Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a kisgyermekkel baleset...

Ha a kisgyermekkel baleset történne az oviban, ki hogy viszonyulna a problémához?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak felszakadt az ínye és kitört a foga, mert kedden mikor esett az eső kint voltak az udvaron, és elesett. Állítólag (a gyerekek elmondása szerint) egy másik kisfiú ellökte. Az óvónénik nem tudják, hogy mi történt, mert nem látták. Mikor felhívtak azt mondták nem nagy ügy, csak nem tudják megvigasztalni. Persze azonnal mentem érte a munkahelyről, akkor már megnyugodott, de nagyon fájt-fáj neki. Tudom hogy otthon is előfordulhat, de akkor is fura, hogy százszor elmondták, hogy ők nem láttak semmit. Ti mit tennétek, ha egyáltalán tennétek valamit?
2017. nov. 22. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hú.:/ na ez jó kérdés.. mutassa meg ki volt az és beszélj az anyukájával hátha bevallja neki a másik,h ellökte a fiadat. De ha ki is derulne mit érne? Ugyanugy kilenne törve a foga! Gondolom még tejfog volt. Ha nem akkor 14 vagy 18 éves korig ingyen pótólják
2017. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan nagyon kiakadnék, annyira rossz érzés az ilyesmi. Szülőként ez ismerős, volt már hasonlóban részem.

Pedagógusként azt gondolom, hogy sajnos ilyen előfordul, véletlen, rossz szándék nélkül is.

Ha egy olyan gyerekről van szó, aki máskor is terrorizálja a többieket, akkor beszélnék óvónénikkel, más gyerekek szüleivel, akiket bántott, akár óvodavezetővel is.

Ha egyszeri eset, semmit nem tennék, annak ellenére, hogy biztosan hetekig titokban haragudnék a "bűnös" kisgyerekre. Az, hogy a gyerekek mit mondanak, egy dolog, egyik kitalálja, látni vél valamit, a többi meg már szajkózza is. Az is lehet, hogy tényleg meglökte, de pl kergetőzés közben, vagy mert ő is megbotlott, stb. De simán előfordulhat, hogy hozzá sem ért.

2017. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Segítek neked! Ha látták és nem akarják elmondani annak az az oka, hogy ez óvoda. A másik gyerek a tieddel kb egyidős. Ők nem állhatnak minden gyerek mellett, hogy nehogy ellökje egyik a másikat. viszont az a kisgyerek sem tudta felmérni, hogy mit csinál. Ha azt mondják, hogy nem látták, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy az a kisfiú volt, vagy hogy a tiéd semmit sem csinált. Így nem hibáztathatod a kisfiút. Rossz dolog, de már megtörtént, meg nem változtathatod már, kár lenne ezért felelősségre vonni egy másik ovist.
2017. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Miért olyan hihetetlen, hogy nem látták mi történt? Minimum 20 gyerek van egy csoportban, fizikai képtelenség, hogy egyszerre mindet szemmel tartsák. Ha a gyereknek nincs maradandó sérülése, nem foglalkoznék vele.

Azt mondjuk nem értem mit jelent a "gyerekek elmondása szerint " - tán kikerdezted az óvodásokat?

2017. nov. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Ah, nem láttam hogy kitort a foga.... Szegény. Mindegy, akkor sem csinálnék semmit. Nem is lehetne mit. A húgom is járt így anno a bölcsiben. Semmi baja nem lett belőle később, hogy anno kitort a foga.
2017. nov. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Amikor mentem érte, akkor a gyerekek körül állták, és azt mondták hogy az a bizonyos kisfiú volt, meg a nővére is oda jár, és itthon elmondta hogy ő volt. Pl a munkahelyemen azt mondják hogy ne hagyjam, meg így meg úgy. De nem látom semmi értelmét, mert a helyzeten nem változtat. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha esik az eső mi értelme van kint játszani? Attól jobb lenne ha elmennének sétálni. Ez sok szülőt felháborít, mert a gyerekek nyakig sárosan mennek haza, mivel nem olyan az ovi udvara amilyennek lennie kellene. Nincs két egyforma betonozott rész, sok a szintkülönbség, sok a füves részen a fagyökér, ami nagyon balesetveszélyes. Ilyenkor már tiszta sár az egész udvar. A fogának meg már úgy is mindegy. Én nem vagyok olyan típus, aki nekiáll egy kisgyereknek hogy mit mért csinált... Na meg persze lehet nem is úgy volt, mivel felnőtt nem tudja azt megerősíteni.Talán jelzéssel lehetne élni az ovi udvarának veszélyeire, de ha eddig nem volt rá pénz, ezután sem lesz :( Sajnálom, hogy pont velünk történt ez, mert fog nélkül lenni még pár évig biztos nagyon vacak érzés lesz, de úgy érzem nem tudok mit csinálni vele. :(
2017. nov. 23. 06:49
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Nézd, nem azért mennek ki az udvarra esőben, mert az óvónő bőrig szeretne ázni és jó bulinak tartja hogy az összes gyerek csupa sár lesz, hanem azért, mert kötelező nekik ki vinni a gyerekeket. Mínusz 7 fokig ki kell menniük, akár esik, akár nem, kivéve ha vihar van. Semmire nem mentek azzal, ha összefoglaló a szülők tiltakozni ez ellen. Az udvar állapota meg nem tudom milyen, de esélyes hogy nincs pénz a rendbetetelere. Ha meg lenne, akkor az lenen a probléma hogy lezarjak az átalakítás miatt
2017. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a fejem tört be így anno gyerekként, engem ráadásul egy anyuka(!) lökött neki a padnak/falnak a folyosón.

Amennyire visszaemlékszem, anyám nem csinált végül jelenetet, de az óvónő rettegett, hogy fel lesz jelentve, ő rohangált velem másfél napig kórházak között (először nem is mertek szólni anyámnak, mondott valami ilyesmit, csak pár órával később), meg utána később otthon is meglátogatott, hozott ajándékot meg minden.


Az óvodában az óvónő felelőssége, ha történik valami a gyerekkel, nem számít, hogy látta vagy sem. Az a dolga, hogy lássa.

Hogy te erről teszel-e panaszt, az a te döntésed. Én a dolog súlyosságától függően döntenék. Pl. ha olyan szinten törtek ki a fogai, hogy később a rendes fogak kinövésénél gondot jelent majd, és lenne egy ropogós fogászati számlám, azt tuti behajtanám az óvodán.

2017. nov. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

A mi ovinkban nagy az udvar, nagy a létszám, kevés az óvónő.

Tehát 33 gyerekre most van 1 óvónő, 2 dadus. És tudnak úgy szaladgálni, hogy nem látnak rájuk.


Én nem haragudnék az ovira, ez van.

Nálunk az fordult elő, hogy konkrétan 10 cm-ről 2 marék homokot szórt a gyerekem arcába egy nagyobb lány. Ez nálunk szemgyulladással jár...

A gyerekek nagyon jól tudják, hol nem látnak rájuk.


Sajnos itt nem az óvónő a hibás, hanem ez a hülye rendszer. Hogy fullon vannak az ovik, kevés az óvónő.


De nálunk alapjáraton jó az ovi, fiam szeret járni, tehát 1 ilyen véletlenből nem csinálnék ügyet.

És ha van egy rosszabb gyerek, azt nem ültethetik le amíg a többiek szaladgálnak. Elszeparálni sem tudják. És nevelni sem az óvónő feladata lenne, hanem a szülőé.

2017. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Most úgy őszintén, mit tudsz csinálni? Megértelek, nekem is van 2 ovis gyerekem, én is mentem már a fiamért úgy az oviba, hogy összekarmolt fejjel állt velem szemben és csak lestem, hogy mi a sz.r... Mire az óvónő ezerrel sajnálkozva mesélte, hogy egy másik kisfiú így nekiesett a fiamnak egy játék miatt és ők időben észrevették de mire odaértek már jócskán összekarmolta a fiú a kisfiam arcát. Elmesélték, hogy melyik gyerek volt, mondták azt is hogy új gyerek, még szoknia kell, amúgy is problémás gyerek, ők is tehetetlenek még egyelőre. Az óvónőre rossz szavam nem lehetett, max akkor védhette volna meg a fiamat ha egész nap mellette áll és lesi minden mozdulatát (meg a másikét), a gyerek anyját sem kaptam el, mit mondtam volna? Hogy anyuka, nevelje meg a gyerekét? Ezt az óvónő is elmondta neki, én nem akartam túl dramatizálni. Azóta azzal a kisfiúval amúgy jóban van. Én akkor szólnék a szülőnek ha már többedszer fordulna elő durva fellökés-ütés-szekálás, mondjuk rövid időn belül másodszor is bántaná akkor szólnék.

A te esetedben is az óvónő mit csinálhatott volna? Két szeme van a 25 gyerekre, ha látta volna sem tudott volna odaugrani. Sajnálom, hogy ilyen nagy baj lett. A másik gyerek anyukájával is hiába beszélsz, ha normális gyerekről van szó akkor nem biztos, hogy direkt lökte fel a fiadat, lehet csak egy rossz véletlen. Ha egy állandó problémás gyerekről van szó akkor persze beszélj az anyukájával de azzal sem vagy előrébb.

2017. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!