Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az óvodában beadják...

Nálatok az óvodában beadják az óvónénik a gyógyszert a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek esetén adják be az óvónők a gyógyszereket és milyen jellegű gyógyszereket? Van erre esetleg valami központi szabályozás, vagy minden óvoda maga határozza meg? Lehet nagycsoportosnál gyógyszer, amit már maga be tud venni vagy csak az óvónő adhatja be, ha egyáltalán beadhatja?

2018. febr. 24. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%
Még egy észrevétel kérdező. Utána kellene járni miért nem gyógyul ki a gyerek a náthából. Az ok megszüntetésével megoldódna ez a probléma is. Nálunk a mandulák okozták a lányomnak a panaszait ki is vették neki az orrmanduláját. Ezek után a sok betegeskedés is megszűnt nálunk. Másik mióta használjátok az orrcseppet? Ha régóta lehet már függőség alakult kü nála ami miatt dugul az orra. Kérdező egy 5 éves gyerekre biztos nem bíznék gyógyszerezést. Nem az ő dolga ezt felnőttnek kell intéznie. Másik amit nem értek, ha beteg miért nem tartod otthon? Ha meg nem beteg minek az orrcseppek? Ha neked ezt megengedik akkor másnap meg a többi szülő menne ugyan ezzel a kéréssel. Akkor hogyan szelektálnának? Én ápolónőként és anyaként is egyetértek ezzel. Így is túl sok beteg gyerek van bent a csoportokban akn egyértelműen látszik, hogy betegek. Én vagyok akinek krupposak a gyerekei. De elmondtam bent is, hogy elsőre hideg lvegőre vigyék, nyáron hűtő elé ültessék ne rögtön a gyógyszert adjanak, d ha nem enyhül akkor adják csak be neki.
2018. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekorvos, akihez jársz, hivatalosan gyermek háziorvos, de ne zavarjon. Nem szakorvos. Gyermekgyógyász, az szakorvos, gyermekpszichiater szintén. Az orrspray eseteben egy tudogyogyasz szakorvos, vagy egy allergológus a szakorvos.
2018. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
73%
Fel even keresztül antibiotikum meg gyógyszer, de a gyerek immunrendszere kitűnő? ??? Amúgy magadnal VAGY?
2018. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:
50-es, köszönöm az újbóli orvosi tanácsot. De sok orvos van itt! Meg pszichológus! Úgy látom, használható információt már nem kapok, ezért már nem nézem ezt a kérdést! Köszönöm a normális válaszolóknak a konkrét eseteket és tájékoztatást! További szép hétvégét!
2018. febr. 24. 15:17
 55/69 anonim ***** válasza:
31%
Úgy èrzem kezdesz dühös lenni. Nyugodj meg! A gyermekek viszont megèrzik a stresszes lègkört. Erre vigyázz!
2018. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
31%
Netikannának, azaz orrmosásnak utànanéztél? Mióta használjuk, nem kellett orcsepp. Nekünk pont az oviban tanították meg a használatát.
2018. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos, a használható információt nem tudtad kiszűrni. Van ilyen. Ne hibáztassad magad! Nem tehetsz róla. Elönt az ideg, úgy pedig nehèz okosan gondolkodni.
2018. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%

A Nasivint csak receptre lehet kapni, max 1 hétig lehet használni napi két alkalommal, tehát nem minden alkalommal, amikor az 5 éves épp úgy gondolja. Én biztos nem hagynék neki ilyet ott az oviban hogy magának fújkálja. Ha annyira náthás és sűrű neki a váladék hogy nem kap levegőt akkor maradjon szépen otthon. Amúgy az orrcseppre rá is lehet szokni.

Egyébként ezt hogy gondoltad? Akkor majd az összes gyerek az ovis csoportban visz be orrcseppet meg orrsprét és kijárkál hogy ő most becseppent magának? Nem életszerű helyzet és felesleges is. Aki beteg maradjon otthon. Mert ha a gyerekednek lehetne akkor mindenki vérszemet kapna és az egyik szülő bevinne szemcseppet, a másik köptetőt, vagy krémet stb., mindenkinek van valami nyűgje, és a végén már az óvónők nem tudnák követni hogy ki épp mit cseppentett magának, hányszor és hova. Te csak azt látod kérdező, hogy a Te gyereked mért nem kezelheti magát oviidőben, de mi lenne ha a 25 fős csoportból 15 vinne valamit? Na ugye úgy már nem olyan egyszerű a helyzet. És hiába írod hogy ennyire meg annyira megbízható a lányod, akkor is még csak kisgyerek, szóval az óvónőknek nem lehet garancia, hogy te azt állítod h hú annyira okos hogy fel tudja mérni hogy mikor kell és be tud csöppenteni magának... Bármi adódhat. Akár egy másik gyerek meglátja és kiveszi a szekrényből, elkezdi magának fújkálni stb, bármi. Az óvónők sem tudnak 100 %-ban figyelni.

Az óvoda nem kórház ahol ápolónők vannak akik figyelik hogy a "betegek" hogy adagolják maguknak a gyógyszert, főleg nem 5-6 évesek.

2018. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem bíznàm egy 5 évesre az orrspray adagolàsàt ugyanis létezik orrspray függőség, hozzà lehet szokni, ha ez kialakul nem fogja helyesen használni, még egy felnőtt sem hasznàlja ilyenkor helyesen, àllandó orrdugulàst érez, amitől csak a spray szabadítja meg egy időre. Én Rhinospray függő voltam évekig,ez nem vicc,amikor terhes lettem az első gyerekemmel akkor szoktam le. Nem kockàztatnàm ennek kialakulàsàt a gyerekeknél. Szükség van a szülői kontrollra, egy 5 éves nem tud felelősségteljesen gyógyszert adagolni sajàt magànak. Az óvónő pedig nem fogja vàllalni a felelősséget mivel nemhogy nem feladata, de nem is szabad neki elvàllalni a gyógyszer beadàsàt.

[link]

2018. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
7%
Nem olvastam végig, de nálunk az oviban pl. van Nurofen a csoportban, ha nagyon lázas lenne egy gyerek hirtelen azt tudnak neki adni, míg odaér a szülő. Ha tilos lenne ilyesmit tartani tuti nem lenne, de a rendszeres gyógyszer más tészta, ha nem hajlandóak nem sokmindent tudsz tenni.
2018. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!