Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is járt úgy, hogy a...

Más is járt úgy, hogy a tesója vagy valakije ovis lett és azóta állandóan beteg?

Figyelt kérdés

2 éve óvodás. Nem vicc, ősztől májusig betegek vagyunk. Mindig összeszed és hazahoz valami deblát. Fosós, hányós vírus, nátha, influenza, kiütések, tetű stb. Meg se gyógyulsz, már itt a másik.

Nem voltam beteges, oviban volt ugyanez, de megkockáztatom, hogy nem ennyit. Évi max. kétszer voltam beteg, pedig voltam 4 évig kollégista is és felnőtt is vagyok.

Hiába szedek vitamint, ha a levegőben terjed. Nem gyenge az immunrendszerem, van ami gyengébben ér el, mint ő de van amit csak hordoz.

A szüleimmel meg rengeteget veszekszünk, mert csak kint volt a derekad stb.

Nem ő tehet róla, de tenni kell valamit.


2018. febr. 20. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Na szep kis testver vagy, rafogod a kicsire, kozben lehet te fertozol mindenkit.
2018. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van nagyon sokaknál. Az óvoda egy fertő. A szülők nem tehetik meg, hogy otthon maradjanak a beteg gyerekkel, ezért beviszik az oviba, ahol az összes többi gyerek is elkapja.
2018. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi????

Én nem bántom, de ez van.

Decemberben és januárban nem vicc 2-szer voltam valahol.

2018. febr. 20. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Te felnőtt vagy?! Ahhoz túl éretlen vagy.
2018. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Jaj, folytatod?

Eddig a családi rovatban nyomtad, most némi változtatással kiírod itt?


Te vagy a gyenge, nem a többiek hibások.

2018. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Micsoda? Milyen családi rovat?

Ő is beteg nemcsak én még apám is, pedig ő 10 éve nem volt beteg, azóta ő is sokszor.

2018. febr. 20. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én az a tipikus sose beteg gyerek és felnőtt voltam mindig is. Mióta a lányom oviba jár nálunk is bejött néhány durva vírus, egyszer még antibiotikumra is szorultam, pedig 35 év alatt 2-szer szedtem összesen. Sajnos az ovikban nagyon durva kórokozók képesek kialakulni, adják egymásnak összevissza, a szülők nyomják a gyerekekbe az antibiotikumot ha kell ha nem, amitől csak még erősebbek lesznek a kórokozók és még gyengébbek a gyerekek. Majd hozzászoktok mindannyian.
2018. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
sajnos ez ilyen. az óvodában sok a beteg gyerek - egyrészt mert a szülők beviszik őket betegen - másrészt mert ők még nem tudnak orrot fújni, kezet mosni rendesen, szájukba veszik a játékot, plusz gyenge az immunrendszerük, tehát hamar elkapják a dolgokat. A lányom 3 évig nem volt beteg, aztán elkezdte az ovit és zsinórba 3 hónapig beteg volt, vele együtt a kistesó is. Én csak azért valszeg, mert én tényleg 10 évente vagyok beteg.
2018. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A szüleimmel meg rengeteget veszekszünk, mert csak kint volt a derekad stb"

:))) Ja, ez nálunk is megy, pedig már elmúltak 70 évesek. Csak itt úgy mondják: Már megint kivan a derekad! :)


Az óvoda fertő: az első gyerek minden jót haza hoz, főleg, ha nem volt bölcsis. Mi is megéltük ezt, volt egyszer olyan hánycsi-foscsi, hogy olyat még nem éltem, pedig fiatal koromban, amikor még kevertem az italokat, jöttek ki belőlem csuda dolgok! Szóval átestünk olyan vírusokon mi is, hogy csak néztünk egymásra az asszonnyal, hogy ez valami mesterséges biologiai fegyverből származhat, úgy átment az egész családon.

Nagycsoportra amúgy kinövi, olyan lesz az ellenállóképessége, mint az acél. Addig annyit tehetsz, hogy szeretgeted a kis trottyost:)

2018. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!