Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fel fogják venni óvodába az...

Fel fogják venni óvodába az óvoda éretlen 4 évest?

Figyelt kérdés

A közeli rokonságban van egy nagyon elhanyagolt 1.5-2 éves szinten lévő 4 éves, akivel a szülők annyit foglalkoznak, hogy egész nap nézheti a tvt, megvesznek minden létező játékot, meg egész nap szabad a pálya a csokihoz, cukorhoz, üdítőhöz, nem jutalom gyanánt, hanem eheti reggelire ebédre vacsorára.


Már 3 évesen kellett volna óvodába mennie, de akkor a védőnő igazolt nekik még egy évet, mondván még éretlen.

Azt sem értem, hogy miért nem történik semmi a védőnő által, mert a gyereknek már fogai sincsenek mert kirohadtak a 4 évnyi kólázástól.


Na, hát azóta sem fejlődött SEMMIT. Még mindig pelenkás, ha leveszik róla akkor ott pisili össze magát ahol éppen áll, értelmetlenül beszél, nem önálló, etetni, itatni kell, még cumiból iszik, játszóteres koszos kézzel könyékig túr a szájába és ordítva sír kézmosáskor, viszont be kellene íratni óvodába.

A wc-re való szoktatás annyi náluk, hogy van egy bili a szobában, és várják, hogy magától odataláljon, már egy éve.


Valahogy nem tudom elképzelni, hogy bevegyék, hiába kötelezően mennie kell.


Ilyenkor mi történik? Megbüntetik a szülőt? Történhet valami végre, hogy elkezdjenek foglalkozni azzal a gyerekkel?


Mi hiába mondunk bármit, ne szóljunk bele, nem a mi dolgunk stb, meg amúgy sem találkozunk túl gyakran, hogy bármi hatással tudjunk lenni a kisfiúra, mert messze lakunk egymástól, így csak 2 havonta max egyszer megyünk át.


Egy ilyen gyerekkel egyáltalán mit tud kezdeni egy óvónéni, ahol van másik 20 gyerek is? Csak ezt az egyet külön fogja etetni, napi akárhányszor kipucolni a pisiből, és harcolni a kézmosáskor?


Beveszik egyáltalán, vagy van az óvodába valamilyen felvételi, pl színezés, beszélgetés?


Nekem még nincs gyerekem, ezért nem vagyok jártas ebben, de azt hiszem azt a vak is látja, hogy itt nincs minden rendben.


ui: fehérek a szülők :)


2018. ápr. 17. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk, ha a rokonok bejelentést tennének a gyámügyön és nem 2 havonta egyszer osztanák az észt...
2018. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha másodjára is elutasítják a gyereket az óvodában (amennyire én tudom, ott a felvételi követelmény az, hogy a gyerek legyen szobatiszta, tudjon egyedül enni, alapvető motoros készségekkel rendelkezzen), talán a védőnő is fog lépni valamit, mert hogy nem veszik fel, az szinte biztos.
2018. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem szoktuk osztani az észt, csak viccesen megjegyezni, hogy hát te még mindig pelenkás vagy? Meg hogy miért nem eszel még önállóan?

A közös nagymamával lett kicsit kibeszélve a dolog és onnét jött vissza hogy mi ne szóljunk bele.

Jelentgetni biztos nem fogunk, ez a védőnő dolga lenne. Szerintem. Hiszen neki kell tudnia, hogy a korához képest ez rendben van e.

2018. ápr. 17. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Hű, de nagyon tetszik neked ez a szitu: a szemét rokonok hülyegyerekéröl pletyizni.
2018. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
A szülők totális alkalmatlanságának, a "vicces beszólogatásaitoknak" és a konfliktuskerülő magatartásotoknak egy elcseszett élet lesz az eredménye. Gratulálok. Tudnátok ugyan segíteni, de nem vagytok hajandóak lépni mert majd a vedőnő. Istenem hogy itt mindenki milyen guszustalan, alamuszi és megalkuvó... Utálom az ilyen embereket. A szülőktől, a védőnőn át a közös nagymamán keresztül, veletek bezárólag.
2018. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanebben a szituban voltam, nem tettem semmit. Most 10 éves és még nem beszél a gyerek, totál fogyatékost csináltak belőle a szülei. Ha visszamehetnénk jelenteném a gyámhivatalnak, neked is ezt javaslom.
2018. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ilyen gyereket nem vesznek fel, főleg hogy van még 20-30 másik gyerek is
2018. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

Amiket leírtál az egy átlagos 3 éves gyerek. Nem mindegyik lesz szobatiszta enyém sem volt az csak 4 éves korára pedig rengeteget foglalkoztunk vele, enni sem evett magától. Ezekben hatalmas előre lépést fog elérni az oviban. Igen pucolják napi szinten többször a pisis gyereket csak vinni kell váltóruhát sokat. Kiscsoportban etetik is őket.

A védőnő gondolom látja milyen a gyerek de mivel mindent megadnak neki így ő semmit sem fog tenni.

2018. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Ne a védőnőtől várd a megváltást. Ez a kisfiú sürgősen segítségre szorul. Te nem segítesz? Akkor élj együtt azzal a tudattal, hogy te is részt vettél egy gyermek tönkretételében. Az, hogy "viccesen" megjegyzést teszel a gyerekre (tőle kérdezed, hogy még nem tud ember módjára enni, meg pelenkás), ezzel még meg is szégyeníted a szerencsétlent (gyakorlatilag még te is belerúgsz egyet, hiszen ő nem érzékeli, hogy te valójában az anyjának szánod burkoltan a kérdést...).
2018. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Honnan a fenéből tudod mennyit foglalkoznak, vele ha 2 havonta látod?? Arra még nem gondoltál, hogy beteg?
2018. ápr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!