Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Montessori óvodákkal kapcsolatban? Kb milyen árkategóriában mozognak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
az enyém Montessori csoportba jár de hagyományos állami ovin belül. Különbség semmi nincs - mármint létszámban nyilván nem is lehet, állami intézmény révén, de amiket ígérgetnek - pl környezetvédelem így meg úgy, természetes anyagok, zenei kibontakozás, művészetek stb - semmi nem valósul meg a gyakorlatban mivel nincs rá idő. megérkeznek a gyerekek, mire le lehetne ülni közösen valamit alkotni már mennek is ki az udvarra utána ebéd, alvás, aztán én megyek is érte. Szerintem nincs annyira jelentősége, hogy milyen szemléletmód van, annak örülök viszont, hogy a csoport vegyes csoport. Nekünk bevált, sokat fejlődik a lányom.
2018. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, azt nem is tudtam hogy állami óviban van ilyen nevű csoport.
2018. febr. 5. 14:20
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Csepeli mintessori bölcsi-ovi-suli 100.000 plusz 15 ezer a kaja és plusz a kirándulások, stb. Maga az ovi nagyon szimpi de ezt mi sajnos nem engedhetjük meg magunknak.
2018. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

kösz a lepontozást. őszintén érdekelne miért kaptam...

igen állami intézményekben is van Montessori csoport, amely nem csak a nevében az, a pedagógusok külön vizsgát tesznek a módszerből, nem is indulhatna ha nem lenne meg hozzá az ovónő képesítése. Eszköztárában is más mint egy másik csoport - ezt annyiban vettem észre hogy van mindenféle hangszer, mert egyébként teljesen ugyanazokat a játékokat látom mint amiket más csoportban (legó, golyóvezető, számolós fa játékok, babakonyha, autók, vonat szett stb)

2018. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

meg hát ugye mondják hogy semmi nem kötelező, a gyereken nincs számonkérés nem kell időre ennie stb...de ezt konkrétan tudom hogy egy sima csoportban is egyre több helyen már így működik (van ovónő a családban), ahogy az őskövület dajkák ovónők nyugdíjba mennek, jönnek a fiatalabbak, "felvilágosult" gondolkodással, és már nem gond ha a gyerek cumizik, nem gond, ha nem akar ollóval vágni épp mert nincs kedve, nem baj ha nem alszik stb.

Ez már így van a legötbb helyen vagy így kellene hogy legyen.

EGyébként voltam magán óvodában montessori csoportban nyíltnapon, és ugyanezt tapasztaltam amit leírok: hogy semmi különbség nem volt az államihoz képest, leszámítva a létszámot. Ott 10 gyerek volt és 4 gondozó. A mi csoportunkban 24 gyerek van és 4 gondozó.

Ennyiben volt jobb a magánovi...a gyerekekkel ugyanúgy kedves volt az ovónő mint az államiban a mi csoportunkban, a hely, a terem ugyanakkora volt. Ugyanazok az új típusú ágyak voltak ott is, és ugyanúgy voltak vadi új játékok és lestrapáltak. ezért döntöttem úgy, hogy nem viszem magánóvodába. Még a kaja sem volt sokkal jobb így ránézésre. Szerintem nem éri meg, csak azért mert mondjuk van ott lovaglás. Akkor inkább elviszem néha külön lovagolni.

2018. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

én nem pontoztam le senkit.

köszönöm a válaszokat

2018. febr. 5. 18:55
 7/11 anonim ***** válasza:
az árakról nincs-de ilyen csoportban dolgoztam sokáig.ha más jellegű kérdésed van,abban tudok segiteni
2018. febr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem a zuglói Montessori iskolával vannak nagyon jó tapasztalataim, árakat nem tudok, de szerintem nem lehet túl vészes, a nővérem fia oda jár, és nagyon előnyére változott, sokkal nyugodtabb és jobban fog az agya.
2018. febr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
5-od, szoval akkor egyaltalan nincs fegyelem, azt csinal a gyerek amit, amikor akar. Na, ezert tart ott a vilagban ahol.
2018. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csepeli Montessori ovi szuper. Nem akartuk magánba vinni a fiam, de egy olyan állami ovit fogtunk ki, ahol nagyon nem volt jó. Nem részletezem. Ha megengedhetitek, minden pénzt megér.


Általában várólista van, de mi épp jókor voltunk jó helyen, így felvették a gyermekem a Montessoriba. Családias, kedves hely. Az óvónők mind csodálatosak, magasan képzettek. Vannak különórák, de nem ezért mentünk át. Itt tényleg történik a gyerekekkel minden nap valami értékes, nemcsak 'megőrző'.

2018. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!