Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő nem mosta ki a...

Az óvónő nem mosta ki a gyerek szemét, miután homokot dobtak bele. Este mosogattuk ki a homokszemeket. Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés
Szerintem alap lenne, hogy azonnal, bo vizzel kimossák egy csap felett :(
2018. ápr. 12. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
biztos pont erre van ideje az óvónőnek, akinek még 39 másik gyerekre is figyelnie kell.
2018. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán az óvónő tudott róla hogy homok ment a szemébe?

Az is lehet a gyerek elhallgatta.

2018. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sirt, nem hallgatott. Akinek mar ment homok a szemebe, tudja, higy rohadtul faj. Egy masik gyerek egy maroknyit a szemebe vagott.
2018. ápr. 12. 09:58
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Nézd 1-es! A kisfiam az ovija legnagyobb csoportjába jár, az óvónénije legendásan jó szakember, mindig az ő csoportjait duzzadztják föl, mert köztudott, hogy 30 gyerekkel is fantasztikusan tud foglalkozni.

És a mi óvónőnk a másik 30 gyermek mellett is megtette azt, hogy amikor a kisfiamat fejbe vágta egy társa egy fém autóval, és puklisodott a feje, azonnal hideg tárgyat szorított a fejéhez, ne dagadjon föl nagyon. Vagy arra volt energiája, hogy felhívjon és elmondja, a kisfiam leharapta a szőlőzsír végét, és este majd figyeljük, milyen a széklete.

Vagy arra volt energiája, hogy amikor a fiam kint az udvaron elesett, és beverte hátul a fejét, odaállított egy másik óvónőt a csoportjához (felügyelet nélkül nem hagyhatta a gyerekeket), Ő pedig fölvette és bevitte a fiamat, és lefektette pár percre, mert szédülésre panaszkodott a fiam.

Szval kérdező, egy jó szakember, egy a gyerekekez szerető, értük élő óvónő bizony lelkiismeretesen kimosta volna a kisfiad szeméből a homokot ott, akkor amikor az eset történt. Arra tudok gondolni, hogy a kisfiad esetleg nem szólt azonnal, vagy talán nem is szólt, az óvónő pedig magától nehezen veszi észre.

Nekem talán az a szerencsém a fiammal, hogy tipikus férfi (csak kicsiben), ha valami baja van, egy pillanatra szinte összeomlik körülötte a világ, nem lehet nem észrevenno, ha problémája van. És az Ő óvónője mindignagyon válaszkészen reagál is.

Kérdező, én egyszerűen megkérdezném az óvónőt, hogy mi történt, miért került csomó homok a gyerek szemébe, verekedett esetleg valakivel. Mert hogy este panaszolta, hogy tele van a szeme, nem mosták ki neki. Nem hibáztatnám az óvónőt, csak jelezném, hogy tudok a dologról, de szeretném pontosan tudni, mi történt. Nyilván ügyelnék arra, hogy ne támadjam azonnal.

2018. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

NEM szabad az ovonönek semmi de semmi ilyet tennie.

Amit tennie kellett volna felmérni a helyzetet,

ha nagyon súlyos akkor mentöt hívni,

ha nem súlyos rögtön a szülöt felhívni,

ha csak megtörtént a dolog, de a gyerek nem panaszkodik akkor a szülönek elmondani....

Amit megtehet esetleg a szem körül letörölgeti a homokot, de már a szemhez semmi képpen sem nyulni. Mi van, ha rosszabbat tesz, mi van ha a víz vagy rongy vagy akármi amivel csinálja még fertözést okoz, vagy esetleg bele mossa a naptejet vagy más krémet a szembe...


Nekem a lányom már panírozta be a szemét, és tele volt homokkal, de azt nem is igazán lehet otthon kimosni. Nekünk az ügyeleten mosták ki és iszonyat mennyiség jött ki. Be is gyullad a szeme pedig rögtön kapott antibiotikumot, ami persze hatott... De egy ovonö nem orvos és nem is anyuka. Neki a fentebb említett 3 döntésböl kell választania...

2018. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Akkor egész estig keservesen sírt, amíg otthon ki nem mostad neki???


Fiamnak is szórtak már homokot a szemébe. Vagy az óvónő mosta ki, de általában ő ment automatikusan a mosdóba, hogy kimossa magának.

Volt, amikor pont szemtanúja voltam, hogy kb 10 centiről 2 marék homok ment az arcába. Olyan helyen, ahol az óvónő nem látta. Én akkor értem oda érte, így én mostam neki ki ott. Ha nem vagyok ott, az óvónő is megtette volna.


Vagy a ti óvónőtök figyelmen kívül hagyta a gyereked sírását???

2018. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Jártunk így, játszótéren, sétálás közben homokot dobtak a gyerekem szemébe. Amennyire tudták, megtörölték, hideg vizes zsepit tettek rá. Mire jött az alvásidő, hívtak, hogy baj van, nagyon bedagadt a szeme.

Mentem érte, fájt neki nagyon. Monták, hogy törölni próbálták, de ennyit tehetnek. A fájdalom miatt a gyerek nyilván tiltakozott az ellen is, hogy hozzáérjenek, az óvónő pedig nem "erőszakoskodhat" a gyerekkel. nem foghatja le, nyomhatja a gyereket a folyó víz alá... én az anyja vagyok, úgyhogy én igen... tiltakozó, kapálózó, sikító gyerek nyakát fogva bizony betoltam az arcát a csap alá.

Az ovitól 3 perc sétára lakunk. Mire hazaértünk, már ki tudta nyitni a szemét. aludt egyet és délután már a játszótéren voltunk, kutya baja nem volt.


Azt akartam kihozni ebből, hogy nem, nem alap. Erőszakos nem lehet az óvónő. Ha hibázott, akkor abban, hogy rosszul ítélte meg a helyzetet, szólnia kellett volna szülőnek, ha az nem elérhető, orvosnak.

2018. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

#1

Innen nézve akkor bármi történhet, visszavághat ezzel, és lesöpörheti magáról a felelősséget... Pedig amig ő vigyáz rájuk, az övé a felelősség.

Pont ilyen hozzáállású óvónőkkel volt tele az egyik óvoda, ahová jártam anno, belöktek a homokozóba, sállal próbáltak megfojtani, az öcsémnek eltörték a kezét, óvónő reakciója, mikor anyám jelezte ezeket: "Sok a gyerek, nem tudok mindenhol ott lenni."

Akkor pályát tévesztett, úgy gondolom.

2018. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az egyik csoporttársa dobta szembe, meg is nevezte. Nem a dobáló gyerekkel van gond, 3 éves, előfordul.


De most úgy néz ki a lányom szeme, mintha betépett volna, vörös a szeme fehérje. Fájdalomra, viszketésre nem panaszkodik, csak nem túl szép látvány. A bal szeme kapott jobban, így még látványosabb a különbség a két szem között.

2018. ápr. 12. 11:59
 10/15 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy az épület oldalában van orvosi rendelő és védőnői szolgálat.

Minket nem hívtak, de ha tényleg orvosi ellátást igényelt volna, akkor 1 perc sétába került volna orvosnak megmutatni.

2018. ápr. 12. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!