Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki dajkaként dolgozik a gyermeke ovodájában?

Figyelt kérdés
Nekem most ajánlottak állást dajkaként,és érdekelne hogy nem e zavarja a gyereket hogy látja anyát az oviban? Amikor pl valami műsort adnak elő a gyerek,akkor én mint anya,vagy dajkaként kell ott lennem,és esetleg nem láthatom amit előad. Értitek mire gondolok?
2018. febr. 14. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyet (igaz, már nem aktuális, mert iskolásak a gyerekek), de nem volt ilyenből gond. Az általad írt helyzeteket tudták előre, és ha úgy volt, műszakot cserélt más kolleganővel.
2018. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, két kolléganőm is volt így. Ha program ütközés volt, megoldottuk műszakcserével, egyébként nem volt gond, még a 2 és fél éves is megértette, hogy anya most nem anya, hanem Zsuzsi néni és nem hozzám, hanem a Halacska csoporthoz tartozik. 😊
2018. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyám óvónő volt az ovimban egy másik csoportban. Nem volt gond belőle. Utánoztam őt és én is altatni kezdtem a többi gyereket.
2018. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam ovis (15 éve) akkor 2 kislány is volt a csoportunkban, akiknek az anyukája az óvónénije is volt. Én gyerekként azt tapasztaltam, hogy a gyerekek nem tudtak elvonatkoztatni tőle, hogy anya most nem anya. Ha más gyerekkel foglakozott akkor mindig bedurciztak, hisztiztek, kitúrták a másik gyereket. Rengeteg kivételezés is volt, mert ugye a szülő elfogult volt a saját gyerekével. Volt olyan, hogy az óvónő gyereke fellökött egy gyereket és elvette a játékát. A másik gyerek visszavette és mégis ő lett leszidva és sarokba küldve. De az egyik kislány volt, hogy az én munkámat (rajzomat, papírhajót, ilyesmit) tépte szét és az anyukája nem, hogy nem szólt rá, de engem szidott le és takaríttatta fel velem, amit az ő gyereke hisztiből (mert neki nem sikerült valami, ami nekem igen) szétdobált. Rengeteg ilyen eset volt. Mikor iskolások lettünk az első napon legalább fél óra ment el azzal, hogy az egyik kislány üvöltött és borigatta a székeket, mert nem akart az anyukája nélkül lenni.


Egy felnőtt ismerősöm is van, akinek az anyukája volt az óvónénije. Ő azt mondta, hogy csak az volt a rossz, hogy sose tudta meglepni anyáknapján, mert ismerte a műsort. De amúgy örült neki, mert mindig ő kapta a jobb kajákat, játékokat, nem kellett aludnia, stb. Szóval a gyereket szerintem különösebben nem zavarja, csak arra kell figyelni, hogy ne legyen kivételezés.

2018. febr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!