Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a gyermeked decemberben...

Ha a gyermeked decemberben tölti a 3. életévét, akkor mikor mehet oviba?

Figyelt kérdés
Szeptemberben indulhat 2 évesen s majd csak decemberben lessz 3 éves VAGY még szeptemberben nem s 1 évet várni kell ? S majdnemhogy 4 évesen megy??? Valaki tudna ebben segíteni? Illetve bölcsödébe milyen feltételekkel lehet beadni s mikor indul a bölcsőde? Kell ,h az anya dolgozzon ??? Vagy bármely feltétel nélküli? Köszi a válaszokat.
2018. jan. 25. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Van olyan óvoda ahol januárba is van beiratkozás.
2018. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Következő év szeptemberétől óvodaköteles.De vannak óvodák,ahol minicsoportot is indítanak,oda mehetnek két és fél évesen,valamint sok helyen évközbe is felveszik,ha betöltötte a 3- at.Ezt a választott óvodában kell megérdeklődni.

Bölcsödei felvételnél a legtöbb helyen a túljelentkezések miatt kérnek munkáltatói igazolást.A felvétel attól függ,van e hely.Valahol már egy évvel előtte be kell íratni,hogy biztosan legyen helye.Ezt is az adott intézményben kell megérdeklődni.

2018. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Kovetkezo ev szept.-tol ovodakoteles.

De jan.-tol ha van az adott oviban hely, nappalra szobatiszta es ti is be akarjatok adni, mehet.

2018. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Családi bölcsis volt ahol 3 éves koráig maradhatott...december közepén volt 3 éves. Tavasszal én szépen beírattam az oviba és úgy beszéltem le,hogy januárba kezdi (ameddig lehetett jobb volt neki a 7 fős bölcsibe a 24 fős ovi helyett). Hely volt, így simán felvették, de simán el is utasíthattak volna mert csak jövő szeptembertől kötelező.

Szóval 2018 szeptemberbe kezdheti alap esetbe,de mivel csak 2019 szeptemberétől lesz óvodaköteles így sajna el is utasíthatnak titeket.

2018. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lányom december elejei, szeptemberben kezdte az óvodát 3 éves kora előtt.
2018. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En kovetkezo ev oktobereben vittem, majdnem negy evesen.
2018. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Óvodától is függ. Hivatalosan 2019 szeptemberétől óvodaköteles. De, sok óvoda 2,5 évesen beveszi a gyerkőcöket, ha van hely. Tehát mehet szeptembertől is, decembertől is, ha idén tavasszal beíratod és felveszik, de még nem kötelesek felvenni. Az én fiam tavaly 2017 februárban volt 3 éves és 2017 szeptembertől ment oviba. Én így akartam, nem bántam meg.
2018. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A helyes válaszok között egy apró hibát hadd korrigáljak: óvodai felvételhez nem kötelező a szobatisztaság. Sose volt az, csupán a gyakorlatban nem egyszerű (hátráltatja a nevelői munkát, mert sok a gyermek, hiába van dajka), ezért le szokták beszélni a pelenkás gyermekek szüleit az óvodába járatástól 2015 előtt. 2015 szept. óta viszont kötelező 3 éves kortól az óvoda (bár "kiskapukkal" van lehetőség halogatni), így meg pláne járhat a pelenkás.


Egy óvodapedagógus.

2018. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!