Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovit milyen érvekkel...

Az ovit milyen érvekkel kerülhetik el?

Figyelt kérdés
Tudom, most már kötelező. Mégis, ha jól tudom lehetőség van a felmentésre, kíváncsi vagyok mik lehetnek ezek az érvek.

2017. nov. 5. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell nagy érvekre gondolni, elég ha megbeszéled hogy te otthon vagy, és úgy érzed, jobban tudsz foglalkozni otthon a gyerekeddel, mint az óvodában az egy óvónő és egy dajka a 25el.
2017. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor nem is kötelező.. állítólag az!?
2017. nov. 5. 17:42
 3/14 anonim ***** válasza:
99%
Kötelező,de lehet felmentést kérni,amit az esetek többségében meg is adnak,de nem 3 évre.
2017. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Például ha a gyerek még nem szobatiszta. Az ovi ugyan köteles lenne így is felvenni, de a tárgyi feltételek nincsenek meg a tisztábatevéshez, így pelenkásan nem fogadják.
2017. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Beiratni kotelezo. Aztan annyit veszed ki, amennyit akarod.

Miert nem szeretned h ovis legyen? Szocializalodast hogy oldod meg?

2017. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Előző, nem veheti ki annyit, amennyit akarja. Ha már felvették, akkor kötelező napi minimum 4 órában jelen lennie a gyermeknek, az új törvény szerint.


Ezen kívül a gyerekek többségének semmilyen nevelési intézmény nem való, 4 éves kor alatt

(a vonatkozó törvénycikkelyt nem szakmai okokból hozták, sajnos).

Tehát semmiféle szocializációt

nem kell megoldani, 4 éves kor alatt.


(Csak a munkába járás miatt létezik ovi, bölcsi, 4 éves kor alatt. Meg a gyerekek azon KICSI hányadának, akik 4 éves kor előtt imádják az ovit/bölcsit).


Az anya mellett érzi jól magát a legtöbb, 4 év alatti gyermek.


De ha érdekelnek a felmérések: még a legtöbb 6 éves is azt mondja, ha kérdik, mi a legjobb az oviban:

"az, ha anyu/apu értem jön".


Az ország egyik legkiválóbb óvodájában készült a felmérés, kiváló pedagógusok közreműködésével, akiket szeretnek a gyerekek. Mégis a legjobb számukra anyuval, apuval.


Ráadásul 3 évesen nem játszanak együtt a gyermekek, csak egymás mellett. A szocializációról

nincs elkésve egyik 4 éves se,

ha addig nem járt se bölcsibe, se oviba.


A szocializáció 4 év alatt akkor hatékony ,ha folyamatosan a szülővel van a gyermek. Szocializál az, ha sétálnak, ha találkozik az utcabeliekkel, a boltos nénivel, az, ha otthon játszi, beszélnek hozzá, beszélgetnek vele, játszanak vele.


Ráadásul az Óvodai Nevelés Országos Alapprogramja is kiemeli azon szakmai evidenciát, hogy az óvodás gyermek számára (beleértve a 6 éveseket is!!)

a legfejlesztőbb,

és legnagyobb élményt nyújtó TEVÉKENYSÉG (tehát a tevékenységek közül emeli ki) :


a szabad játék.


(És nem a direkt módon történő játékos fejlesztés. Egy valamire való óvodában olyan alig alig akad.)


Az óvodai nevelésnek egyébként is az indirekt fejlesztési módszer az alapja, kiemelten tehát a szabad játéktevékenységgel, melyet időnként óvatosan terel indirekt módon a pedagógus.


Ha érdekel szakirodalom, kedves előző, szólj, és legközelebb linkelek néhány vonatkozót.

.


Kedves kérdező, általánosságban erre nincs egyértelmű válasz, óvodavezetője válogatja, a legtöbbje

nem vár el súlyos indokot.

Enyhébb esetben (pl ha NEM él fogyatékkal a gyermek), a szobatisztaság hiánya ESETLEG érv lehet, vagy a túlzott félénkség, vagy ha nem beszél még a gyermek.

2017. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

* "Tehát semmiféle szocializációt

nem kell megoldani, 4 éves kor alatt."


-értsd: ovi/bölcsi által

nem szükséges szocializálni,

4 éves kor előtt.

2017. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szobatisztaság nálunk már nem feltétel.

Előző, köszi ezt a választ. Mindenki h..yének néz, amikor mondom, hogy a 3,5 éves gyerekem most ment csak oviba különböző indokok miatt, és én tudom, hogy neki a 3 év korán lett volna, csak szenvedés lett volna mindkettőnk részéről. Ennyi idősen szereti, bár csak fél napot van.

2017. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szívesen, előző. Egyébként nem véletlen emeltem ki szavakat a kommentemben:

"a szobatisztaság hiánya ESETLEG érv lehet"

ESETLEG.


Tehát NEM tagadható meg a pelenkás gyermek felvétele óvodába -akár normál óvodába, vagy magánba-, amennyiben a 4. életévét még

nem töltette be A PELENKÁS gyermek -tehát most kifejezetten a pelenkásokra értem az életkori határt-, de a 4. életév betöltésétől normál oviba a pelenkások felvétele sajátos elbírálásra kerül tudtommal, lévén a 4. életévtől már fogyatéknak számít,

ha nem szobatiszta a gyermek.

Integrált normál állami oviba van esély felvételre pl egy 4 éves pelenkás esetén, de erre nincs garancia,

mert az, hogy integrált,

az nem az összes fajta enyhe fogyatékosságra értendő, hanem

helyi óvodai nevelési programja válogatja.


És hogy vezető óvónője válogatja...


A fogyatékosságról még annyit (nehogy félreértse bárki is), hogy bár

nem kompetenciám a középsúlyos és súlyos fogyatékkal élők, de annyi bizonyos, hogy normál oviba

nem veszik fel őket.


Az enyhe (testi, értelmi értelmi-akarati stb) fogyatékkal élők elbírálása szintén óvodavezető függő, de leginkább helyi óvodai programfüggő, ugyanis integrált nevelést folytató óvodába felveHETő az ENYHE fogyatékkal élő gyermek, de 4 év alatt az enyhe fogyaték szintén LEHET indok a halasztásra (ha van róla papír).

2017. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt-ott pontatlanul fogalmaztam -bár a lényeget ez szerencsére nem érinti-, szerintem értelmezhető a kommentem. Itt a végén az egy betű elírásom inkább lényeges, azt korrigálom:


testi, érTelmi, érZelmi-akarati.

2017. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!