Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a gyerek betölti a 3 éves...

Ha a gyerek betölti a 3 éves kort, akkor mindenképp be kell íratni óvodába, nem elég ha az utolsó évben tehát nagycsoportba van beadva?

Figyelt kérdés
Tudom, ostoba kérdésnek tűnik ,de egyik kérdésnél láttam, hogy kötelező.?
2018. ápr. 4. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Igen, kötelező minimum napi 4 órában (ami délelőttre esik, mert akkor vannak a foglalkozások), attól az év szeptemberétől kezdődően, amelyikben aug. 31-ig betölti a 3 évet.


Jegyzői felmentést lehet kérni, de nem mondvacsinált indokkal.

2018. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kitti85 ***** válasza:
71%
Nekem otthon maradt még egy évet és simán el lehet intézni. A védőnővel beszélj ő tud segíteni. Nálunk adott az ovi igazgató egy papírt amit ki kellett tölteni és a védőnő is írt rá kellett még egy kérelmet írni és ezeket vinni beiratkozásnál. Ezeket a papírokat ők küldték el a jegyzőhöz. Nálunk elég indok volt az hogy testi és lelki éretlenség miatt tartjuk itthon. Persze semmi ilyesmi nem volt csak otthon voltam a picivel és jó volt még neki is itthon. Most kiscsoportos és minden ment simán. Nálam a nagy is majdnem 4 évesen kezdte mert ő októberi.
2018. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mikor én voltam kicsi, ami azért elég rég volt mi csak nagycsoportba jártunk az idősebb öcsémmel, mert anyu otthon volt a kicsivel.

Most, hogy van gyerkőc nekem is arra gondoltam, hogy mivel itthonról melózom csak utolsó évre adom be.De akkor ha jól értem legkésőbb középsőbe már mindenképp kell.

Köszi a válaszokat.

2018. ápr. 4. 16:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
5 éves koráig kérhetsz felmentést a jegyzőtől!
2018. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Októberi úgyhogy elvileg amúgy is később kezdené az ovit.Meglátjuk, lehet e itt ilyenbe egyezkedni:D

2018. ápr. 5. 08:30
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem 3 évesen már kell neki a gyerek társaság és az hogy elkezdjen időben szocializálódni.
2018. ápr. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha októberi, akkor eleve csak majdnem 4 évesen óvodaköteles. Az nem elég?
2018. ápr. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!