Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha őszig elköltözünk, az új...

Ha őszig elköltözünk, az új lakóhelyünk szerinti körzetes oviba is be kell most iratnom a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Az 5 éves fiam már középsős egy budai oviban, a 3 éves lányom jelenleg bölcsis, ősszel Ő is a fiam ovijában kezdene. Oda természetesen beíratom, a fiam miatt biztosan fel is fogják venni, a tesvéreket felveszik, a vezető óvónő biztosított erről.

Viszont ma kaptuk a hírt, hogy talán júniusban elkezdik a házunk építését. Budapest agglomerációjában vettünk telket. Mivel kész házat építünk, az építkezés ideje 3 hónap, nem több. Tehát optimista számítások szerint szeptember végén, október elején be tudunk költözni.

A tervünk az lenne, hogy a kislányunkat mindenképp átvinnénk az ottani oviba (jó dolgokat hallottunk róla, meg legalább a leendő iskolástársaival, barátaival járhatna egy közösségbe). Mivel pici településről van szó, a helyi gyerekek általában maradni szoktak a helyi suliban, amelyről pedagógus ismerőseinktől szintén nagyon kedves dolgokat hallottunk. Talán a fiunkat is átvinnénk az ottani oviba, legalább az utolsó ovis évben megismerkedhetne a leendő osztálytársaival.

A kérdésem az lenne, hogy most, a beiratkozási időszakban az ottani oviba is be kell íratnom Őket? Vagy a körzetes ovi mindenképpen felveszi a körzetes gyerekeket?

Hallottam már arról is, hogy ha nincs hely,a körzetes is elutasíthatja a gyereket, és felajánlhat másik ovit.

Lehet, hogy butaság az egész, csak kicsit megzavarodtam. Egyáltalán az, hogy ennyire közelre került az építkezés kezdete...hatalmas öröm lenne, csak most megijedtem, nehogy lemaradjunk a beiratkozásról, ha egyáltalán szükséges.

Köszönöm, ha válaszoltok.


2018. máj. 7. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Még most ha tudod hívd fel a kiszemelt ovit, mond el mi a helyzet. Ha nem veszik fel, másik ovit kell keresni. Ilyenkor sok helyen már megtelnek az ovik
2018. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a városunkban volt tavaly, hogy a körzetes ovi elutasította a jelentkezőket, mert akkora volt a túljelentkezés, hogy nem bírták.


A helyzet az, hogy Pest megyei város ovi, a város fejlődik, mint állat, új lakópark meg minden, ezzel oda csábítottak kismillió CSOK-os családot, csak épp a városvezetőség azt nem vette figyelembe, hogy ezeknek a beköltöző gyerekeknek is kell a hely bölcsibe, oviba, iskolába. Na, most az ovisok megszívták, mert a jelentkezéseknél derült ki, hogy hát 3-4x annyian jelentkeznek, mint amennyit elbírna az ovi, hirtelen csoportokat sem tudtak létrehozni (talán egyet azt hiszem), de így is sokan vitték más oviba gyerekeket, amik nem 4 utcával vannak arrébb, hanem másik településen, ahova nincs közvetlen járat, ha van, akkor marha ritka, szóval, aki nem vezet, és nem olyan a munkaköre, az be..pta.


Akkor a fiam még 2 éves volt, én a bölcsiben akartam beíratni, de a 40 helyre 120-an jelentkeztek. Ott mondták, hogy az ovisoknál hasonlóan katasztrófa a helyzet. Nem tudom, hogy idén ezt már megoldották-e, de engem már nem érdekel.

2018. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Tehát optimista számítások szerint szeptember végén, október elején be tudunk költözni. "


Igen, ez nagyon optimista hozzáállás.

Írasd csak be a fiad ovijába nyugodtan, lehet csak jövőre költöztök.

De nyugodtan kérdezd meg a "leendő ovit", hogy mit tegyél. Beírasd-e, vagy nem kell, lesz helyetek, ha költöztök.

2018. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!