Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az óvodában beadják...

Nálatok az óvodában beadják az óvónénik a gyógyszert a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek esetén adják be az óvónők a gyógyszereket és milyen jellegű gyógyszereket? Van erre esetleg valami központi szabályozás, vagy minden óvoda maga határozza meg? Lehet nagycsoportosnál gyógyszer, amit már maga be tud venni vagy csak az óvónő adhatja be, ha egyáltalán beadhatja?

2018. febr. 24. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%
Az óvó nèninek nem szabad gyógyszert adnia a gyermeknek! De nálunk is van, aki ezt nem èrti meg.
2018. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
Még annyit, más is írta már, hogy asztmás kisgyerek magának szippantja a gyógyszert. Ráadásul ezek szteroidos porlasztók szoktak lenni. Nem minden 5 éves gyerek egyforma, Angliában egy 5 éves már iskolába jár, iskolabusszal egyedül.
2018. febr. 24. 13:38
 23/69 A kérdező kommentje:
21-es, rendben. Elfogadom, de épp ezért próbálnék egy köztes megoldást találni. A sós orrspray-ben is kiegyeznék, az nedvesíti és tisztítja az orrnyálkahártyát, a kórokozók nem tudnak úgy megtelepedni, bejutni. Vajon ez is gyógyszernek számít? Amikor a csoportban egy kislány az udvaron bekente a többiek száját az udvaron szájzsírral, azzal nem volt gond...
2018. febr. 24. 13:44
 24/69 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen mindegy, mit írunk. Hajtod a magadèt. 12 ève intèzmènyvezetőkènt pár dolgot már megtapasztaltam. NEM SZABAD!
2018. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy intézményvezetőként válaszoltál nekem, de ha visszanézed a válaszokat, nem mindenki írja azt, hogy NEM SZABAD. Gondoltam, hátha járt már valaki hasonlóan, de most már inkább csak kioktatást kapok. Mint írtam, még a gyerekorvos is adott igazolást az orrcseppek szükségességéről, ráadásul akkor még más gyógyszerek is voltak, de azokat beadtam én és inkább elhoztam korábban a gyereket, csak az orrsprayket kértem az óvónőktől, de ennek ellenére nem.
2018. febr. 24. 13:53
 26/69 anonim ***** válasza:
71%

Az asztmás gyereknek életmentő a gyógyszer, a te gyerekednek nem. Hollandiában 4 éves kortól járnak iskolába, akár másik városba is és szintén busszal hordják őket. Ennek mi koze ahhoz, hogy a te gyerekednek orrspray kell?

Amúgy aki azt írta, szabad, az azt is írta, hogy azon gyerekének szakorvos álltal elrendelt gyógyszert kellett szednie. Az orrspray nem ilyen.

2018. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:
Ez megint orvosi kérdés. Te azt mondod, hogy az orrspray nem az. Akkor szerinted az orvos miért írta rá a papírra? Szerinted akkor inkább az orvoshoz forduljak, hogy miért írta rá a papírra, hogy használnia kell kúraszerűen?! Angliát azért hoztam fel példának, mert ha egy gyerek egyedül közlekedik 5 évesen, akkor orrcseppet is fújhat az orrába. Az érettség miatt írtam!!!
2018. febr. 24. 14:05
 28/69 A kérdező kommentje:
Vagy a gyerekorvos nem szakorvos?
2018. febr. 24. 14:06
 29/69 anonim ***** válasza:
100%
Baxus nem egyedül megy az iskolába, hanem iskolabusszal, ahol konkrétan onnantól hogy felszáll az iskolai felügyelet alatt van. Haza nem sétálhat egyedül ha jól emlékszem 12 éves korig. Épeszű ember nem engedi egy gyereknek hogy egyedül gyógyszerezze magát, legyen szó vitaminrol, immunerositorol, orrsprayról vagy fájdalomcsillapítóról. Eskudni mernék higy az orrsprayn is fel van tüntetve, hogy gyermekek elől elzarva tartandó. Az én gyerekemnek anno időnként bevorosodott a szeme a fáradtságtol, de konkrétan úgy nézett ki, mintha kötőhártya gyulladása lenne. Minden alkalommal elkülönítettek a bölcsiben és az oviban is és másnap csak orvosi igazolassal engedték be. A doki többször leirta, a gyereknek semmi baja, csak egy kis szemcsepp kell neki, hogy megnyugtassa a szemét és kb 2 perc alatt meg is szűnik a vörösseg. A bölcsőde vezető személyes jó ismerősöm volt, a gondozonok szintén, a szemcsepp homeopátiás nulla hatóanyag tartalommal rendelkező cucc, mégsem lehetett. Nem adnak be gyógyszert. Próbáld meg felfogni.
2018. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
58%

Nem, a gyerekorvos nem szakorvos. Mi a gasztro-ról vittük a szükséges igazolást az ovinak.

Egy ötletem azért még akad. Nézz utána a neten a netikannának. Azt általában engedik használni az oviban, és többet ér bármilyen orrcseppnél.

2018. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!