Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek ha volt meddig tartott...

Nektek ha volt meddig tartott az állandó betegség az oviba?

Figyelt kérdés
Most lezdte szeptemberbe az óvodát. Azelőtt beteg tán 1x volt. Mióta oviba jár kész. Állandóan van valami. Orrfolyá, köhögés, hasmenés..... és még sorolhatnám. Mikorra növik ki ezeket ha egyálatán lehet így irnom.Én szeretem ha itthon van nem arról van szó, de szerdán ment először oviba és már tegnap megint folyt az orra és egész éjszaka köhögött. Ti szoktatok szólni vagy ne utáljam ki magam?
2017. dec. 2. 04:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Szia.Nàlunk a kisfiam àllandoan beteg volt,volt h 3 honapon bellül 10 napot volt oviban.Sokkszor azon voltam,h inkáb maradjon itthon.Most nagycsoportos,de még szeptember ota nem volt beteg.Pedig jopàr vírus volt màr az oviban.
2017. dec. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen sajnos :(

Általában az első év ilyen. Mi is ezt éljük át. 2 napot volt oviban most torokfájás lázzal, köhög orrfolyás.

Előtte hasmenéses hányásos vírus. Idáig 3 hónap alatt 14 napot volt oviban.

2017. dec. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nála is dettó. 1 hetet megy 1 hete nem. Nem is az a baj hogy itthon van, mert szeretem ha itt témfereg össze vissza, hanem hogy elmegyünk kap ezt meg azt ha kell. Diéta amikor olyan volt stb.... és akkor kész egészséges erre 2 nap és úgy megyek érte hogy ömlik az orrából meg köhög és kezden elölről. Orvos.... kúra.... stb....

Már olyan mérges voltam most mert szerdán ment 1 nap addig beteg volt hogy péntekre már megint elkapta.... és már megakartam kérdezni ott az egyik szülőt hogy miért hozod ha beteg?

Ugyanis láttam ki volt az a 2 gyerek akinek már akkor folyt az orra mikor a én vittem első nap oviba.

Valahol szokás és nagyon jó dolognak tartom hogy az óvónő és a szülők egy közös csoport tagjai és kiirta hogyha lehetőség van rá és egy mód akkor maradjon otthon az a gyerek mert senkinek nem tesz jót.

Csak félek ha én ezt így megemlíteném én lennék a xar anyuka akit amúgy se csípnek mert nem jópofizok csak bemegyek köszönök öltiztetek es már jövünk is, ezzel ellentétbe mások még beszélgetnek, ami engem nem zavar csak látom milyen fontos a külső.

2017. dec. 2. 08:57
 4/17 anonim ***** válasza:
Nalunk is minden akalommal kiirjak, elmondjak. De amig nincs laz, addig mennek a gyerekek.
2017. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudok elene mit tenni? Mármint én nem viszem úgy be hogy folyik az orra meg éppen most hányt a sok felgyűlt slájmtól.

De csak szerintem nem normális hogy viszik?

2017. dec. 2. 10:24
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normalis de nem tudsz mit tenni sajnos!!

Az en lanyom nagycsoportos, es ez a mai napig igy van az ovibkban :(

2017. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Vannak anyukák, akik dolgoznak. Ha jó a gyerek közérzete, de kicsit köhög vagy picit folyik az orra, több jó nevű gyerekorvos szerint is felesleges otthon tartani. Ugyanis ezek a náthavírusok addig is fertőznek, mielőtt bármi tünet megjelenne... Az első 1-2 év ilyen, ezt tudomásul kell venni. Nyilván zöld takonnyal meg fuldokló köhögéssel nem viszi be épelméjű szülő a gyerekét.
2017. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk vehyescsoport van. Én úgy vettem észre, hogy mindenki nézi a gyerek tűrőképességét és ameddig lehet beadja a gyereket. Kb az utolsó évre erősödnek meg annyira, hogy lábon kihordja a náthát.
2017. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk konkrétan ez 2 éve tart.Most 3,5 éves és egymást érik a betegségek.Családi napközibe járt,most 3 évesen kezdte az ovit.

Mindketten dolgozunk,dolgoztunk.Sajnos mindkettőnknek már így is munkahelyet kellett váltani,mert minden kéthétben otthon voltunk.Így sajnos bejelentett munkám már csak nekem van, felváltva oldjuk meg a gyereket: egyik nap én dolgozom hajnaltól éjszakáig,másnap a férjem.Ez megy mióta gyerekünk van.Nagyon-nagyon elfáradtunk már...Segítségünk gyakorlatilag nincs,a gyermekünket is fejlesztő tornára kell hordani,szóval anyagilag is csak így tudjuk megoldani.

2017. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nagycsoportra már jobb lett akkor már "csak" 5-6 alkalommal volt beteg az egy év alatt,abból egy volt komolyabb.

Most elsős,de szeptember óta már kétszer volt beteg egyszer fülgyulladás,másik esetben hányós vírus.

Náthás is szokott lenni de az más semmi szinte...

Dolgozunk mi is,és nagyon nem könnyű,én ráadásul próbaidőn új munkahelyen,szerencsére úgy tűnik toleránsak ha táppénzről van szó,de nem is élek vissza vele.

Vagy 10 éves korára már biztos eljutunk oda,hogy évente csak 1-szer legyen beteg...és akkor arról ne is beszéljünk,hogy egy kistesóval kezdhetjük előről az egészet

2017. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!