Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ovis csoportba irassam...

Milyen ovis csoportba irassam a gyerekem (tiszta v. vegyes) és mi alapján dontsek?

Figyelt kérdés

Városunkban tiszta és vegyes csoport is lesz, plusz megvan a lehetőség, h én dontsek melyikbe kerüljön. Tok jó, de nagy frusztráció is ez a sok opció.

Mi alapján dontsek? Amit lehetett elolvastam előnyökről, hátrányokról de minél többet olvasok annál jobban lebizonytalanodok. A propaganda szöveg szerint a vegyes csoport egy álom, de szülőktől azért nem ezt olvasom...meg persze a legfontosabb a csoport összetétel és az óvónő ami lutri ugye. Ha egyik másik nem stimmel akkor inkább rémálom.

A gyermekekről annyit, h inkább szelid, visszahúzódó típus, de azért ha feloldódott szereti nagyon a gyerekeket. Sosem agresszív és nem is nagyon érti ha a másik gyerek az. Mindenesetre nem domináns vagány gyerek (egyelőre)...

Az oviban indul majd vegyes csoport -mint írtam-indul tiszta csoport. Indul olyan ami a bolcsiseket veszi at és indul egy teljesen új ami kisebb létszámmal indul de az óvónőt még fel se vették.

Szóval a kérdésem az, ha ennyi opció lenne mi alapján döntenétek?

A gyerek személyisége alapján? Akkor ha ilyen melyikbe tipusuba adjam? Melyikben boldogul majd könnyebben?

Az óvónő személye legyen a döntő? Az, h melyik a szimpi? (Amúgy babusgatos tyúkanyó típust keresek)...

Vagy zarjam ki az egyik módszert és válasszak a maradékból? Mi lenne jó?

A kis létszámú jó lenne de az óvónő személye teljesen ismeretlen.

Ha tiszta csooortba kerül és mondjuk a bolcsis csoportba, nem lesz neki nehéz h már mindenki ismeri egymást és ő az új?


2018. febr. 26. 14:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%

Èn Németországban élek itt csak vegyes csoportok vannak, de én csak jót tudok írni. Egyrészt én még emlékszem, hogy mi nem is érintkeztünk más csoportokkal az oviban, az iskolában is erösen meg volt az évfolyamok közötti hasadék.

Itt viszont mindegy, hogy 3 vagy 6 éves a gyerekek mindegyik mindegyikkel játszik.


DE nagyon fontos, hogy elegendö ovonö legyen a csoportba, hogy a kicsik is elég figyelmet kapjanak, és a nagyokat is letudják kötni. De 20-25 gyerekre van 2 állandó ovonö(ha van egy sérült gyerek akkor plussz egy ovonö) és 2 segédovónö(tanulok).

Mindig projektet csinálnak. Pl heteken keresztül a téma a rendörség volt, és még a rendörségre is elmentek. A kicsi biztosan kevesebbet tudott a témához hozzászolni, de ö is együtt tanult a nagyoktól. A nagyok rengeteget segítenek a kicsiknek, 5 éves gyerek kíséri a 3 évest Wc-re... Vagy is a nagy megtanulja, hogyan segítsen kicsinek.


Az iskolaelökészítösök egyébként külön foglalkozásra járnak.


Magyarországon sajnos nagy felhajtással bele fogtak kb 15 ßeve a vegyes csoportokba, és rájöttek, hogy az ovonök erre nicnsenek felkészülve, az ovodák nem tudtak mit kezdeni a szituációval, az ovonöknek nicnsen képzésük, mit hogyan kell csinálni vegyes csoportban. A vegyes csoportos oviben kérdezz rá, hogy mennyire vannak felkészülve erre...

2018. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Vegyes csoportnál nézd meg az összetételt. Amikor a fiam ment oviba 6 kicsi volt és 16 nagy, akik a következő évben mentek és helyette sok 2 és fél éves jött. Hát elég nagy szívás volt szegénykémnek.
2018. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
40%

'"Az óvónő személye legyen a döntő? melyik a szimpi?"

Igen,ez a legfontosabb - még az első osztályban is! az óvónő és a tanító személye. Kedves legyen, gyerekszerető, és tudjon figyelni a gyerekekre - mert ez a legfontosabb, mert minden helyzet más és más és csak így tudja mit kell tennie, mondania - nem tudja alkalmazni mechanikusan a könyvekből tanult dolgokat, intuitív jelenlétben tud jól a gyerekkel együtt lenni és nevelni is.

2018. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Fiam elég visszahúzódó gyerek, és nálunk csak vegyes csoport van. Nagyon féltem tőle.

Viszont csak pozitív tapasztalatom van. Már középsős, és imád oviba járni.

A nagyok segítenek a kicsiknek, mind öltözés, mind játék terén. Nagyon gyorsan nagyon sokat fejlődött.

Jövőre meg szociális téren fog sokat fejlődni, hisz neki kell majd segíteni a kicsiknek.


Szóval így utólag örülök hogy nem választhattam, és így vegyes csoportba jár a fiam.


Ja, és egy jó tanács. NE babusgató tyúkanyót keress, hanem megfelelő pedagógust. Mert a rend tartás, és a rossz viselkedés szankciója is fontos.

Mi BP agglomerációjában élünk, nagy a csoportlétszám 30-33 gyerek, most épp 1 óvónő van, és nincs semmi gond. Mert ő kiváló óvónő (jó pedagógus), és nagyon jó dadusa van (aki felér egy óvónővel).

2018. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
53%

Igen, 3-as, ez a fontos. De ez egyrészt nem jön le 1-2 találkozás alkalmával, másrészt nem biztos hogy szimpi.


Én annyira nem vagyok vele jóban, ő tartja is a távolságot a szülőkkel, de a gyerekem imád oda járni, és mondja, hogy szereti az óvónénijét.

SZóval ha a szimpátiámon múlik, nem oda megy, mégis jó óvónő, és jól bánik a gyerekekkel.

Tehát nehéz kérdés, mi alapján lehet egy idegen óvónőről véleményt nyilvánítani.


Kérdező: Érdeklődj helyi FB csoportokban, kérd ki szülők véleményét, akik ismerik az adott csoportokat/óvónőket.

2018. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is az óvónőtől és a csoport összetételétől (vagyis inkább a családoktól) függ - nem a korkülönbség számít, hanem hogy értékrendjében mennyire heterogén tud lenni a csoport és az óvónő mennyire elhivatott vagy csak le akarja tudni a munkanapot. Ha van rá lehetőség, talán legjobb meglesni a kiválasztott óvódát, udvaron, játszótéren. Valamilyen szinten zsákbamacska marad és csak a megérzéseidre tudsz hallgatni.
2018. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Korosztályos csoportba irattam, és nem bántam meg. DE mi óvónőt választottunk.

Ha évvesztes lesz, mindenképpen jobb a vegyes csoport, mert akkor nincs új közösség, nincs "visszamaradás".

de én nem tudtam volna elképzelni a 3éves fiamat 7éves nagyok között.

És így majdnem az egész csoport együtt ment suliba is.

2018. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Nalunk tiszta csoportba ment, ez volt a korzetis ovi, de ide is szerettuk volna, ha megy. Ovo neni a szuloin mar mas volt, mint akinel nyilt napon voltunk. Szoval nem kezdodott jol, de nagyon kedves az uj ovo neni. A lanyom nagyon onallo, allandoan a nagyobbakkal lenne. Vissza is huztak a tobbiek. Viszont delutan osszevonjak oket, lehet a nagyokkal, illetve az udvaron is a nagyokkal van. Kezd rajonni, hogy nem jo, ha a butasagot koveti, pl. nem oltozik egyedul, pedig tud, es meg sorolhatnam. A nagyoktol a betuket es az irast lesi el. Lehet, neki jobb lett volna a vegyes, fene tudja.
2018. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Azt mondjàk,nem óvodát hanem óvónőt kell vàlasztani. Tavaly ovikeresésben téptem a hajam ettől a mondattól ;)

Mindenképpen azt javaslom Neked, hogy nézd meg mindkettőt, úgy tudom mindenhol van nyílt nap, és a benyomàsaid alapjàn dönts.


Mi a kerületben 12 ovit néztünk meg, 2 volt korcsoportos, a többi vegyes. Nagyon a korcsoportot akartam mielőtt neki indultunk, mert a játszótéri szóbeszédek riogattak a vegyessel.

7.állomàs volt a végül kiválasztott ovi, ahol a IV-es csoportban megértettem azt a bizonyos mondatot, mikor megismertem Erzsi nénit :) Jó mondjuk az ovi is klassz, jól felszerelt, közel is van, és a nyílt napon a fiam ott időzött majdnem egy órát, a gyerekek is végtelenül kedvesek voltak vele. Én úgy làtom, hogy nàlunk jól működik a vegyes csoport, a nagyobbak segítik a kicsiket mindenben, jól elvannak, a fiam szereti, és hajtja hogy olyan ügyes legyen, mint a nagycsoportosok :)

2018. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9# vagyok elolvastam a válaszokat... A leskelődés jó ötlet, mi is voltunk sokat arra sétàlni, sokkal mélyebb benyomàsokat lehet gyűjteni, mint a nyílt napon, ez tény!
2018. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!