Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az óvodában beadják...

Nálatok az óvodában beadják az óvónénik a gyógyszert a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek esetén adják be az óvónők a gyógyszereket és milyen jellegű gyógyszereket? Van erre esetleg valami központi szabályozás, vagy minden óvoda maga határozza meg? Lehet nagycsoportosnál gyógyszer, amit már maga be tud venni vagy csak az óvónő adhatja be, ha egyáltalán beadhatja?

2018. febr. 24. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
87%
Érdemes lenne kivetetni az orrmandulajat és mondjuk egyáltalán nem kellene hurutos köhögés el közösségbe vinnil
2018. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:
Ez nem vitamin, hanem segít, hogy levegőt kapjon és hogy részt vegyen az óvodai életben. Az orrmanduláját nem hajlandóak kivenni, minden évben végigjárjuk ugyanazt az utat. Hurutos köhögése sem lenne, ha használhatná az orrcseppet! Én pedig nem tudok hónapokat otthon lenni vele, mert egy egyszerü nátha miatt nagyobb baja lesz. Nehezemre esik megérteni, hogy az ovis táskájából miért ne vehetné elő és fujhatna az orrába. Egyébként nálunk mennek betegen a gyerekek oviba, köhögnek, folyik az orruk. Én ezt nem tuom megtenni, mert nálunk szövődményes lesz egy átlagos fertőzés is. Ne mondjátok az immunerősítést, mert a gyerek szuper, sportol is, eleget mozog kint, és megfelelően étkezik. A mandulája a gyenge pontja, de itt sem tudtam elérni semmit.
2018. febr. 24. 11:33
 13/69 anonim ***** válasza:
62%
Érthető hogy nem engedik, innentől nehéz lenne meghúzni a hatàrokat. Nektek ortcsepp. Pistikének meg csak a szemébe kellene cseppenteni, Ödönkének mégcsak a fülébe, Juditka meg csak immunerősítőt szed. Ezekért a dolgokért nem vàllalhatjàk az óvónők sem az intézmény a felelősséget. Màs megoldàst kell talàlnotok.
2018. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Gyogyszer nem lehet egy kisgyereknel, ez egyertelmu. Aki beteg, hazakuldik.
2018. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
85%

"Nehezemre esik megérteni, hogy az ovis táskájából miért ne vehetné elő és fujhatna az orrába. "


Mondjuk azért, mert lehet hogy Katika meglátná és titokban kipróbálná, csak az orra helyett a szemébe fujna. Ha ehhez még azt is hozzá képzeled, hogy Katika allergiás valamelyik összetevőre és kap egy fulladás rohamot csak megerted. Nem mellesleg a Nasivin lazán tönkre vágja az orr nyalkahartyajat ha hosszú távon alkalmazzák.

A háziorvost érdemes lenne levaltani és elmenni egy fül orr gégészhez, mert ha ennyi probléma van a mandulával, simán kiveszik

2018. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Nagyon jó gyerekorvosunk van, ő küldött fülorrgégészhez is, sőt tüdőgyógyásznál is voltunk. A fülorrgégésznél már harmadszorra voltunk, szintén orrsprayt írt fel, pedig ecseteltem neki a helyzetet! Azt nem tartom jónak, ha egy gyereknél nem vedzik észre, ha más táskájában kotorászik. Az ingézményvezetőnek mondtam, hogyha együttmüködők lennének, a gyerekem szól az óvónőjének és ő befujja magának. De kétségbe vonta, hogy egy öt éves gyerek erre képes! Pedig képes. A nasivin hatását én is ismerem, köszi, ezért használjuk sóssal fel áltva és akkor meg is gyógyulna a gyerekem, tehát nem egész félévben lenne beteg durva gyógyszerekkel gyógyítva.
2018. febr. 24. 12:21
 17/69 anonim ***** válasza:
56%
Attol, hogy te nem tartod jónak még elofordul, higy a másik gyerek taskajaban turkalnak. Egy 5 évesre meg nem bízunk gyógyszer adagolást. Legalábbis felelősségteljes szulonek ez eszébe se jutna. Próbáld meg felfogni, hogy a te gyereked én kívül másik is van az oviban és az ő érdeküket nem írhat felül a te gyereked érdeke. Február van, hamarosan elmulik a megfazas szezon. Amúgy meg szedhetne a gyerek immunerősítőt, mivel hiába sportol, ha mégis ilyen gyatra az immunrendszere
2018. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
80%

A Nasivint reggel-este kell csak használni, napközben nem, mert túlságosan kiszárítja az orr nyálkahártyáját, így felesleges lenne oviba vinni. Max 1 hétig szabad csak használni.

A tengervizes orrspré max abban segít h utána ki tudja fújni a gyerek az orrát, de ha már nagycsoportos akkor gondolom ki tudja, ha meg olyan nagyon náthás akkor tartsd otthon pár napot.

Az óvónő nem vállalhat azért felelősséget hogy a gyerek mit fújkál az orrába.

Vidd el másik orvoshoz és vetesd ki az orrmanduláját, akkor könnyebben kiürül a váladék.

2018. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesz aki majd sértegetésbe megy át. A gyereknek nem gyatra az immunrendszere, 5 éves és meg egyetlen gyerekbetegséget sem kapott meg a többiektől, van olyan társa, aki már kétszer is skarlátos volt, de a bárányhimlőtől a kéz-láb-száj vagy a fejtetű és egyéb kiütéses dolgot sem kapott meg, de sem rózsahimlőt, sem bárányhimlőt nem. Míg oviba nem járt, egyszer nem volt olyan beteg, hogy orvoshoz kelljen vinnem!!! Csak vannak gyerekek, akik előszeretettel köhögnek a másik arcába, ebből szokott az enyém is kapni. A másik az, hogy kisgyerekkorban az orrmandula megnagyobbodása majdhogynem természetes dolog! Semmi köze a gyerek immunrendszeréhez! Mint írtam, nálunk a betegségek erre az egy okra vezethetőek vissza, nem azért mert a gyerekem tüdőbajos vagy alultáplált vagy vagy vagy... Olvass légyszi utána, hogy egy megnagyobbodott orrmandula milyen következményekkel járhat, ha a váladék nem tud az orron keresztül távozni.
2018. febr. 24. 13:21
 20/69 A kérdező kommentje:
18-as, ne haragudj, de nem orvosi tanácsot kértem. A Nasivinnál nincs az, hogy mikor KELL használni! Nem fújok akkor az orrába, ha éppen jól szelel az orra. Ha éppen alvás előtt dugul be, akkor viszont nagy segítség lenne, hogyha belefújhatna és akkor nyugodtan alszik. A gyerekem pedig nagyon ügyesen fúj az orrába, nem viszi túlzásba egyáltalán. Mindennel tisztában van ezzel kapcsolatban. Én szívesen alá is írom az óvónőknek, hogy vállalom a felelősséget azért, hogy a gyerek belefúj az orrába. Csak azt nem értem, ha egy gyerek beveheti a vitaminját, vagy moshatja a fogát, a fogkrémet lenyelheti, akkor miért veszélyes az, ha orrdugulás esetén egyet-egyet fúj az orrlyukába. A gyerekünk a sópipát is egyedül használja. Ennyi erővel kisgyereket ne vigyünk uszodába, mert nem tudhatjuk, mikor nyel egy nagyot a piszkos vízből. A baktériumok, vírusok, amiktől nem tud szabadulni veszélyesebbek a szervezetére, mint az orrspray, amit az orrába fúj.
2018. febr. 24. 13:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!