogy van, nálatok is elveszik a gyerekektől ha már nagyok? A lányom egyébként januárban lesz 6, de ő a kisebbek között van a csoportban.

Szólnátok emiatt az óvónőnek h alhasson a plüssel a gyerek?



2017. okt. 19. 17:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én szólnék! Teljesen igazad van jövőre úgysem aludhat már vele legalább ebben az évben aludjon vele. Szólj bátran
2017. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Szánalmas ez az óvónő ! Mi az hogy egy nagycsoportos túl idős plüssel aludni ???!!! Még sok kamasz, sőt felnőtt is azzal alszik. Pont az ilyen viselkedés miatt rühellem a női dadák, tanárok, orvosok stb többségét. A férfiakkal sokkal jobb a tapasztalatom. Egyik rokonomnak is óvóbácsija van oviban és nagyon jófej.
2017. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk csak a kiscsoportosok alhatnak alvókával. Beszélj az óvónővel, ha ez bevett gyakorlat akkor úgyse fogják megengedni, mert akkor az összes gyereknek megkellene.
2017. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk eleve nem lehetett saját játékot bevinni, de szerintem az "előbb engedjük, aztán nem" sokkal rosszabb, mint eleve nem engedni. (utóbbi esetben megszokja a gyerek, hogy az óvodai alvás nem olyan, mint az otthoni, többek közt azért is, mert nincs sötét és így nem kell a védelmező maci :)


2-es hozzászóló meg ritka sötét módon általánosít, ráadásul értelmetlenül is, mert ezt a kategóriát általában nem olvassa férfi, nincs ki előtt bevágódni az "én rendes nő vagyok és felnézek a férfiakra" dumával :D

2017. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Én engedem a nagyokat is, kivéve, ha játszanak vele. Akiknek már nincs meg az alvásigénye, hajlamosak hangoskodni és zavarni a kicsiket. Aki alszik szépen, annak odaadom mindig, hülyeség, hogy nagy hozzá. Én 26 éves fejjel is plüssel alszom, sőt, ebből adódóan a férjem is, 37 évesen. :D


Egy óvónéni

2017. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is, előzőre reagálva, azzal büntették a nemalvást (!! érzitek ugy ti is ebben azt a végtelen, mélységes sötétséget?), hogy elvették a gyerek alvókáját. Na mer attól tuti elalszik, igaz? Emberileg nullák ezek, és nég buták is, mint a föld. Nrm, annál sokkal butábbak. Akinek nincs már igénye az alvásra és amúgy is nagycsoportos, el kellene vinni addig másik szobába, figlalkozni vele. Ja hogy az nem megy, mert egyszerre csak az egyik óvónő van bent, meg amúgy se szeretmek foglalkozni a gyerekekkel. Szerencsére már nem is teszik, mindketten elhagyták a pályát. A gyerekek és szülők nagy örömére.
2017. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk sem engedték, ha egy gyerek bevitte a játékát elvették tőle.
2017. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nagycsoportos a lányom, nem csak ő hord be alvós állatkát, hanem látom a zsákokban, hogy több, mint a felében ott van valami plüss, vagy baba.

Én még kamaszkoromban is plüssmacival aludtam, nincs ebben semmi rossz dolog, nem értek egyet az óvónővel.

2017. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
8-as vagyok, most 35 éves fejjel is sokszor plüssel alszom, csak már nem én, hanem minden este a kislányom választja ki az övéi közül, melyiket adja kölcsön és megkér, aludjak azzal :DD
2017. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk mondjuk csak egy csoport van, 3 évestől a 7 évesig együtt vannak. Egy hatalmas kosár plüssből mindenki választhat magának, mivel akar aludni.

Sőt, idén sok a pici, úgyhogy mindenki aki akar, vihet be EGY játékot magával.

De ez egy pici ovi, összesen van 20 gyerek és ehhez 2 óvónéni és 2 dadus, mind 100% kedvesek, gyerekszeretők, problémamegoldók.


Nem tartom jó dolognak amit a kérdező - és ezek szerint más - óvodájában csinálnak, főleg ha tényleg igénye van rá a gyerekeknek.

2017. okt. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!