Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikröl beszéljek az ovipszicho...

Mikröl beszéljek az ovipszichologussal, ha nem a negativ nézetét szeretném erösiteni?

Figyelt kérdés

A gyermek logopediai fejlesztest kap, es ugy talàltàk, a koncentràcios idejét sem àrtana növelni. Nem hiperaktiv, csak szerintük pl a 10.feladatozàs utàn ha a gyermek màr nyügös, akkor szerintük hamar fàrad. Mondhatni mondvacsinàlt indokkal kap logopedian felül plusz foglalkozàst kiscsoportos létére...

Magàt a vizsgàlat hosszàt amugy en sem birtam...


Màr megismerkedett a gyermekkel, kialakult bizalom, megkezdödtek az oràk, es csak most javasoltak idöpontot, hogy velem is beszélnek..


Alapbol engem irritàl az egesz:

1. Szàmomra vadidegen foglalkozik vele

2.Nem is ismeri a gyermekem, es nem szeretném ha visszahuznà pl elvenné a kedvét az eröszakos fejlesztessel barmitöl

3.Lehet a gyermek tul van terhelve, enelkul is rengeteg szabàly van az oviban, ahova joformàn még be sem szokott..

4.a szakszolgàlatos pszichologus semmit nem értett a gyerekhez, ö pozitiv töltessel ment, felkeszitettem, hogy jatszunk, beszélgetunk, de jo lesz, erre a pszichologus meg arrol papolt hogy nem kell félni, ekkor kezdett megijedni a gyerekem...


Szoval mivel engem KIZÀRNAK az oviban a gyerekkel valo foglalkozast egyszersem làthattam, a szakembert megitelni sem tudom, annyiban sem, nem e pedofil..., mégis miröl beszéljek az ilyennel???


2017. okt. 26. 18:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Lehetőleg ne arról, hogy lehet pedofil. 😂


Arról beszélgess, amirol kérdez. Majd alakuil a beszélgetés. Nem kell ráfeszülni. Es azon is gondolkodj el, hogy mi lehet az oka annak, hogy szerinted minden szakember hülye és rosszul végzi a munkáját.

2017. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Én nem hagynám, hogy a 3 éves gyerekemet fejlesszék amennyiben egészséges, mert nincs rá semmi szükség. Ha van baja, akkor nyilván hagynám, vannak helyek, ahol meg tudják ezt állapítani
2017. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Lehet a szakszolgàlat penzt kap a gyerekek utàn, nem tudom mi a hàttere az egésznek, hogy aki oda bemegy mindenkit nyomnak fejledztesre ha kell ha nem
2017. okt. 26. 19:18
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Szakmabeli vagyok. Ahol nagycsoportosokkal iskolás módon feladatokat oldatnak meg, az iskolai nyomásra van, a gyerekek rovására, tehát pedagógiailag ellenjavalt még akkor is, ha játékosan teszik.


Ha pedig ráadásul kiscsoportosokkal, akkor azonnal kivenném őt onnan - a fejlesztésért anyagi támogatást kapnak, fejkvótára; a gyermek rovására,

ha nem indokolt a fejlesztés, van annak módja, kivitelezése!


Az még érthető, ha tegyük fel, tényleg fejlesztésre szorul, de annak is van határa. Ha a gyerek unja, feszült tőle, egyértelmű jele, hogy többet árt neki, mint használ.


Megfelelési kényszert okoz a későbbiekben, és neurózist, míg fejlődni nem fog a túlzott igénybevételtől, legfeljebb átmenetileg.


A 3 évesek figyelemtartása eleinte átlag 5 perc, a 4. szülinap felé kibővül kb átlag 10 percre.


És senkinek, aki még nincs legalább hat és fél / hét éves, semmiféle iskolás dolgot nem javaslok.


Írjak neked szakmai érveket? Csak akkor, ha érdekel, máskülönben felesleges volna.

2017. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
* ha nem indokolt a fejlesztés, VAGY annak módja, kivitelezése!
2017. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

De ök szerintem a szakertelmükre hivatkozva simàn kihozzàk, hogy indokolt, holott gyermekem a beszéden kivul nincs semmiben lemaradva kortàrsaihoz képest szerintem. Mondokàzunk, enekelünk, rajzolunk, gyurmàzunk, jatszoterezünk..


De ha meg lemondom a fejlesztést(vagy meg sem tehetném...?)akkor a gyerekemen àllnànak "bosszut"...?

2017. okt. 26. 19:31
 7/24 anonim ***** válasza:
57%

Jézusom, te beteg vagy. Attól, hogy szülni tudsz, mert van méhed, még nem leszel rögtön jó szülő és nem fogsz jobban érteni a gyerekhez, még a sajátodhoz sem, mint egy szakember.

Piszkálja a csőrödet, hogy másnak kell fejleszteni a gyerekedet, és ezen besérülsz. Nem e pedofil... jó ég... neked is elkelne egy pszichológus, de inkább pszichiáter, meg jó adag xanax. Hisztis pi**a...

2017. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon ellenséges vagy. Kiscsoportos az 3 éves, ennyi idősen pedig csak akkor javasolnak logopédiai fejlesztésre, ha komoly beszedhibaja van.



"1. Szàmomra vadidegen foglalkozik vele " - Az óvónő, a gyerek orvos, majd az ovodapedagogus, a tanár, stb mind először vadidegen. Nyitottan kell hozzá állni


"2.Nem is ismeri a gyermekem, es nem szeretném ha visszahuznà pl elvenné a kedvét az eröszakos fejlesztessel barmitöl" Negatív gondolkodás. Miért nem az jut eszedbe, hogy szakember és segíteni akar?

 

"3.Lehet a gyermek tul van terhelve, enelkul is rengeteg szabàly van az oviban, ahova joformàn még be sem szokott.." Sokkal több szabály nincs az oviban, mint egy normális családban otthon.

 

"4.a szakszolgàlatos pszichologus semmit nem értett a gyerekhez, ö pozitiv töltessel ment, felkeszitettem, hogy jatszunk, beszélgetunk, de jo lesz, erre a pszichologus meg arrol papolt hogy nem kell félni, ekkor kezdett megijedni a gyerekem... " Nyilván azért ezzel kezdte, mert veled ellentétben nem egy, hanem több száz gyerekkel volt már dolga és tapasztalatból tudja, hogy a többség fél


Vedd ki az ovibol, ha ennyire nem ért senki semmihez szerinted és neveld otthon egyedül, a kedved szerint

2017. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mellesleg többszörösen összetett mondatokban beszél a gyermekem, csak épp nem tisztán, de idegenek is értik..
2017. okt. 26. 19:47
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező, kiscsoportos gyereket csak és kizárólag akkor küldenek logopedushoz, ha nagyon erős beszedhibaja van. Az, hogy többszörösen összetett mondatokban beszel a gyerek, nem jelenti azt, hogy tisztán beszél, pláne nem azt, hogy érthető. Ha idegenek értenék, nem kellene logopedushoz járnia. Pláne, hogy mindenütt túlterheltek a szakemberek és óriási varolistak vannak. Szerinted kiszurasbol próbálják a gyerekedet fejleszteni. Nem kötelező. Kiveszed a foglalkozasrol, kivégzés az ovibol és megoldás otthon úgy, ahogy te akarod.
2017. okt. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!