Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kell beiratni? Ovi bagy...

Mikor kell beiratni? Ovi bagy bölcsi?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hónap múlva tölti a 2 évet.

2,5 évesen szobatisztaság esetén mehet e oviba?

Vagy csak félévkor januárban?

Lassan kezdődnek a nyílt napok.

Vagy bölcsi szeptembertől?

Köszönöm



2018. jan. 3. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Az én lányom 2,5 éves elmúlt pár nappal amikor korkedvezménnyel mehetett oviba, június végén.

Egy pénteki napon még bölcsis volt, hétfőn óvodás. Én kivárnám a 2,5 éves kort és közben érdeklődnék a kiszemelt óvinál hogy felveszik -e év közben is :)

2018. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom nálatok hogy van,de az esetek többségében óvodai beiratkozás tavasszal van.Ha nálatok is ez a helyzet,akkor tavasszal beiratod,és szeptemberben ha van hely,akkor kezdhet.De nem mindenhol veszik be 2 és fél évesen.Ezt az adott óvódában kell megkérdezni,mert óvodaköteles a lányod csak 2019 szeptemberétől lesz.

A bölcsi meg azért necces,mert sok helyen már egy évvel előre jelentkezni kell.Mi a lányunk 9 hónapos korában jelentkeztünk,hogy 2 évesen biztosan felvegyék.

2018. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Felénk is tavasszal kell beíratkozni és 3 éves kor alatt nem veszik fel a gyereket. A lányom októberben töltötte a 3-at és csak a születésnapja után mehetett. Már az is kedvezmény, hogy nem 2018 szeptemberéig kellett várni.
2018. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!

Ha sikerül szeptemberben elkezdjük, ha nem csak félévkor januárban 1 hónappal a 3.szülinapja előtt.

2018. jan. 4. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisi. AMikor töltötte a 2-t, bölcsibe írattam. Szeptembertől kezdte. Év közben nem váltottunk, következő szeptemberben ment oviba.

Nem is tudom, hogy átvették volna, mert annyira leterheltek az ovik. Győzik elhelyezni azokat, akiket kötelező.

Most is 33 a létszám nálunk.

Szerencsére van hely (nagy a csoportszoba/udvar), de akkor is magas a létszám.

SZóval érdeklődd meg, mert lehet, fel sem tudják venni év közben.

2018. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet kedves utolsó! A jövőhéten kezdődnek a nyilt napok mindent megtudunk! 😊

Itt a bölcsibe írtózatos nehéz bekerülni

2018. jan. 14. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!