Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónéniknek mikor szokás...

Óvónéniknek mikor szokás ajándékot adni? Karácsonykor, Pedagógus napon, vagy "tanév" végén (is)?

Figyelt kérdés
Kezdő ovis anyuka vagyok, némi nyomásra én lettem az SZM-es szülő. Szeretném megkérdezni, hogy mi a szokás, mikor kell/illik ajándékot venni az óvónéniknek? Nálatok hogy megy? És általában mit/milyen értékben ajándékoztok? Dadusoknak is?
2017. nov. 14. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nőnapkor szoktak kapni 1-1 szál virágot (nem gyerekenként, óvónőnként) és ballagáskor. Másról nem tudok
2017. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a csoport névnapra, karácsonyra illetve év végén szokott ajándékot adni. Igen, a dadusnak is, persze, sőt év végén és talán karácsonykor is még a konyhás néni is szokott kapni egy kisebb ajándékot.
2017. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk karácsonykor, pedagógus napon, tanév végen csoport ajándék volt az óvónőknek és -a pedagógus nap kivételével - a dadusoknak is. Tőlünk és sok más szulotok kaptak ilyenkor is külön, illetve nevnapra, és húsvétra is vittünk, plusz a fiús anyukák vittek nőnap is virágot.
2017. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk karácsonykor és év végén van ajándék, dadusoknak is, pedagógus napon inkább virág és/vagy csoki az óvónőknek. Több gyerekünk van, ugyanoda jártak egymás után, de minden csoportban és osztályban teljesen másképp alakult. Ilyenkor mindig van, akiben buzog az adhatnék és ömlenek belőle a kreatív ötletek, és mindig van, aki szerint ő sem kap a munkahelyén, így nehéz az egyességre jutás - nem is beszélve arról, hogy ami az egyik szerint túl kevés, a másiknak nagyon hiányozhat.

Szerintem vagy érdemes csinálni egy csak szülői emaillistát (ez egyébként is jól jöhet), x. határidővel megszavaztatni, átlagolni, ki mennyit szán rá, aztán egy valamit venni (talán legcélravezetőbb az utalvány), amit szintén x. határidővel megszavaztatni, mert biztos lesznek, akik nem fognak hozzászólni. Épp elég feladvány begyűjteni a különböző időpontban bejáró szülőktől, pláne nagyszülőktől vagy bébiszitterektől a pénzt. Vagy ha nagyon elfogadó a csoport, normálisak a szülők, a hozzájárulás lehet opcionális összeg is (erre is volt példa és ez is működött).

Vagy megbeszélni valami külön csoportpénzt havonta ilyen (és egyéb) célokra is az iskolai osztálypénz mintájára.

Vagy még egyszerűbb, ha mindenki hoz, amit akar és az ünnepély előtt berakjátok egy nagy zsákba vagy egyébbe - csak ekkor sem árt, ha időben értesül róla minden szülő és netán megindul valami kommunikáció, hogy ne 20 kávé legyen benne (és persze ennél is lesz olyan, aki nem olvasta, elkésik, elfelejti vagy ő külön akarta odaadni).

Ha összetartó a csoport, megoldható valami közös alkotózás is a gyerekek részéről, ami nagyon szívhez szóló és a gyerekek élvezik is, csak szintén macera megszervezni a "hol"-t és "mikor"-t, vagy begyűjteni az alkotásokat, ha ez nem sikerül, viszont személyesebb és csapatépítőbb.

2017. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az e-mail címeket begyűjtöttem, azaz a 17-ből csak 11 szülőét kaptam meg, de nekik már írtam köre-mailt, van, akit facebookon fogok megkeresni, és van, akit személyesen kell elkapnom, de ezt talán megoldom. :) Az összeggel voltam gondban én is, hiszen nem ismerem az anyagi helyzetét senkinek, ezért vagylagosan írtam a levelet. Ajándék (könyv, vagy WestEnd, ilyesmi) utalványra gondoltam én is, erről is megkérdeztem a véleményüket. Remélem fognak majd válaszolni, mert így gondban leszek. :D
2017. nov. 14. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk eleve a csoport pénzböl gazdalkodtak az szmk-sok, nem kellett külön beadni ajándékra. Nem is kaptak óriási ajándékokat - pedagógusnapra, évzáróra virágot és bonbont kaptak, karácsonyra meg asztaldíszt és bonbont
2017. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A csoportpénzt (havi 1500 Ft) nálunk az óvónénik gyűjtik, és abból fizetik a kirándulásokat, bábszínházakat, egyéb eszközöket, tehát a szülők ahhoz nem férnek hozzá.
2017. nov. 14. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!