Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen tényezők határozzák...

Milyen tényezők határozzák meg, hogy a gyerek jól fogja-e majd érezni az oviban?

Figyelt kérdés

Aktuális lett nálunk az ovi, de csak kapkodom a fejem mennyi választási lehetőség van. :o

Waldorf, Montessori, állami, magán, homogén vagy heterogén csoport....közben meg mindehol írják, hogy mennyire fontos jót választani mert 3 évig ott lesz a kölök :-/

Szerintetek mi határozza meg, hogyan érzi majd magát?1-7ig (1 a legmeghatározóbb) írjátok le nekem sorba légyszi.



Óvoda felszereltsége

Csoport összetétel (homogén v. heterogén)

Óvónő hozzáértése ill. hozzáállása

Csoport létszám

Csoport milyensége (gyerekek mennyire normálisak)

Óvoda módszere (Waldorf, sima vagy Montessori)

Gyerek személyisége (felénk vagy talpraesett)

Vagy más?


2018. febr. 28. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Maga az ovoda és az ovonök.


Mi bejelentkeztünk 2 oviba mikor a kisvárosunkba költöztünk. Két oviból 1 rögtön szimpatikus lett. Talán mert volt koncepciojuk, mert éreztem, hogy az ovoda vezetés és az ovonök is tudják miröl beszélnek... Késöbb a tapasztalatom az volt, hogy az ovnök nagyon jó viszonyba vannak egymással, nincsen furkálodás egymás között, jól kijönnek. Vagy is minden ovoön örömmel megy az ovodába. Az ovonö személye is sokat számít.


òvoda felszereltsége szerintem szinte semmit nem számít. Hiába ösrégi minden, ha jók az ovonök ök mindent megtesznek, hogy konfortos legyen a gyereknek. Ès ugye sok erdei ovi is van ahol egy bodega az ovoda épülete és agyerekek szinte egésznap a természetben vannak....

2018. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az óvónő, és az ovi.


Nekünk nem volt választásunk. Megvolt a körzeti ovi, és annyi. Vegyes csoport, 28-32 fős létszám.


Nagyon tartottam a vegyes csoporttól. De amennyire féltem, annyira pozitív lett. Az óvónéni 50-es, tehát tapasztalt, de nem besavanyodott "öreglány", hanem igenis fiatalos, és határozott. Nagyon jó pedagógus.

Az ovi kb erdőszélen van hatalmas csoportszobák, hatalmas udvar, minden csoportnak kb külön kis játszótér, és így is vannak kint. Nem vegyül az egész ovi (8 csoport), hanem egymás mellett, de külön játszanak a csoportok. Az épület most volt 10 éves, tehát gyakorlatilag új ovi.


Szóval az ovi nálunk nagyon jó, és a pedagógusok is.

Kiegyensúlyozott a csoport, a nagyobb gyerekek tanítják, babusgatják a kicsiket.

SZóval nekünk igazán szerencsénk van ovi téren.

Fiam imád járni, majdnemhogy szomorú pénteken, hogy 2 napig nem megy...

2018. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekkel a hátam mögött szerintem ezektől függ:

1. óvónő (ha nem szereti a gyerek, innentől kezdve az egész kuka)

2. milyenek a gyerekek (ha vannak idióták, akkor az óvónő is lehet akármilyen kedves, akkor is kuka az egész)

3. milyen programok vannak (ha utál úszni, korcsolyázni de ezekre kötelezően elrángatják, akkor is utálni fogja az ovit. Ha pont olyan programok a kötelezőek amit szeret, akkor jó lesz)

4. Legutolsó szempont, hogy milyen a felszereltsége az ovinak.

2018. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónő és a csoporttarsak a lényeg. Minden más tulajdonképpen lényegtelen.
2018. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Óvónő

2. Gyerek személyisége

3. Csoport összetétele

4. Csoport milyensége

5. Módszer

6. Létszám

7. Felszereltség

2018. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én az első oviból azért irattam át a gyerekemet, mert nem volt olyan gyerek akivel tudott volna játszani, egyedül volt 4 éves, a többiek 5 fölöttiek voltak nem játszottak vele, ő volt a "kicsi". A másik oviban korban hozzá illő gyerekek vannak, együtt játszanak, jól érzi magát, szóval szerintem a legfontosabb ez.

Aztán az ovónéni, legjobb a gyerek temperamentumához illő személyiségű ovonő pl egy csendes kisgyerek, nem biztos, hogy fogja szeretni a harsány természetűt, de legalábbis legyen kedves. Aztán, a programok.

Én egyébként hiába jártam hiper-szuper oviba, végigsírtam az ovit :) szóval sok múlik a gyerek személyiségén is (nekem is aranyos ovónénijeim voltak, nem miattuk sírtam)

2018. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Visszagondolva a saját ovis eveimre... utaltam az ovonot, nem is szerettem oda jarni. Plusz delben aludni sem tudtam soha. Anyuval akartam mindig maradni. Baratokra emlekszem, hogy voltak, de semmi extra, szerettem egyedul is jatszani. De ha agyon utnenek sem tudnam megmondani, hogy milyen jatekok voltak, vagyis milyen volt a felszereltseg. :D


Szoval sorrendben: 1)ovono szemelye

2)gyerek szemelyisege

3)csoporttarsak

4) minden mas ezutan jon

2018. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam, hogy kizárólag a csoport összetétele határozza meg, hogy érzi magát a gyerek. tehát az óvónő személye és hogy vannak-e pajtások.
2018. márc. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van választási lehetőség, akkor az első helyen az óvónő stílusa legyen. Mint már fenntebb írták: szabályosan bestresszelheti egy túl katonás, harsány óvónő a gyereket, ha az amúgyis szófogadó, nehezen vegyülős típus. Ha olyan a gyerek,hogy inkább fogni kell,mert nyüzsög, öntörvényű, irányító típus, akkor ideális lehet egy határozott óvónéni.


Ha van korosztályos csoportú óvoda, akkor azt részesítsd előnyben: egy kicsi még elmozog a többi között, de ha iskola előtt ő marad egyedül max. 1-2 társával a korosztályában a csoportban, az vissza tudja vetni a gyereket, saját tapasztalat ez is.


Ha nem kötelező a délutáni alvás a nagyobbaknak, akkor azt válaszd: egy 5-6 évesnek bőven elég ebéd után fél óra csendes pihenő mesével egybekötve. Fölöslegesen kínozzák az ilyen korú gyerekeket a másfél-két órás egyhelyben fekvéssel. Az én gyerekem is szenved tőle, és én is emlékszem, mennyire szenvedtem az ottalvástól gyerekkoromban, pedig annak már több mint 30 éve! :)

2018. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm.

Nem tudom, h van e lehetőség arra h a nagyobbak ne aludjanak. Ezt meg se kérdeztem.

Van vegyes is és korcsoportos is. Nehéz a döntés.

2018. márc. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!