Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A lányom fél az egyik ovis...

A lányom fél az egyik ovis csoporttársától. Hogyan vértezzem fel a konfliktushelyzetekre vele?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy kifejezetten határozott kiállású kiscsaj, átlagos konfliktusokat verbálisan kezel, korához képest ügyesen. (Legrosszabb esetben lekiabálja a másik fejét, de ez ritka és nagyobb sérelem esetén szokott így lenni.) Verekedni nem szokott.


Van egy kisfiú, aki SNI-s. Oxigénhiánnyal született, autizmusgyanús is, de még nincs meg a diagnózisa. Hordják mindenféle fejlesztésre, a szülők teljesen normálisak, a gyerek se tehet a viselkedéséről - valószínűleg az oxigénhiány odavágott az idegrendszerének.

Verekszik, a lányom is célpont néha. Az óvónő ott helyben rendet tesz, leszidja a kissrácot, megvigasztalja a lányomat - én érthető módon nem tudok azonnal reagálni, hiszen nem vagyok ott.


Kiscsoportról, tehát 3 éves korosztályról van szó. Mivel az agresszióra agresszió verziót nem tartom jó vonalnak, jobb híján azt tanítottam meg neki, hogy ha bántja, akkor kapja el a karját, jó erősen szorítsa meg (szerintem ezzel nem tud kárt tenni benne), hajoljon az arcába és üvöltse le a haját. Amolyan pszichés hadviselés, ettől rendszerint visszahőkölnek a nagyon bátrak is.


De bármilyen egyéb tanácsot vagy saját tapasztalatot szívesen fogadok. Gondolom, hogy elkerülhetetlen, hogy néha összekerüljön agresszív kortársakkal - kamaszkortól meg akár más jellegű kéretlen közeledést is kaphat majd. Fokozatosan, nem félelmet keltve szeretném a lehetőségekhez képest felkészíteni arra, hogy meg tudja védeni magát.


2018. febr. 3. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

A kislányodat úgy le fogják szídni, ha szorongatja a másik gyerek kezét, mint a huzat. (Plusz ha ordibál..) Ráadásul ha a kislányod fél a gyerektől, akkor majd pont elkezdi szorongatni és ordibálni vele, nem? Csak nekem sántít?

Akkor már inkább arra tanítsd, hogy amint odamegy a gyerek hozzá, a kislányod fordítson hátat, léceljen le, vagy menjen oda az óvónő közelébe,.

2018. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Vagy mondja a kisfiunak hogy "ha verekszel senki sem lesz a baratod" ismerosom kislanyaeknal ez bevalt amikor ezt mondta a verekedos agressziv kislanynak teljesen magaba fordult.a kislany
2018. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Én sem értem miért szorongassa meg és kiabáljon vele.

Magyarázd el, hogy beteg azért viselkedik így. Ne féljen tőle. De ha azt látja, hogy rossz szándékkal közeledik menjen el és szóljon az óvónéninek.

Nem is értem ezt a kiabáljon dolgot. Akkor kiabáljon, ha nagy baj van és segítség kell neki. Az ilyenekkel pont azt tanítod neki, hogy belemenjen csipcsup vitákba is.

2018. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Odamegy és szó nélkül lepofozza. Kikerülni nehezen tudja, mert egy 30 nm-es szobában vannak húszan, plusz bútorok...


A kiabálás szerintem elfogadható ennyi idősen, hiszen egy óvodában alapból emelt hangerőn kommunikál mindenki (a zaj miatt).

A csuklóját pedig annyira nem tudja megszorítani, hogy komolyabb fájdalmat okozzon, hiszen egy 3 évesről beszélünk. Arra nem buzdítom, hogy üssön vissza.

De az ütésre lendülő kezet az óvónő is lefogja, ha éppen ott áll mellette - de ennyi gyerekkel elkerülhetetlen, hogy olyankor csattanjon a pofon, amikor nincs mellettük.

2018. febr. 3. 22:08
 5/17 A kérdező kommentje:

Eljátszottuk, hogy én vagyok ő, ő pedig a kisfiú. Kérem, hogy pontosan úgy üssön meg, ahogy őt szokta. Háát, nem kicsit fájt a fejem, akkorát levert.


Nem gondolom, hogy túloz, mert viccből az apjával is szoktak verekedést imitálni. Amikor egyszer arra panaszkodott, hogy megverte az apja (láttam az egészet néhány méterről, szó se volt verésről), akkor is eljátszottuk. Abban az esetben épphogy megérintett, pont, ahogy az apja tette.

2018. febr. 3. 22:11
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez igen is agresszió az agresszióra

Azt tanítsd meg neki hogy ne legyen a kisfiú közelében

2018. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
53%

Momd neki, hogy próbálja elkerülni, és magyarázd el neki, hogy az erőszak, és az üvöltözés nem megoldás.

Amennyiben mégsem tudja elkerülbi a kisfiút, szoljon az ovónéninek, vagy mondja a gyereknek "ha ilyen vagy senki nem lesz a barátod szöveget"

2018. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez a ha így viselkedsz senki sem lesz a barátod nem rossz. Megszorítani a karját és kiabálni vele nem megoldás, ez is agresszió ám. Elfutni sem.


Tud beszélni a 3 éves kisgyerek?


A lányod szerintem mondja meg, hogy "hagyj békén, nem akarok játszani veled" "nem játszom veled, ha így viselkedsz" "ha szépen szeretnél játszani, játszok veled", "add oda nekem is a játékot, én is szeretnék vele játszani", "ne üss meg, fáj nekem", "ha csúnyán viselkedsz, nem játszom veled többet" ezek kevésbé aljas megjegyzés, mint a másik, az csak növeli a gyerek kirekesztettség érzetét. Nem direkt viselkedik így, nem tud máshogy, de biztosan próbálkozik.


Szerintem mondd meg a lányodnak, hogy beszéljen hozzá, nem kiabálva, és mindig röviden, tömören mondja meg mit akar a gyerektől.


Azt nem mondanám meg, hogy beteg a gyerek, inkább azt, hogy nehezebben tud viselkedni, ezért több türelem kell hozzá. Ha bántja és nem hagyja abba, szóljon az óvónőnek. Ha úgy látja, hogy a gyereknek jó napja van, játszon vele, biztos kedvesebb lesz, de sose hagyja magát, hanem hagyja ott azt, aki csúnyán bánik vele akár szóban, akár tettekben.

2018. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

ne haragudjatok, de mégis, hogy gondoljátok, hogy kerülje el a kisfiút? Ne üljön le barbizni vagy építőkockázni, hanem folyamatosan figyelje a gyereket, hogy mikor közelít felé?


Kérdező, szerintem teljesen jól tanítottad neki.

2018. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Úgy, hogy odamegy hozzá a gyerek, nem válik be semmi, megmondja neki, hogy "hagyj békén, nem akarok veled játszani" és oddébb megy.


Ha utána megy a gyerek és újra piszkálja "ha nem hagysz békén, szólok xy néninek" és újra oddébbmegy a lány.


Harmadszorra nem szól a gyerekhez, ha megint utána megy piszkálni, hanem egyből megy xy nénihez, hogy a gyerek már megint jön utána és meg akarja ütni, pedig 2x szólt neki, hogy hagyja békén és oddébbment.


Itt xy néni szól a gyereknek, vagy, ha szemfüles volt, észre is veszi a helyzetet, és azt mondja a gyereknek, "gyere, hagyd most a lányt, nem akar játszani, inkább nézzünk könyvet". Ha pedig tettlegesség történt, szidja csak le az óvónő, ezt nagyon muszáj belenevelni, hogy akármilyen mérges is, senkit sem szabad bántani, inkább dobbantson a lábával vagy szorítsa erősen ökölbe a kezét.


Egyébként, ha nem tud beszélni egy ovi kiscsoportban borzasztó lehet neki.. a sok 3-4 éves már aktívan szerepjátékozik és folyékonyan beszél, persze, hogy kiközösítik, aki egy épkézláb mondatot nem tud mondani, pláne ha máshogy játszik, mint ők.. szóval ezt még ép ésszel is fel lehet fogni, irtó stresszes egész nap azt figyelni, hogy milyen jól érzik magukat mások, te meg sehogysem tudod megértetni magad velük és nem tudsz beilleszkedni.


Egészséges(nem autista) felnőttek meg pár tini is ilyenért gyilkolja tucatra a többit, mert felörli a kirekesztettség

2018. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!