Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért jó az anyukáknak tévhitb...

Miért jó az anyukáknak tévhitben élniük? Ovis eset.

Figyelt kérdés

Helyettes óvodapedagógus vagyok, gyes-es óvodapedagógust helyettesítek, 1.5 hónapja kezdtem. 3 éves kisfiú jár a csoportba, akinek az anyukája pedagógus. Ügyesen bejön hozzám reggel a kisfiú, van hogy meg is ölel (pl. 1 hét hiányzás után is). Egyik délután anyuka kérdezte, hogy jól viselkedik e a fia. Mondtam hogy jól, de néha többször kell neki szólnom mert szokott butaságot csinálni és viszi magával a társait is. Anyuka közölte, hogy ez nem valószínű, mert nem ilyen a gyermek. Mondtam rendben. Ehhez hozzá tartozik, hogy a másik 2 óvodapedagógus nem "panaszkodott" anyukának a gyerekre, bár én sem mondanám panaszkodásnak. Pedagógus anyuka lépése az volt, hogy a vezető óvodapedagógust megkereste és jelezte neki, hogy azt mondtam rossz a gyerek, és nem is szívesen jön be hozzám reggelente. Hozzátette azt is, hogy más gyerekek se szívesen jönnek be ha én vagyok ott reggel. 1-2 gyermek tényleg van, hogy nehezebben válik el a szülőtől, de amint bejött a terembe, semmi baja, megy játszani.

Miért jó "álomvilágban" élni ha a gyerekről van szó és "besározni" a másikat? Főleg egy pedagógus esetében, aki tudja, hogy milyenek a gyerekek...


2018. márc. 5. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Tulspilázza otthon mert kevés az info.

Nekem egyszer mondtak hasonlot, de nyomatékosan, otthon már aludni sem tudtam tőle, másnap már beírattam a gyereket tsmt fejlesztésre.


Pár mondat a gyerekéről egy anya fejében lavinát indit meg, mert nincs egyéb kontakt, nem látja mi megy egésznap a gyereke körül, felébred egy kis szora is az anyaoroszlán.egy anya nem tud elfogulatlan lenni.

2018. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Én se tudom,hogy miért jó ...én is láttam szülőt kiakadni majd az óvónővel kiabálni,hogy hazudik mert az ő gyereke egy angyal (hm szerintem egy angyalka gyerek nem rugdossa az anyját az utcán mert nem mennek be a boltba,de mind1)

A fiam egy duracell ördögfióka itthon is,de volt szerencsém sumákba meglesni az oviba és hát ott rosszabb, mert jó kis baráti társasága van. De tisztába vagyok azzal,hogy nem könnyű eset.

A nagylányom viszont egy akaratos hisztérika (még így 9 évesen is borzalom) viszont az oviba meg a suliba is kizárólag csak dicséret mert példás a viselkedése és kivétel nélkül mindenbe örömmel részt vesz, utasításokat egyből és maradéktalanul követi stb stb (néha azért eszembe jutott,hogy nem ugyan arról a gyerekről beszélünk)

2018. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem az ilyen anyukákat. Most komolyan rohan egyből a vezetőhöz? Azt gondolta h a gyereke maga a megtestesült tökély, a kiválasztott, a kristály gyermek, Frodó a gyűrű hordozó?!nevetseges.
2018. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

"Mondtam hogy jól, de néha többször kell neki szólnom mert szokott butaságot csinálni és viszi magával a társait is"


- majd rájössz, hogy teljesen felesleges volt ezt mondani! (és anyukénak kérdezni is felesleges volt)

-ezt közösen elszúrtátok.


3-4 éves ugyan már, miért ne csinálna "butaságot"??


Az óvodának van egy belső élete - ami azt jelenti, a felmerülő problémákat azonnal helyben intuitíve KELL megoldani pedagógusnak, ez a képzésének a lényege!!

- nem a kisgyerek feje felett "panaszkodni"


egy 3 évesnek ugyanis már lövése sincs, miről beszél az óvónő 5 órával a "butáskodás " után!!!


- Hogy viselkedik Zsoltika?

- Jól anyuka.

És mindenki nyugodtan megy haza.

2018. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Mert el van borulva az agyuk. Ha meglátok egy nőt egy kisgyerekkel, menekülök. A minap a nő ott tutujgatta a gyerekét a hűtőpult előtt a boltban, kértem, hogy lépjen odébb, hogy kinyithassam a hűtő ajtaját, de le se szrt, csak nyávogott a kölyöknek, aki persze bambán nézett ki a fejéből. Ott álltunk amíg be nem fejezte a nő a nyafinyafit, borzasztó idegesítő volt még a hanghordozása is, az a túlfontoskodó, vagy nem is tudom.

Nem veszik észre a valóságot maguk körül. Bele vannak hülyülve a gyerekükbe.

2018. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
3# vagyok. Én meg örülnek is ha ezt mondana az óvónő, nyugtaznam h ezek szerint feloldódott (a rosszalkodas egyértelműen ennek a jele) és vannak barátai! Szuper, ennél jobb hír nem is lehetett volna, nemhogy rohanjak a vezetőhöz.
2018. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes válaszok.

- egyik szerint struccpolitika és hazudni a szülőnek

- masik tipikus anti-gyerekes aki szokás szerint azért lófrál a gyerekvállalás topikban hogy szidhassa az anyákat

- harmadik meg (ez is tipik manapság) büszke és örül ha rossz a gyereke (hülyeséget ír ráadásul, ismerek qrva rossz de szorongó gyereket és olyat is aki imadja az ovit, feloldódott és mégsem rossz)



Kérdező, ez a világ, jó reggelt :( A csapból is az folyik hogy a pedagógusok nem szólgatnak rosszat a gyerekre mert megkapják a magukét anyucitól. Sajnos ez van, aki kevésbé intelligens azzal nem tudsz mit kezdeni. És feltehetőleg ezért olyan a gyerek is, amilyen.

2018. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Én a másik oldalról írnék. Az én gyerekemet én ismerem a legjobban, ha a felügyeletem alatt nem csinál x "rosszaságot", akkor az azért van, mert tudja, hogy nem szabad, én jól kezelem.


Ha más ezt nem tudja elérni nála, az az ő hibája. Mondjuk a nagyinál mindig sajnáltatja magát 20 percig, ha megbotlik, nálam soha. Megkérdezem, hogy jól van e, mondja, hogy igen, és megy tovább. A nagyitól meg kapom, hogy túlérzékeny. Nem, az én gyerekem nem túlérzékeny, hanem a nagyi felügyelete alatt viselkedik máshogy. Senki másnál, pl bölcsiben vagy nagynéninél nem ilyen.


Szerintem ezen akadt ki az anyuka. Ha te nem tudod kihozni a gyerekből azt, amit otthon tud, akkor az bizony a te hibád, nem az anyukáé. Nem így kellett volna megemlítened, hogy gyakran rosszalkodik a gyereke, hanem, hogy még nem sikerült összeszoknotok, de idővel biztos ki tudod hozni belőle az otthoni énjét, amúgy a gyerekének fejlett szociális érzéke van, igazi vezető típus és rendkívül kreatív.


Biztosan ilyen a gyerek egyébként, ha össze tudott szedni pár másikat, ő volt a főnök,és kitalálták a "rosszaságot".


Nem akarok szemét lenni, de hozzánk is jött új pedagógus, a gyerekem már aznap este áradozott róla.. most van itt 3. Hónapja, de már az elejétől imádták.


Erőltesd meg magad, hogy megkedveljenek, másfél hónap rengeteg idő egy gyereknek

2018. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is oviban dolgozom mint óvodapedagógus, és sajnos azt látom, hogy sok szülő már mindent megenged magának. Nekem például volt olyan évem, hogy semmi konfliktusom nem volt a szülővel, én úgy gondoltam jól kijövünk, nem volt soha panaszom a gyerkőcére, és mégis panaszkodott rám a vezetőnek...Először nagyon megviselt, volt hogy napokig ezen agyaltam reggel, este, hogy miért kell ez a kavarás, miért nem velem beszél, ha valami problémát észlelt a kommunikációmba, vagy bármi. Aztán rájöttem, hogy ilyen mindig van és lesz is, ilyen téren én túl lelkis vagyok, és megvisel, de muszáj erősnek lenni.
2018. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

félreértés ne essék, szeretjük egymást a gyerekkel, legalábbis én szeretem őt, és úgy veszem észre hogy ő is engem. alapvetően nem mondhatnám hogy rossz gyerek, néha kell csak rászólnom, de akkor több alkalommal is,hogy azt tegye amit kérek /ne csinálja a butaságot tovább. egyébként egy tünemény.

én elhiszem azt is hogy otthon nem ilyen, vagy hogy a kollégámnak is máshogy viselkedik, hiszen itt én "új" vagyok.

#4 igen utólag rájöttem hogy nem kellett volna "részleteznem", a pályám elején mondták sokszor, még az akkori vezető is, hogy amolyan kegyes hazugságokat ejtsek, mint pl. az új gyerek anyjának ne mondjam, hogy sírdogál napközben a gyerek, csak hogy jól elvan... sosem voltam ennek a híve...

meg tudom érteni az 5ös válaszolót is, szörnyű, hogy képesek az anyukák akár 1 órán át is könyörögni a gyereknek, hogy ne balra hanem jobbra menjenek, holott sietnének.... sajnos a gyerek irányít sok helyen, mert félnek a szülők a hisztitől, vagy nem tudom mitől.

#8 persze, jól csinálod ha nálad tudja a határokat. de! itt egy közösségről van szó, közel 30 gyerekről, nem 1ről. 1-2-3 gyerekkel nem lenne "gond". és nem is azt mondtam, hogy gyakran rossz, hanem hogy néha. és a többi gyerek is elfogadott, megkedvelt, ez a gyerkőc is, tehát itt nem erről van szó....

#9 igen sajnos igazad van. tapasztaltam már ezt én is. de, hogy egy ilyen apróság miatt panaszt tegyen, aminek az a végeredménye, hogy a vezető (nem kommentálom...) a szülőnek ad igazat és a keze alá játszik (most emiatt egy ideig nem lehetek a reggeles műszakomban, mert anyuka szerint több gyerek sem akar bejönni nekem, holott már 1 hét délutános műszak után az első reggelen bejöttek).

sajnos agyalok én is, holott tudom hogy nincs értelme, és hogy anyukának nincs igaza.

2018. márc. 5. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!