Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szabályos hogy a szombati...

Szabályos hogy a szombati munkanapokon (idén lesz pár ilyen) csak akkor nyit ki egy óvoda ha legalább 10 gyermeket vinnének?

Figyelt kérdés
Van erre vonatkozó jogszabály? Amúgy 4 csoport van, csoportonként 20-25 fővel.
2018. febr. 22. 18:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Igen
2018. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ez le is van valahol írva? Jogszabályban pl.
2018. febr. 22. 18:33
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom h szabákyos e, de nem egyedi eset.

Nekem a héten szólt a kolleganőm, h kérdezzek rá a bölcsinél, mert gyakorlatilag soha nincs nyitva se a bölcsi, se az ovi ilyen ledolgozásokkor....

Hát nem is tudom h h oldjuk még meg. De nem értem h senki nem dolgozik, vagy mint mindenkinek van segítség (nagyszülő) aki nem dolgozik?

2018. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Iskolában is lesz tanítás, és oda kötelező menni (igaz, rövidített órák lesznek, de déltől lesz napközi, maradhatnak délutánig). Aki például vidékről jár be dolgozni, gyerkőcökkel iskolába, oviba, annak nem egyszerű, mert az iskolás miatt muszáj a városba menni.
2018. febr. 22. 18:40
 5/27 anonim ***** válasza:
37%
Igen, szabályos. Nem jogszabály szabályozza, hanem az intézmény belső szabályzata. Gondolj már bele logikusan, hogy mekkora baromság lenne 2 óvónő, két dadus takarítónő, intezmenyvezető, plusz konyhás mondjuk 2 gyerekre.
2018. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Belső szabályzatban nincs ilyen. Ott még a nyári szünetet sem írják le, úgy szerepel benne hogy egész évben nyitva van.
2018. febr. 22. 18:48
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen szabályos. Ha külső konyháról hozzák az étkezést, 10 fő alatt nem szállítanak. Van ügyeletes óvoda, ha csak 2-3 gyerek kérné az ellátást, akkor mehet ebbe az ügyeletes óvodába. Nem tagadhatják meg az óvodai ellátást, csak átrakják őket másik oviba.
2018. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
A mi ovinkban is van ilyen, ha x gyereknél kevesebb menne, akkor nem nyit ki. A legtöbb családban van valamilyen segítség, a többiek pedig megoldják, ahogy tudják. Ahol nincs nagyszülő célszerű fizetett segítséget keresni.
2018. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs másik ovi lehetőség, mert nem önkormányzati fenntartású ovi.
2018. febr. 22. 19:16
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Nézd, ha állítsd szerint minimum 80 gyerek van és abból minimum 71 kepes megoldani a gyerek elhelyezését, ott nem az oviban van a hiba.
2018. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!