Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek decemberbe lesz 3 éves...

Akinek decemberbe lesz 3 éves a gyermeke hogy dönt?

Figyelt kérdés
Beiratja oviba szeptembertől(ha az ovi felveszi) vagy megvárják 2019 szeptemberét? Esetleg ha lehetséges évközbe miutan betöltötte a 3. Ki hogy dönt? (És miért?)
2018. febr. 6. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha lehetne akkor januárban kezdeném a beszoktatást.

Ha nem akkor egy évre beadnám bölcsibe már szeptembertől és csak 3,5 évesen menne 2019 oviba.

2018. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Decemberben töltötte, januárban kezdte az ovit. Azért nem ment szeptembertől, mert még nem volt szobatiszta
2018. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Decemberio a fiam, és amikor töltötte a 3-at, azt az évet még a bölcsiben abszolválta. Következő szeptembertől lett ovis. Nagyon örülök, hogy így döntöttem, még egy évet "baba" maradhatott. Kis létszám, több figyelem...

ráadásul nem kellett az oviban évvesztesnek lennie, 3 év után egy új csoportba beszoknia (sima, korosztályos csoportba irattam, a visszamaradó nagycsoportosokat vegyes csoportokba tették át)

2018. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom januári születésű. Annyiban más az Ő helyzete, hogy Ő már bölcsis. Viszont marad még nyárig a bölcsiben (múlt héten töltötte a 3-at), és csak szeptembertől megy oviba (akkor lesz 3 éves 8 hónapos).

Én nem javaslom (és a bölcsis gondozónők sem) az évközbeni (januári) beszoktatást. Akkor a legbetegebbek a gyerekek, ping-pongoznak a vírusokkal, bacikkal. A beszoktatás nagyon elhúzódhatna, hiszen 1-2 ovis nap után egy hét betegség is jöhet, ez nagyon megnehezítheti a gyermek beszoktatását.

Még nekünk sem javasolták, pedig a kislányom ugye jár közösségbe, ugyanis annyira más az ovi baciflórája a bölcsis bacikhoz képest, hogy ránk is többhetes beszoktatás várhatott volna. Egyébként pedig jól érzi magát a bölcsiben.

A kisfiam áprilisi születésű. Anno 3,5 évesen kezdte az ovit (aprilisban töltötte a 3-at, és vártunk szeptemberig). Jól döntöttünk. Nem túlkoros, élvezi, önálló nagyfiú.

2018. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyan áprilisi.

Mivel 2,5 évesen bölcsit kezdte szeptemberben, így onnan nem vittem át év közben oviba.Csak 3,5 évesen kezdte az ovit.


Ha teheted, maradj vele otthon szeptemberig, és 3,5 évesen menjen oviba, tanév kezdéskor. Ha beveszi az ovi, akkor esetleg januártól vidd. Attól is függ, mekkora a létszám, és vegyes csoport-e. Mert egy összeszokott nagy létszámú csoportba nehezebb beilleszkedni úgy, hogy előtte nem volt közösségben.

2018. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Decemberi, majd szeptemberben kezdi az ovit. Nem jár bölcsibe
2018. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Decemberben fogja tolteni a 3at. Ha felveszi az ovi, akkor megy szeptemberben. Ha januárt javasolják, akkor januárban viszem, ha nem akkor jövőre. Ez tőlük függ elsősorban. Nem bölcsis. Ha bölcsis lenne, hagynám egy évet. Szívem szerint nem vinném, pénztárcám szerint kellene. Így is szuper, h a bölcsit ki tudtuk hagyni. Visszatartás itt nem gond, mert a csoport 80%a manapság marad.
2018. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Decemberben töltötte a 3.-at. Itthon van velem. Ha akarnám se tudnàm beadni az oviba szeptember előtt mert nincs hely az oviban a sok túlkoros gyerek miatt.
2018. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom ma 3 éves és január elején kezdte az ovit, ráadásul vegyes csoportban. Gond nélkül beszokott, illetve nem is kellett szoktatni, mert simán bennmaradt.

Neki már nagyon kevés volt a bölcsi, időszakosba járt előtte. Unatkozott ott volna szeptemberig.

2018. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jövő ev szeptemberbe vinnem... Es nem lesz bölcsis sem..
2018. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!