Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fél oviba menni az óvónéni miatt?

Fél oviba menni az óvónéni miatt?

Figyelt kérdés

Nem ez az első eset ,hogy 6 éves kislányomat leszidja az ovónéni apróságokon ( pl. Nem vitt csokit locsolásra-természetesen másnap pótoltuk, vagy pénteken fél napot van oviban és reggel cicanadrágban vitte apa az oviba és abba küldte be-erre leszidták,hogy miért abban ment be..) Jogosnak érzem,hogy szól de a probléma ott kezdődik,hogy olyan hangnemben beszél a gyerekkel ,hogy másnap nem mer oviba menni,mert az ovonéni megint kiabálni fog vele... Ma szóltam neki,ha probléma van akkor kérem nekem is jelezze mert otthon sírva meséli el a gyerek hogy mi volt az oviban.és hogy nagyon leszudta.Erre azt felelte miért szólna nekem,az iskolában sem nekem szólnak ha baj van hanem a gyereket cseszik le. Kb köpni nyelni nem tudtam.olyan dühös vagyok rá hogy nem bírok megnyugodni.Most a gyerek meg azon stresszel hogy ezért(hogy mertem szólni) mit fog kapni az ovonénitől,hogy le fogja cseszni most meg ezért.

Most mit kellett volna tennem?


2018. ápr. 16. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Át tudnád vinni egy másik oviba? Indokolt lenne...
2018. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
2 hónap van már csak az oviból :( szeptemberben meg már suli .nem vinném új közösségbe már :( . Az a baj ,hogy az igazgatónő a nagy cimborája ennek az ovónéninek ,így nem merek neki sem szólni :( kivenni nem tudom ,hogy ki lehet e mert akkor megpróbálnám megoldani,vagy nem tudom mi lenne a gyermek szempontjából a jobb ...
2018. ápr. 16. 15:57
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Én mindenkepp átiratnám ha lenne rá módom.Ez a viselkedés az óvónőtől nagyon sok stresszet okoz a kicsinek,és ezzel együtt neked is.Egyáltalán nem normális,hogy egy kigyereket csesztet.Hozzáteszem még általános iskola alsóban is a szülőknek szólnak inkább.Ez az óvónő egy idegbeteg barom,nem való gyerekek közé,mivel láthatóan nem tud bánni velük.
2018. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan menj be az óvodavezetőhöz, hogyha nem csinál valamit, a jegyzőnél jelented. Ezek pont nem a gyerek hibái, hogy őt csesszék le ezért.
2018. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

"miért szólna nekem,az iskolában sem nekem szólnak ha baj van hanem a gyereket cseszik le"


ez az óvónő soha nem volt még iskolában. egy alsós gyerektől nem lehet elvárni, hogy egy az egyben átadjon minden információt a szülőnek. még középiskolában is a tanár kommunikál a szülővel, nem a gyereken keresztül!! idióta

2018. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Úgy megmondanám neki a magamét, hogy többet csúnyán nézni se merjen a lányomra. Van igazgató, jegyző, média, nem ő az atyaúristen, azt ne hogyne, hogy egy 5 évesen vezetheti le a feszültséget.
2018. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Megértelek és véletlenül sem az óvó néni pártját szeretném fogni, de azzal is hatalmasat ártasz, ha otthon szidod a gyereknek vagy elmeséled-amit fentebb is írtál-hogy ezek után neked szóljon a "pedagógus".


Ha a gyereked érzi rajtad, hogy nem kedveled és nem értesz vele egyet (hangsúlyozom én sem) akkor szegénynek esélye sem lesz megszeretni az óvó nénit, mert "neked akar majd megfelelni".

2018. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Én 1. Ilyennél nem hagytam volna,mert ha ráhagyod még jobban nyeregbe érzi magát.

5 éves fiam sírva mesélte hogy azérr mert megkérte ovónénit hogy segítse levenni a poloját tesi előtt elkapta a fiam karját és megrángatta.

Reggel bementem az ovónőhöz és elmagyaráztam neki hogy az én fiam nincs hozzá szokva ilyenhez!

És ha nincs a kedves ovónőnek elég türelme ilyen pici gyerekekhez akkor nyugodtam szóljon és elintézem neki hogy hamarabb menjen nyugdíjba.

Onnantól úgy "szerette" a fiamat hogy csak na.

De nem is érdekelt csak a fiam lelkivilága!

2018. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Azért szomorú, hogy tudod, milyen az óvónő, ennek ellenére kiteszed a gyereked a hisztijének. MErt te meg az apja tehettek mindkét esetről, a cicanaciról meg a csokiról is. Ez nyilván nem legalizálja a tuskó viselkedését, de kicsit nézz magadba.
2018. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Többi szülö is tapasztal ilyet?Mert akkor össze kéne fogni.

Mondjuk amilyen nagy szám van én nagyon csúnyán beszólnék neki.

Vagy küldd be a férjed az apuka legyen erélyes.A gyerek csak rátok számíthat védjétek meg.

2018. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!