Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pontosan melyek a szabályai...

Pontosan melyek a szabályai az ovis ünnepségekre bevihető ételeknek?

Figyelt kérdés
Az alap köztudatban már az szerepel,hogy csak bolti vagy cukrászdai étel,torta,süti vihető be. Mi van akkor ha számlaképes magánszemély vagyok és Hand Made módon készítem otthon az ételt amiről én magam számlát adok ki ? Így bevihetem én ? Ezt elfogadják ? Jövőre lesz aktuális többünknél a dolog és szeretnénk felkészülni,hogy ne érjen meglepetés. Vagy ha kell jogilag megoldjuk időben a dolgot. Előre is köszönöm a válaszokat !
2017. okt. 30. 14:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk az ilyen sütit sem fogadják el, sőt a boltit sem, csak cukrászdait ami ántsz által bevizsgált hely.
2017. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk cukrászdait sem lehet bevinni.
2017. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ovija válogatja.

Nálunk bölcsiben nagyon szigorúan vették, ám itt is lehetett boltit vinni meg cukrászdait is, a lényeg, hogy legyen róla számla/blokk.

Az oviban már lehet otthon sütött sütit is a kis bulikra vinni (márton nap, ballagás, farsang, bármi).

Szóval a mi ovink elég rugalmas ilyen téren.

2017. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk az otthon készültet is be lehet vinni. Kérdezd meg inkább.
2017. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nálunk nem körzetes az óvoda hanem a 4 intézmény közül majd valamelyikbe felveszik a gyereket...így most még nem tudom melyikbe fog/nak járni...Ráadásul nem akarok rögtön akadékoskodó anyuka lenni :D Csak tényleg nagyon szívesen sütök és nem gagyi dolgokat. Anno cukrásznak készültem :) Mindig próbálom az egészségesebb verziókat követni ami azért finom is. Ezért örülnék ha mondjuk nem a tesco vaníliáskarikát adnák oda a gyerekeknek. Azért akkor még van remény,hogy néhány helyen engedik,hogy a szülők is vigyenek be dolgokat. Valahogy jobban bízok abban,hogy a szülők csak jót adnak a gyerekeknek míg egy bolti cuccban isten se tudja mi van... :) Köszönöm a válaszokat !
2017. okt. 30. 14:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Általános szabály az, hogy ha valaki bevisz valamit, az nem az óvodai közétkeztetés részét képezi, hanem magánétkezés. Minden óvoda maga dönti el, hogy kívánja-e ezt támogatni, és milyen mértékben. Van, ahova bármit be lehet vinni, és minden szülő aláírja, hogy a gyereke kaphat a más szülő által bevitt tortából. Van, ahová csak csomagolt élelmiszert lehet blokkal, és a kettő között van még ezer variáció.

Szerinted az miért érdekelne bárkit is, hogy számlaképes vagy? Azzal bizonyítanád, hogy engedélyezett cukrászüzemben készült a torta, hűtve szállították és friss?

Kicsit fura ez a kérdés, sosem hittem volna, hogy ez a kérdéskör komolyan számít, főleg egy évvel ovikezdés előtt. :)

2017. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
6os vagyok megint. Figyelj, 5 óvónő van a családban, láttak már pár dolgot. Pl házi emeletes tortát, ahol az emeletet wc papír gurigág tartották. Hidd el, jobban jártok a bolti keksszel. Ja, és ez nem egy lecsúszott környék ovijában volt.
2017. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A számlaképességet azért írtam mert az vagyok perpill és van olyan szakmai kód ( rendezvény étkeztetés vagy mozgó étkeztetés,szállítás amit felvehetek ) Így igazolom honnan van a termék. Tehát ugyanúgy vállalom a felelősséget,hogyha az általam bevitt étellel lenne probléma ( persze nem lenne ) akkor a bünti nekünk jár mint más esetben is ha pl. a cukiban szalmonellás a cucc akkor nekik van kiszámlázva a bírság.
2017. okt. 30. 14:51
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De az előállításra nem lesz engedélyed akkor sem, ha ezeket a tevékenységeket felveszed, mert nincsenek meg hozzá otthon a feltételeid. Viszont megteheted, hogy meghívod magatokhoz az ovis barátokat, és akkor magad süthetsz, nem muszáj az oviban ünnepelni.
2017. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm :) Ez a wc papíros azért durva :D Amúgy nem a szülinapon van a hangsúly hiszen az 1x van egy évben amit itthon zsúrral megtartunk majd. De ott a farsang,a karácsony,a gyereknap,a húsvét,az almanap,a Márton nap,az évnyitó,a ballagás...és még ki tudja mi...
2017. okt. 30. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!