Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális hogy 2 hetente beteg...

Normális hogy 2 hetente beteg a kislányom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom hogy jó kategóriába írtam e ezt a kérdést de szeptemberben kezdte a kislányom az óvodát és 2 hetente 1-1,5 hétig beteg. Mar nagyon nehezen viselem, a gyermekorvos azt mondja hogy sajnos ez ilyen és nem annyira vészes ezek a betegségek amiket eddig elkapott. Kb 3x kellett antibiotikum neki. Szerintetek ez javul majd vagy egész ovi alatt ez lesz? Köszi előre is
2018. máj. 5. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem.
2018. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Normális, szinte minden gyerek ilyen. Az orvos csak tudja, ő ezt látja napi szinten. Most találkozik először többféle kórokozóval töményen, előtte a család védettségében volt. Majd elmúlik.
2018. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Igen, normális közösségbe kerüléskor. Az viszont nem, hogy szeptember óta 3x is antibiotikumot adott neki az orvos
2018. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos van aki érzékenyebb. Az én lányom is most tapossa az első évet az oviban. Nála a havi 1 egyszerűbb betegség (4-5 napos) volt a jellemző, de mindkét baratnőm gyermeke megszenvedte az első évet. 5-6 antibiotikum kúrát is kaptak egy télen. Talán a 2. év könnyebb lesz.
2018. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Az enyém 5 napot megy és utána 2 hét itthon. Mindig ugyanaz a felső légúti megbetegedés. Mi már szakorvosokhoz járunk, mert ez már nem hiszem, hogy a "be kell szoknia" kategóriába belefér :(

Pulmonológus-allergológus, fül-orr-gégész látta eddig, hétfőn megyünk gasztrohoz, most asztma és allergia elleni gyógyszereket kell szednie (pozitív allergiateszt több mindenre és éjszakai fulladások miatt)

2018. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Szeptemberben kezdtuk mi is es akkor a lanykm az elso harom honapban kb osszesen 20 napot tudott az oviban tolteni. Aztan elkezdtem neki Beres ragotablettat adni (asszem bwres actival kids a pontis neve) napi egyet es mintha elvagtak volna, azota elvetve beteg...de lehet csak megerosodott, nem vagyok egy vitamin manias, de az teny hogy azota miota szedi nem volt beteg
2018. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
7 éves a lányom,de a kiscsoportot,középsőt alig jártuk.1 hét ovi,2 hét otthon.Nagycsoportban már jobb volt a helyzet ott 5-6 alkalommal volt "csak" beteg azok is enyhébb lefolyásúak.Most elsős,ebben a tanévban 3-szor volt beteg (hányás-hasmenés,felső légúti nagyon köhög nagyon taknyol,s most szintén elég beteg szegénykém) ....
2018. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Biztosan nem átlagos. A lányom is szeptemberben kezdett, két hosszabb felsőlégúti betegsége volt, egyszer volt lázas, és volt még 2-3 náthája. Antibiotikumot sose kapott még, ez a 3, amit írsz nagyon sok ennyi időre. Az ovis csoportból nálunk egy kiscsoportos van, aki sokat beteg, kb. a fele időt járta összesen, a többi elég jól bírja.
2018. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem feltétlenül normális, persze sokan mondják hogy ez ilyen.

Szerencsére a kislányom sem ilyen, szintén szeptemberben kezdte az ovit, azóta kétszer volt beteg.

2018. máj. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hasonlo lanyom van nekem is.

Az atlagtol mindenkepp beteges.

Nekunk is 3 antibiotikum kijar egy telre minimum. Megprobaltuk mellozni is, de tutira bacis rafertozes a vege mindnek igy mi mindig indokolt. En sem szeretem, hogy ennyi kell.

Kozepsos volt most tanevben, a 2. ev kb. 10-20%-al volt csak jobb, mint a tavalyi. Alig tudunk dolgozni mellette. Sot. Ha nagyon pechesek vagyunk, mi is elkapjuk mindet sorba tole. Vitaminok , immunerositok nem sokat ernek. :-(

2018. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!