Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérhet ilyet az óvónő?

Kérhet ilyet az óvónő?

Figyelt kérdés
Elméletileg fel5ig van ovi, de mivel mindenki 3ra megy a gyerekert, ezért ramszoltak hogy enis 3ra menjek. Fel4-4 körül szoktam érte menni eddig!
2018. jan. 12. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Kérhet, de nem vagy köteles teljesíteni.
2018. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen nem kérhet.
2018. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én is találkoztam hasonlóval.

Sőt nekem is mondták a bölcsiben h ha lehet 3 körül menjünk már a gyerekért, mert akkor már hozzák el a többit is. Én meg mondtam h nem lehet mert 4ig dolgozom.

2018. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem kérhet, kivéve ha van valamilyen alkalom stb. Nem rendszeresen! Nálunk az a szokás, hogy ha uzsi után kb. 5 vagy kevesebb gyerek marad, akkor a szomszéd csoporttal összevonva várják felváltva az óvónők a gyerekek szüleit.
2018. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem kérhet, a munkaidejét köteles a munkakörébe tartozó tevékenységgel kitölteni. Ha a munkaideje ötig tart, akkor ötig kell biztosítania a gyermek felügyeletét. Hallatlan, amiket megengednek maguknak egyes óvodákban az óvónők...Nálunk minden ünnepet délelőttre raktak (anyák napja, évzáró, kreatív szülő-gyerek nap stb.). És ilyen napokon elvárás volt, hogy mindenki vigye haza a gyereket...Hányingerem volt ettől a hozzáállástól...alig tudtuk megoldani ilyenkor a gyerekfelügyeletet (nagyszülők dolgoznak, a férjem és én is dolgozunk), sok szabink ment el az óvónők miatt...Alig vártam, hogy a gyerek elballagjon az oviból...
2018. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Na, elküldeném őket a náthásba, ha ilyet kérnének!

Illetve velük nem vitatkoznék, de azonnal panaszt tennék a főnöküknél, fenntartójuknál!

És ha tehetem, elvinném onnan a gyereket, mert aki így áll a munkájához, ott valószínűleg más szempontból sincs jó helyen a gyerekem.

2018. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Videki bolcsi, fel 6-ig van nyitva. Egyszer arra mentunk, csak a kisgyermeknevelok voltak kint az udvaron. Beszelgettunk. Mondta ,hogy ha nincs gyerek akkor is kotelesek maradni fel 6-ig. Volt, hogy 17:29-kor kaptak ellenorzest. Ezt az ovikban is ugy latszik, be kene vezetni.

Az ovink 5-ig van nyitva, 3/4 5 elott erek oda picivel, ossze vannak vonva, es sok gyerek van. Ha nincs epp jarvany szezon, akar 10-15 gyerek is van. Sose szoltak, de dolgozunk, igy valoszinu keresztbe nyelnem le oket...

Ha otthon lennek, akkor lehet, megtennem...

2018. jan. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mit képzel, neki az a MUNKAHELYE. Ahogyan másnak is van és sajnos Magyarországon még mindig a minimum 8 órából lehet megélni. Kevesen tehetik meg, hogy minden szirre-szarra hazahordják a gyereket a megszokottnál előbb. Épp elég a betegségnél megoldani a hiányzást. A munkahelyen is hallom, hogy még évi egy betegszabi a gyerekkel is micsoda felháborodást tud kelteni sokakban. Hála a magasságosnak, hogy megtehetem a részmunkaidőt, mert hányinger ami a legtöbb helyen megy...
2018. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom felfogni, miért vagytok ennyire ellenségesek az óvonökkel. Akkor se mehetnek haza, ha egyetlen gyerek sincs. A gyereknek meg nem hiszem hogy jó élmény, hogy mindenki haza megy 3kor, csak ő nem.
2018. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
#9: És akkor az milyen élmény lesz a gyereknek, ha nem lesz ruhája, ennivalója, gyógyszere ha beteg, áram, fűtés stb? Komolyan mondom, az ilyen segílykén élő emberek gondolkodnak így... Az én gyerekeim nem lesznek délutánosak, mert MEGTEHETEM. Mert keres annyit a férjem egyedül is, hogy nekem ne kelljen egész nap dolgoznom. De a többség ezzel nem így van, sajnos a legtöbb családban elkél a két teljes fizetés. Nagyon kevés munkahely tolerálja, hogy vidd a gyereket vagy állandóan hiányozz...Vigye haza a gyereket az, aki otthon van. Nekik viszont kötelezővé tenném.
2018. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!