Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Napi 3.5 óra (oda és vissza)...

Napi 3.5 óra (oda és vissza) ingázás a nemsokára ovisommal?

Figyelt kérdés

Budapesten dolgozok, a törpém szeptemberben kezdi az ovit, és megfordult a fejünkben a gondolat hogy a kicsi a közelemben járjon oviba.


Előny lenne:

- ha baj van, hamar oda érek hozzá. (ijesztő tud lenni ha baj van a bölcsiben, és tudom hogy nem tudok elszaladni érte, mert 80km-re van)

- több időt tölt velem (hisz az utazás alatt velem van)

- a munkahelyemen könnyebb lenne, mert tudnék állandó időben lenni (most ugye ha én megyek a kicsiért kéthetente, csak 13ig tudok ott lenni)


Hátrány

- a kicsimnek is korán kell kelnie

- utaznia kell neki is, amit nem tudom hogy napi szinten hogy viselne.


2018. febr. 27. 13:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekek rugalmasak, szerintem teljesen jó ötlet hogy a munkahelyedhez legyen közel mint a lakhelyedhez, ha nincs segítséged ez a legpraktikusabb megoldás.
2018. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, hoyg máshogy meg tudnátok-e oldani.


Nálunk is felmerült ez. Férjem vendéglátós volt, tehát néha szabad egész nap, néha éjszakáig dolgozott.

Én agglomerációból BP-re járok be. Ugyan "csak" 30 km, de reggel 1-1,5 óra, délután 3/4- vagy 1 óra.

De végül a lakhelyhez közeli bölcsit, majd ovit választottuk. Mert a lakhely állandó, a munkahely nem biztos (bármennyire annak tűnik). Amikor szabad a férjem, ő hozza-viszi, így nem kell korán kelnie és sokáig maradnia. Ha szabin vagyok (vagy beteg vagyok), nem kell bejönni Pestre, vagy nem kell őt is kikérni az oviból.

De nálunk 6-18 óráig van az ovi nyitva, így nem gond, ha néha 5 után pár perccel érek oda délután.

ÉS ha beteg, vagy van valami, akkor tudják, hogy kb 1 órán belül vagyok ott.

2018. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

ÉN annak a híve vagyok, hogy inkább a lakhelyhez közel legyen. Ok hogy veled van mikor utaztok, de vajon a gyereknek is jó akár végiállni az utat? Ha nem adják át esetleg a helyet, mert ilyen is van.

Ráadásul gondolj arra is hogy nem biztos hogy akar majd menni oviba és jó lesz ha végighisztizi az 1,5 órás oda utat? A kisgyerek nem tud még úgy sietni a buszhoz, ha rohanni kell mert mindjárt indul, cipelheted.

Én nem vagyok híve a messzi ovinak.

Előfordulhat hogy lebetegszel és akkor ki viszi oviba? A férjednek valószínű nagyon kiesne, hacsak nem ő is ott dolgozik a közelben.

2018. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Én is a lakhelyhez közelit választanám. Gondolj bele, szabin vagy és 3 órát utazhattok akkor is az oviba.
2018. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyanezen dilemmáztam, csak bölcsivel.


Gyömrőn lakunk, de helybe nem vették fel. Akkor reggel vitte volna az apja, én meg délután elkéretszkedtem volna és legkorábban 5-re érte tudnék menni.


De mivel nem vették fel, ezért a munkahelyemhez közel kerestem bölcsit, felvették és muszáj volt megkérnem a 6 órás munkarendet, különben a gyereket ébreszthetném hajnalban, hogy az 5:40 körüli vonatot elérjük, hogy én beérjek dolgozni 7:30-ra.

Szóval így, hogy 6 órában dolgozom, 6:30-kor keltem, 7-kor elindulunk otthonról, 7:20-as vonattal be, kb. 8:30 körül megérkezünk a bölcsibe, de már lekéste a reggelit, ezért a vonatot kap enni, én meg 15:30-kor eljövök a munkahelyemről, hogy 4-re odaérjek érte a bölcsibe és rohanunk, hogy a 16:20-as vonatot elérjük, és Gyömrőre megérkezve még gyalogolhatunk 20 percet, mert messze lakunk az állomástól. És így érünk haza leghamarabb(!!!) 17:30-ra.


Na, most az tény, hogy egy előnye van, hogy ha a közeledben van, hogy ha baj van, akkor egyből ott tudsz lenni, viszont minden másban rossz.


Egy kicsit nagyon megvisel a napi 3-3,5 óra utazás, mert az alatt nem tud pihenni, kikapcsolódni, ráadásul állandóan öltöztetem-vetkőztetem, mivel a vonaton meleg van.

Ráadásul nagyobb eséllyel szed össze betegséget, ebben az ide-oda rángatásban kifárad, elfárad, belefárad, az immunrendszerének és idegrendszerének sem hiányzik ez a folytonos zaklatottság, hiszen nem mindegy, hogy csak a 3 utcára lévő oviba viszed (és esetleg ott szed össze vmit), hanem több km-rel, több átszállással arrébb rángatod, ahol az út közben tök idegen embereknek és időjárásnak jobban ki van téve.


A másik, hogy gondolj bele, hogy a bölcsiből rád szólnak, hogy pl. kipöttyösödött a gyerek, valszeg himlős, vagy magas láza lett. Te egy fertőző vagy lázas gyereket (főleg télen a hidegben) végigutaztatnál haza 1,5 órát? Nem egyszerűbb, hogy leviszik ott a lázát, esetleg elkülönítik (kirakni nem fogják), megvárják, míg odaérsz és hazaviszed 4 utcával arrébb, és mégsem utaztatod betegen órákat.


Plusz, ha beteg leszel, akkor otthon marad veled, ha apuka nem tudja hozni-vinni, mert másfelé dolgozik. Mivel én viszem a gyereket, az apja más irányba dolgozik, így amikor lebetegedtem, őt sem tudtam vinni, így otthon volt velem, így pihenni sem tudtam, ráadásul nagyobb esély volt, hogy megfertőzöm. Ha helyben jár volna, reggel apja elviszi, én meg ha addigra összeszedem magam, akkor elhozom, vagy az apja.



Az ovit már helyben fogja kezdeni. Reggel az apja viszi, így amikor én már vonaton leszek, ő még csak akkor fog kelni, nem fogom berángatni és utaztatni feleslegesen, hanem nyugiba elsétálnak majd az oviba, délután meg megyek érte.


Szóval ha van lehetőséged választani, akkor a lakhelyhez közel vidd, ne a munkahelyhez, ne utaztasd órákat, mert több hátránya van, mint előnye. Tapasztalat. Ha választhattam volna, akkor helybe adtam volna be bölcsibe.

2018. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van azokban amiket felsoroltál, de egy ilyen picinek ennyi utazás rettenetesen sok.
2018. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt így egy gyerek az oviban: kb. 60 km-ről jártak be, anyuka 8-tól 5-ig az óvóda közelében dolgozott. Míg a többiek mehettek játszótérre, később különórákra, ők fixen siettek a vonathoz. Második évben a nagyszülők jöttek érte, hogy egy órával előbb hazaérjen, a harmadik évet már tudtommal a lakhelyükön kezdte.
2018. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Igen pontosan ezért tettem fel a kérdést mert bár utaztunk már vele és ezekkel sosem volt gond, a napi szintű utazást nem tudom hogy bírná egy 3 éves.


Ha beteg lenne az apja el tudna jönni értünk kocsival, én pedig addig ott lehetnék a kicsi mellett.

Ahol lakunk nincsenek igazán ismerőseim barátaim, a rokonaim sem arra laknak, pesten viszont vannak barátaink, így tudom hogy akár ha van valami számíthatok a segítségükre. Tehát pl ha beteg a kicsi amíg várunk, akár felmehetünk az egyikükhöz, vagy lennének olyan barátai akikkel nem csak az oviban találkozik.


Az a baj hogy az apja tudna állandó műszakot kérni így tudna ő menni a kicsiért mindig, de ezt nem teszi. Tudnánk közelebb költözni, (neki is könnyebb lenne mert ő is ingázik a munkahelyére, csak ő kocsival) de nem teszi.


Tehát vagy marad az hogy hetente váltakozva visszük és nekem mindig el kell olyankor jönnöm a normál 16-30 helyett 13kor, vagy közelebb jár oviba és akkor én hozom viszem.

Így most ugye 4 körül már otthon van a manó, ha velem ingázna csak 6 körül érnénk haza.


Nem attól tartok hogy megbetegedne (meglepően erős gyerkőc, sokszor meg se kottyan neki ha bent járvány van), vagy attól hogy hisztizne, vagy attól hogy nehéz vele tömegközlekedni mert cipelni kell.

Attól sokkal inkább hogy megviselné a kb 1.5 óra oda meg ugyanennyi vissza napi szinten. Az utazás, engem mondjuk nem de sok felnőttet is elfáraszt hát még egy picit..

2018. febr. 27. 14:45
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát pl ha beteg a kicsi amíg várunk, akár felmehetünk az egyikükhöz..."


Na, most csak ezért nem utaztatnám órákat a gyereket, hogy ha beteg lesz, akkor meg tudjuk húzni magunkat egy barátnőnél.

1. Írtad, hogy nem beteges, akkor miért abban gondolkodol.

2. Ezek a barátnők nem dolgoznak, nincs családjuk, hogy bármikor felugorhatsz hozzájuk órákra egy beteg gyerekkel, amíg apuka értetek jön?


Ugye érted a dilemmám?


"vagy lennének olyan barátai akikkel nem csak az oviban találkozik"


Most komolyan! Írod, hogy ha te mennél érte, akkor 6-ra érnétek haza. Akkor mégis mikor tudna ovin kívül barátkozni hétköznap? Vagy hogy gondoltad?

Vagy hétvégente csak azért bejönnétek Pestre, hogy a gyerek tudjon az ovin kívül is barátkozni és összejárni a kis társaival? Hétvégén is rángatnátok és utazgatnátok? Nem elég neki hétköznap?

Vagy tényleg, ezt hogy gondoltad?

Mert mély barátságokat az oviban fog kötni, ha meg egyes hétvégeken elmentek ismerős gyerekekhez, abból nem lesz nagy barátkozás, max. arra a pár órára, viszont nem is feltétele, hogy a pesti oviba járjon.


Figyelj a fiam 2 évesen kezdte a bölcsit és azóta rángatom. Most 2,5 éves és látom rajta, főleg most télen, hogy rossz neki, nem bírja, hazafelé nyűgös, mert nem tudja úgy kiengedni a gőzt, ahogy otthon tudná, mert épp vonaton vagyunk.


Amúgy a fiad volt bölcsis? Mert amíg az enyém nem, addig még a nátha is elkerülte. A bölcsiben volt skarlát meg mindenféle kolera, ami szintén elkerülte, kivéve az a zöld nyúlós taknyosság nem, ami épp elég volt ahhoz, hogy ne vigyem, mivel ha ilyen betegen utaztatom felesleges plusz órákat, ahelyett, hogy otthon pihenné az utazásra szánt időt.

2018. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a hisztit, hidd el a gyerekek egy idő után megunják hogy oviba kell menni, és eljön az időszak hogy inkább nem akar menni.

Az írod hogy ha beteg lenne akkor felmehetnél valamelyik ismerősödhöz, vajon örülnének ha beállítanál 39 fokos lázas pl skarlátos gyerekkel hozzájuk, hogy bocsi, de a férjed 1 óra múlva itt van addig ott lennétek. Nem hinném hogy jó ötlet és nem is örülnének neki.

Inkább válaszd ami közel van, ahogy írta valaki, ha beteg lesz és hívnak akkor nem rakják ki az oviból. Nálunk a bölcsibe (oviba már nem volt ilyen eset) láz esetén adtak be a gyerekenek talán nurofent, nem tudom már de ezt a szülőin mondták, hogy azért egy bizonyos hőmérséklet felett beadják. Lehet oviba is van ilyen.

Nem tudom jár-e most közösségbe a gyereked, bölcsibe. De hiába írod hogy nem beteges, hidd el mikor ovit kezd (ha nem volt előtte közösségben) beteg lesz. Én is azt hittem nem lesz gond, mert annyi helyre jártunk, ismerősök, rokonok, játszótér, játszóház, pláza stb, és nem volt beteges. Ahogy bölcsis lett már az első hónapba beteg lett és nagyjából 2 hetet ment azátn 1 hetet itthon voltunk.

2018. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!