Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeptemberig fejlődik annyit...

Sankarea kérdése:

Szeptemberig fejlődik annyit a beszéde hogy ne legyen az oviban gond?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves szeptember 20-án lesz 3 éves.Jövőhéten van beíratás akik aug.

31-ig betöltik a 3.évet,telefonáltunk az oviba,hogy őt akkor mikor írassam be,azt mondták most kötelező beíratnom szeptemberre.Viszont még csak szavakban beszél és utazáshoz még kell a pelus (itthon bilizik)

Mivel a rokonságban nincs korabeli gyermek ezért csak játszin találkozunk gyerekekkel ami szintén aggaszt hogy jön ki az ovis társaiva



2018. ápr. 16. 10:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Most nem kötelező beíratnod.

Törvényileg csak 2019. szeptembertől kötelező oviba járnia.


De most is beírathatod, és ha van hely, felveheti idén is.

A beszéd miatt ne aggódj, bele fog jönni. Láttak már ilyet az óvónők. És egy gyerek nem feltétlenül beszéddel kommunikál. A lényeg, hogy megértesse magát. Amúgy a gyerektársaságban hamar bele fog jönni.

2018. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azt mondták kötelező :( én még azt hittem van 1 évünk mivel szeptemberi.Megértetni megérteti magát.De többnyire még megvan a "babanyelv" számol is 5-ig ebből a három az annyi hogy (háó) Marasztalnám mivel 2 hónap és jön a kistesó itthon leszek.Köszönöm a választ :)
2018. ápr. 16. 11:12
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Maradjon otthon idén, ha szeretnéd. Majd jövőre beíratod, amikor kötelező.
2018. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy sétánál útba ejthetnétek az ovit. Kérdezd meg. hogy a fiadnak mikor kell beiratkozni.

Biztos, hogy rosszul tájékoztattak, de járj utána, hogy megnyugodjál.

Jó babavárást Neked!

2018. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

De akkor miért mondják hogy kötelezö ? Azért mert falu és kevés a gyerek? :o

Én szeretném ha maradna míg szépen folyékonyan nem beszél.Bár lehet jobban fejlődne a gyerekek között?

2018. ápr. 16. 11:47
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező.

Lehet, hogy szimplán félreértettétek egymást.

Akkor "kötelező" most beíratni, ha vinni szeretnéd annak ellenére, hogy nem köteles most kezdeni. Az óvodákban nincs folyamatos beiratkozás. Ennyi.

2018. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hétfőn van a beíratás első napja majd mindenképpen utána járok.A kiírás szerint is csak az aug.31-ig 3.életévet betöltött gyerekeket KELL beíratni. Köszönöm szépen. :) A baba várás nehéz most derült ki ,higy pajzsmirigytúlműködésem van :( ez nem az én napom 😑😑
2018. ápr. 16. 11:52
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy pont a lényeg nem ment át, amikor telefonon érdeklődtél, hogy te most még nem szeretnéd elkezdeni az ovit. Lehet, hogy kapásból fújták az infót, amire a szülők többsége ilyenkor a beiratkozás előtt kíváncsi. Biztos úgy voltak vele, hogy a törvénynek mindenki utána tud nézni, ami eléggé egyértelmű is (azaz hogy az augusztus 3-ig 3. életévüket betöltő gyerekeknek kötelező szeptembertől az ovi, őket kell most beíratni), tehát úgy vették, hogy ezen ismeretek birtokában szeretnéd oviba adni a fiadat, ezért kötelező most beíratnod. Simán félreértették vagy figyelmetlenek voltak.

Jól döntesz egyébként, hogy a kistesó születésével nem adod oviba a nagyobbat. Ez majd előnyükre fog válni. Persze, az eleje két kicsi gyermekkel nagyo nehéz lesz, de tarts ki, eljön az idő, amikor ha összeszidod a kicsit valamiért, a nagytesó fogja átölelni és vigasztalni😊két kisgyermekem van pici korkülönbséggel (még nálatok is kisebbel, a fiam még nem volt kettő, amikor megszületett a kislányom). Most imádják egymást, az 5 éves bátyus és a 3 éves hugi csak együtt egy ágyban hajlandóak aludni, imádják egymást. Alvás közben fogják egymás kezét.😊

2018. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen lehet félre értettük azért inkább megkérdezzük személyesen ott láthatják is hogy még nincs felkészülve az ovira.

De édesek 😊😊 Remélem nálunk is ilyen jó viszony lesz mi is kishugit várunk 😊😊Igazából nekem könnyebség is lenne ha ketten lennének itthon velem.Én imádok most is minden percet vele itthon ma is bogarat gyűjtött a drágám olyan jókat kacagtunk.Persze az ovi is jó mert jobb gyerekekkel játszani mint anyával 😁😁

2018. ápr. 16. 12:25
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem egy ilyen kisgyereknek még tökéletes otthon az édesanyjával, nem kell nekik még feltétlen közösség, vagy legalábbis nem heti 5 nap napi 8-9 órában távol az anyától.

Az én tapasztalatom az volt, hogy a kisfiam az utolsó pillanatig (3,5 éves elmúlt, amikor az ovit kezdte) imádta az otthon velem, majd később a hugival és velem hármasban töltött időt. Mondjuk mi nagyon tartalmasan töltöttük az időnket, én rengeteget mentem Velük kirándulni, közös élményeket szeretni. A kislányom már hetes korában a mellkasomra kötve aludt, amíg én mászókáztam a fiammal. Szval nyilván magyon élvezte, hiszen nagyjából egy percig sem unatkoztunk. Később heti két délelőtt ovikóstolóra vittem. Olyan volt, mint egy igazi ovis délelőtt, ha már elég bátor volt, én ki is mentem, Ő pedig egyedül is kipróbálhatta magát. Az otthon töltött ovi előtti utolsó éve a felkészülésről szólt, gyerekközösségben is volt, de én is és a kislányom is Vele lehettünk, amíg igényelte. Egyébként pedig otthon ebédelt, aludt, és minden délutén együtt voltunk. Sosem láttam unatkozni. Én sem unatkoztam egy pillanatig sem, imádtam az otthon, a gyerekeimmel töltött éveket.

2018. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!