Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Vannak köztetek...

Anyukák! Vannak köztetek olyanok, akik 5 évesen adták be a gyermeküket óvodába valamilyen oknál fogva?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák!


Igen, tudom hogy az óvoda kötelező minden olyan gyereknek aki aug. 31-ig betölti a 3. életévét, de tudom azt is, hogy lehet kérni felmentést a szülőnek ha van rá oka. Akár kis tesó érkezése, vagy bármi egyéb. Szeretnék érdeklődni, hogy vannak-e köztetek olyan édesanyák akik úgy döntöttek, hogy csak 5 évesen adják be a gyereküket oviba?


Köszönöm előre is.


2017. nov. 9. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
én 4 évesen,az is jó lesz?
2017. nov. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Családon belül keresztfiam 5 évesen kezdte azzal az indokkal, hogy az anyuka otthon van a tesóval. Szép és jó meg minden együtt voltak sokat. De lemaradt értelmi fejletségben. Ovis gyerekek között is "butának" számított. 2 évig volt nagycsoportos mert nem volt iskola érett.
2017. nov. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Anyám a tesómmal 4 éves koráig volt otthon. (15 év korkülönbség van.)

Addig nem is nagyon vitte közösségbe.

Akkor bukott ki, hogy beszédfejlődésben le van maradva. Tesóm se volt iskolaérett a nagycsoport végére.

Ráadásul oviban és elsőben is gondjai voltak a beilleszkedéssel, ami az egész általános iskolai 8 évre rányomta a bélyegét.

2017. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kitti85 ***** válasza:
63%
Nekem mind a kettő 4 évesen kezdte. A nagyobb októberi így ő azért, most nagycsoportos és iskolaérett. A kisebb most 4 évesen kezdte a kiscsoportot és akkor ő is szépen végigjárja és nem a nagycsoportot kell ismételnie. Nála kistesó miatt tartottam vissza és a szobatisztaság kialakulása is csúszott nála egy kicsit, júniusi gyerek.
2017. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Félig-meddig off-olnék, ne haragudj meg ezért, kérlek. Annyit szeretnék mondani, hogy óvodapedagógusként kb a 4. életévet gondolom és tapasztalom ideális kezdésnek közösségi élethez, a többség számára, bár adott esetben indokolhatják egyéni igények a 3 éves kori ovikezdést is.


A vonatkozó törvényt nem szakmai szempontok szerint hozták, sajnos.


Öt évesen általában kicsit késő elkezdeni közösségbe járni, esetleg nehezebben / lassabban alakulnak ki egyes képességek (kognitív, szociális, stb).


Három évesen kezdeni meg a többség számára korainak tartom.


De ha, tegyük fel, valamiféle dilemma okán választani kellene -átlagos gyermeket figyelembe véve-, hogy egy gyermek 3, vagy 5 évesen kezdjen-e el közösségbe járni, akkor határozottan azt mondom, hogy inkább akkor öt évesen. De tényleg a negyedik életévben kezdeni ideális, a többség számára.

2017. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves illető, aki írt (érti, aki érti), megkérdezném, hogy nem gond-e, ha itt reagálok? :) Mármint e kérdés alatt, publikusan. Vagy az túl személyes volna? (Egyébként szívesen a válaszom. :-) )


Szóval ha nem muszáj, mellőzném a privátot.


Megértelek, bármi is lesz a válaszod. Szívesen segítek továbbra is válaszaimmal. A lehetőségek keretein belül.


Egyébként szerintem értem kérdésed, de ha folytatnánk az általad kezdeményezett párbeszédet, akkor visszakérdeznék, hogy még pontosabban értsem a helyzeted.

2017. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Te jó ég, én épphogy 6 évesen mentem SULIBA! Furcsa elképzelni, hogy valamelyik 6 éves gyerek már a kivonást tanulja, valamelyik pedig még csak az oviban próbál beilleszkedni. :(
2017. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!