Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek az óvodáról...

Mi a véleményetek az óvodáról és az óvónőkről, amelyekkel kapcsolatban álltok?

Figyelt kérdés
Pozitív, negatív dolgok?
2018. jan. 12. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az, hogy már a szülőknek annyi feladatot adnak, mintha más gyereke nem is lenne és dolgozni se kéne.

Pl. Karácsonykor mindenki legyen piros ruhában - ha nincs mit csinál az anyuka? Elrohan venni Nehogy kilógjon a gyerek a sorból

Figyeld, hogy melyik napon kell neked bevinni a gyümölcsöt.

Ősszel gyűjteni falevelet, gesztenyét stb.

Vigyen be a gyerek családi képet, hogy beszélni tudjon mindenkiről.

Sorolhatnám.

Amúgy látszik, hogy igyekeznek minél több jó dolgot csinálni Velük, de Több gyereknél már szinte őrület mindent megjegyezni.

2018. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
A mieink nagyon kedvesek, rendesek, nagy szeretettel és hivatástudattal fordulnak a gyerekek felé, foglalkoznak velük és kedveljük őket, ezért is vittük hozzájuk a kisebbet is. Viszont a szervezés sokszor katasztrófa, akár az első által említett apróságok (pl. vas. este email, hogy másnapra vigyünk be tésztaszűrőt :), de ennél bossszantóbb, amikor a nevelés nélküli munkanapot is csak pár nappal előtte írják ki az ajtóra vagy a mindenféle szűrések, fejlesztések és szakkörök kaotikus, olykor hónapokat csúszkáló megvalósulása. Mondjuk ezekről nem biztos, hogy az óvónők tehetnek.
2018. jan. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem maximalisták az biztos, lehetne jobban is csinalni a foglalkoztatasokat hogy fejlodjenek a gyerekek.

Pelda: gyerekem naponta kepes mondokat/verseket/uj mozgasformakat tanulni, szept ota ovis, azaz 5 honap alatt az ovibol viszont ket dalt tanult csak meg, es butasagokat. pl itthon nem is ismerte az" addide "kifejezest mindig azt mondta kérem, az oviban pedig megtanitották neki a tiltassal. Szoval elkezdték fennhangon mondani mindenkinek hogy nem azt mondjuk addide, hanem szeretnék, azota a gyerekem "addidé-zik". Direkt. Ugye egy gyereknek nem azt kene hangsulyozni mit nem lehet, hanem csak a helyes kifejezest kene mantrazni.

Vagy pl gyermekem eddig mindig mondatokban valaszolt, miota azt tanitjak bent, hogy kerdesre "nem ühüm, hanem igen" a válasz, azota hümmög a gyerekem valasz helyett

Tornaora nincs nem is ertem minekkellett akkor tornaruhat bevinni, holott a gyerekem igényli, lételeme a bukfenc, bordasfal, gyűrű, gimnasztikai labda, joforman fejen allni tanul, erre hordhatom maganuton


De alapvetoen humanus a hozzaállasuk pl nem buntetessel hanem pozitiv megerositesselnevelnek, apolják a szulokkel valo egyeni kommunikaciot, nem a szulonek dirigalnak a gyerekrol mint anno pl a bölcsis gondozok akik szerint mindig a szülő a hülye, hanem kozos erovel a gyerek érdekéért vannak es meghallgatjak a szulot is nemcsak a magukét fujják

Ha soká megyek a gyerekért nem csesznek le mint anno a bölcsiben, hanem kulon jelzik, o anyuka, nyitva vagyunk nem kell ugy rohanni :)


Igazábol elegedett vagyok, de nem a maximumot hozzák, kulonben fejlodne is a gyerek.gondolom mert allami es nem magánovoda

2018. jan. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Én tökéletesen meg vagyok elégedve. Szeretik a gyerekeket, teljesen együttműködők a szülőkkel, kedvesek gyerekkel-szülővel, rugalmasak, mindenről időben szólnak, szakmailag is kiválóak. Tényleg nem tudok rosszat mondani sem az oviról sem az óvónőkről. A fiam nagyon szeret oviba járni, nyilván nem véletlenül.
2018. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk is szerencsénk volt, bejutott a gyerek egy nagyon jó egyházi oviba, az óvónénik kedvesek, rendesek, közvetlenek, kreatívak, és nincs feladat a szülőknek. Megoldják ők a terményszedést, üveggyűjtést meg mittudoménmégmit. A dadus egy tündér! Minden dátum, esemény előre meg van határozva, év elején minden program tudott. Nincs meglepi, minden jól szervezett, praktikus, a kaja is jó, megeszi a válogatós gyerekem, és családbarát, közvetlen a légkör.
2018. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aki lepontozta a válaszokat, attól megkérdezhetem, hogy itt mi lett volna a jó válasz?

2018. jan. 14. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi (én és a férjem is) meg vagyunk elégedve a lányunk óvodjávával, és az óvónőkre, illetve a dadusokra sincs panaszunk.


Külön szeretem, hogy nem azt érzem, hogy egy gyerekmegőrzőben van a gyerek egész nap, hanem tényleg minőségi időt tölt bent. Rengeteg programot szerveznek nekik óvodai szinten (sportnap, kresznap, tűzoltós-nap, gyümölcsszedés, stb), tanévenként 2-3 alkalommal családi programok is vannak, illetve a csoporton belül is foglalkoznak a gyerekekkel, rengeteg verset, játékot, dalocskát tanítanak nekik.


Annyi negatívumot tudok talán mondnai, hogy néha elsiklanak 1-1 dolog felett (pl. volt már, hogy nem úgy volt felöltöztetve a lányom az udvarra ahogy én bevittem, illetve volt, hogy elfelejtettek szólni, hogy ez vagy az hiányzik), de igazából ez is olyan, hogy egy majd' 30 fős csoportról beszélünk, előfordul, hogy elsikkad a figyelmük valami felett.

2018. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!