Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónő eltávolítása?

Óvónő eltávolítása?

Figyelt kérdés

Az egyik óvónő már az elején se volt szimpatikus, de legyintettünk, hátha mi reagáljuk túl. Úgyis a gyerek jár oda, ne erőltessük rá a mi nézeteinket, ha neki tetszik, legyen.

Az amúgy nagyon szociális, társaságkedvelő gyerek (előtte két évig bölcsődés volt, imádta) nem akar oviba menni, tőlünk soha nem hallott félelmek (zsákba teszik, elviszi a mumus, beragasztják a száját) jöttek elő.


A férjemnek egyik nap egy SNI-s gyerek anyját szidta az óvónő, hogy micsoda dolog, hogy 8 órán át otthagyja az óvodában. Egyébként a gyereken alig látszik valami (étkezésnél vannak csak gondok), az anyja teljesen normális. Magánéletben vájkál, pletykál.


Néhány szülőt elkaptam és véleményt kérdeztem. Egymástól függetlenül azt mondták, hogy olyan, mint egy SS kiképzőtiszt. Más gyerekek egész nap sírnak, az óvónő lekezelő hangnemben közli a szülővel, hogy a gyereke "nem normális", minek viszi oda. Ezek mind olyan gyerekek, akik korábban bölcsődések voltak és semmi gond nem volt velük.

Ha szabadságon van/beteg, akkor láthatóan sokkal nyugodtabbak, kisimultabbak a gyerekek.


Szülőket is gyerekként kezeli, feleslegesen túlkorlátozza a gyerekeket. Pl. hazavitelnél miért a sapkát veszi fel először, miért nem a kabátot. Erre mondtam, hogy nem tök mindegy? Mire kioktató hangnemben reagált, hogy aláásom a tekintélyét a gyerek előtt, ők nem így tanítják.

A megfélemlítés szerintem nem tekintély, maximum annak a látszata.


A munkarendem miatt az apja viszi többnyire. Nála egy idő után próbálkozott, hogy milyen a házaséletünk (wtf??), válunk-e, mert ritkán lát. A férjem nyelt egyet és nem kérdezett vissza, hogy neki ugyan milyen a szexuális élete, mert látszólag hiányos. De itthon őrjöngött, hogy még egy ilyen és lefejeli (amit megértek, mert néha én is megtenném szívem szerint).


A gyerekkel bábozva eljátszottuk az ovit. A másik óvónő kedves, gondoskodó szerepben tűnt fel (nem mi irányítottunk), a fent említett kiabált, rángatta a gyerekeket, agresszív volt velük.

Míg a normális óvónőtől, dadusoktól, szomszéd óvónőtől magától elköszön, sőt, felkutatja őket, hogy köszönhessen, ennek a nőnek hátat fordít és nem reagál rá.


A szülőket összefogva, a vezetővel beszélve van esély arra, hogy eltávolítsuk? Az intézménnyel nincs gond, ez az egyetlen ember keseríti meg 20 gyerek életét - no meg a szülőkét is. Egyelőre azt látom, hogy pipa mindenki, de nem mernek szólni, tűrnek, féltik a gyereküket.


2017. nov. 17. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Jaj. Olvasni is borzasztó :(
2017. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokan mentek együtt az óvoda vezetőhöz, ezeket elmondjátok, akkor sokert érhettek el. Hajrá! A gyerekek a tét.
2017. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van esély! A mi ovinkban sikerült. (másik csoportban)
2017. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen szóljatok. Ha össze tudtok fogni jobb, de én egymagam is szólnék.

Az konkrétan röhögnivaló ostobaság, ha valaki azért nem mert szólni, mert félti a gyerekét. Mitől? Hogy fölfalja az óvónő? Óvodában nincs osztályzás, a lelki nyomás meg ennél rosszabb úgyse lehet.

Mint óvódás gyerek apukája mondom, ha az én szexuális életem iránt érdeklődött volna, úgy rámordultam volna, hogy fennakadtak volna a szemei. Ha belepofázott volna abba, hogy milyen sorrendben öltözünk fel, úgyszintén. Ha a tekintélyét féltené, megmondanám a gyerek előtt, hogy kinyalhatja a s...emet. Szóval én egy percig se tűrném, hogy gyerekként kezeljem.

2017. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A férjedre esetleg nem mozdult rá? :) Szid más nőket előtte, hogy miért nem mennek hamarabb a gyerekért ( rád is utalhat áttételesen), rákérdez nála a szexre, beléd köt a gondozással kapcsolatban. - ez az én összeesküvés elméletem. En mar hatalmas patáliát csaptam volna annál a nőnél,aki a szexrol az uramnal erdeklodik. Merj szolni!
2017. nov. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Fogjatok össze és ne álljatok meg a helyi vezetőnél...nem mondom, h tuti sikerül, mert a vezetők elég lojálisak a dolgozóikhoz...

Én is óvónő vagyok, sajnos akadnak ilyen kollégák

2017. nov. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
52%

Megosztok egy történetet, kissé hihetetlen lesz de tisztán emlékszem rá:

amikor még én voltam ovis akkor volt egy "gonosz" ovonenink. Ha nem laudtunk akkor azzal fenyegetozott hogy bedrogoz minket es tobbet nem kleunk fle soha, meg hogy bezar minket.

Azthittuk fenzegetes. De aztan egzik nap az egyik gzerek aki tenzleg ,,rossz, volt nem akarta megenni a levest. Erre az ovoneni dacelluxozta egy szekhez orakra, es a szajat is becelluxozta. Ezutan feltme oviba menni. Kesobb volt egz ilyen vasar az ovoda mellett és lehetett kapni minden felet, kiment az ovoneni hogz vesz valamit de csak meglepetes, erre kiment es vett 3 tekercs szikszalagot. Tovabba engem folyton a leghülyébb gyereknek nevezett akit valaha latott. Szerencsere kesobb mas okbol elkoltoztunk, de mint ertesultunk a szulok alairattak titokban egzmassal a papirt majd benzujtottak a vezetosegnek szinte az összes szülő aláírásával

2017. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#4

A férjemet nem féltem amúgy sem, de itt az említett "hölgy" 60 körüli és finoman szólva nem egy szexbomba. A férjem is a gyerek miatt ideges, nem az óvónőre akar rámozdulni.

A vezetőt ismerjük, egyszer már szóltam. Nekünk annyiból szerencsénk van, hogy iszonyú flexibilis a gyerek. Ahogy végigkérdeztem pár szülőt, a gyerekünk messze a leglazábban viseli a helyzetet. Illetve elég könnyű, jó természetű, így tényleg csak ilyen baromságokba lehet belekötni, hogy mit vesz fel, stb.


De a többi szülőtől hallva (gyereknél is rákérdezte, hogy Jancsika/Marika/Pistike mit szokott csinálni és megerősítette a saját szavaival) van olyan gyerek, aki elkezdett újra bepisilni - de csak azokon a napokon, amikor a nő van szolgálatban. A másikat említettem, hogy egész nap sír - mint a gyerektől megtudtam egy másik kisfiúval egyetemben, ott a szülőt még nem értem el.


Eddig három szülőt sikerült meginterjúvolni, mindháromnak olyan düh és elkeseredettség volt a szemében, hangjában, hogy ihaj. De félnek, hogy az óvónő még jobban szadizni fogja a gyereket, ha beleállnak a konfliktusba. Ráadásul ahol SNI-s gyerek van, ott kevésbé tudnak "ugrálni", mert kevés intézmény fogadja és valami nehezített eljárás van nekik.


De aláhúznám, hogy az SNI-s gyerekkel semmilyen viselkedésbeli gond nincsen. A "gyerekanyagra" se lehet panasz, jólnevelt, jó fej gyerekek.


Nem az érintett szülőtől hallottam, hanem másik mutatta az egyik kislányt, hogy tanúja volt annak, hogy délutánra az óvónő berángatta a kislányt az udvarról. Megrángatta és bezárta magával a szobába. Előzményt nem tudunk, de nem jut eszembe olyan helyzet, ami egy három évesnél ezt elfogadhatóvá tenné.

2017. nov. 20. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (falusi óvoda) hasonló problémák voltak az óvónővel (itt vezető óvónőnek hívták) (az enyémek akkor még nem voltak ovisak) és több szülő is jelezte ezt az önkormányzaton. Azonnal menesztették innen a nőt. Egyébként a szomszédunk, annyira utálom, hogy én még életemben nem utáltam így embert. Az a nyájas, jópofizó típus aki amint hátat fordítasz neki kibeszél, ő a megtestesült tökéletesség... Az oviban állandóan kiabált a gyerekekkel és rángatta őket.
2017. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!