Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi választás előtt állunk,...

Ovi választás előtt állunk, nem vették fel a fiamat a kiszemelt oviba így marad más. Vegyes vagy korosztályos csoport legyen?

Figyelt kérdés

Az a gond a vegyes csoportban előre szóltak a kicsik nem mehetnek a nagyobbakkal programokra. Nekik nem lesz kirándulás, színház vagy múzeumi foglalkozások,úszás sem.

De ez az ovi közelebb van 8-9 perc autóval.

A másik ovi magán ovi ami ugye drágább de kevesebben vannak. Ott kiemelt sport és zene foglalkozások lennének. Havi 27000ft + 15-20perc autóval nagyobb városban távol lenne tőlem. Ha gond lenne akkor a nagyszülei mennének értem.


2018. máj. 18. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudjátok fizetni, természetesen jobb a magán. Kevesebben vannak és jobban foglalkoznak vele.
2018. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a fizetőset választanám, ha anyagilag megengedhető. Én kisvárosban lakom és itt is kb. fél óra bejutni a körzetes oviba.


Nem értem az olyan óvónőt, aki vegyes csoportot visz, de nem bírja összehangolni a gyerekeket. A lányom is vegyes csoportos kicsi és mindenhova viszik (mozi, színház, kirándulás)

2018. máj. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyérteleműen magán, kevesebben vannak, jobban tudnak velük foglalkozni.
2018. máj. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Vegyes csoportba, ha lehet választani, nem adnám. A vegyes csoport egy elhibázott konstrukció.
2018. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magán. Ha a vegyes 8-9p a magán 15-20, akkor 7-11p a különbség a kettő közt. Annyit megér, ha van rá pénz
2018. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Vegyes csoportba, ha lehet választani, nem adnám. A vegyes csoport egy elhibázott konstrukció."


Kedves illető, aki ezt írtad, kifejtenéd, miért véled így?


Elmondom a meglátásomat: számos dolognak van előnye is, hátránya is, egymáshoz képest. Azonban az egyénnek el kell döntenie, hogy melyik verziót, megoldást választja.


Tehát szíved joga korcsoportos pártinak lenned.


Azonban túlzó kijelentésnek vélem, amit megfogalmaztál. Én magam vegyes csoport párti vagyok, de semmi bajom a korcsoportos megoldással sem, a fenti okok miatt.


A vegyes csoportok esetén eddig kevés hátránnyal és számos előnnyel találkoztam. Hátránya lehet talán némileg, hogy olykor alaposabb végiggondolást igényel annak tervezése, hogy mindegyik korcsoport igényei, és fejlődési lehetőségei ki legyenek elégítve, bár megoldható ez is!


Kifejezetten előnye viszont a vegyes csoportnak -többek között-, hogy a nagyobb gyermek rugalmasabban szocializálódik, ösztönösen is sok nagyobb ovis hozzászokik ahhoz, hogyan segítse kisebb társait, különféle helyzetekben. A kisebb pedig hatékonyan tanul a nagyobbtól.


A gyermekek számára van, amit csak egy felnőtt tud megadni nekik és van, amit inkább egy másik gyermek, aki hozzájuk hasonló korú, vagy pár évvel idősebb/fiatalabb náluk. Például lehet akármennyire játszani tudó a felnőtt egy kisgyermekkel, bizonyos szempontból egy másik kisgyermek vonzóbb játszótárs számukra, főleg 4 éves kortól. Ezt tekintve is mivel ösztönösen gyakrabban választ a 4-5 éves gyermek egy másik kisgyermeket játszótársnak, ezért ha az tőle kisebb, akkor ösztönösen segíteni fogja a játékban, míg ha tőle nagyobb, akkor különféle "fogásokat", ötleteket, hozzáállást, ügyességet, megoldásokat ösztönösen elsajátít tőle.


Mindez igaz az úgynevezett "munka jellegű tevékenységekre" is, melyek kiegészítik az óvodai életet: pl napos feladatok.


Amikor a pedagógus adott ötletet vet fel egy játékban, vagy pl mesél a gyermekeknek a vegyes csoportban, akkor egyes esetekben 4-5 éveseknek valót is választhat (a 3 éveseknek ez olykor belefér, de a nagyobbak se unják, ha időnkét e szerinti a választása a pedagógusnak), máskor meg kifejezetten 3 éveseknek valót, máskor meg kifejezetten 5-6 éveseknek valót. Így mindenki jól jár.


Ez utóbbi vonása talán egy kicsit nagyobb odafigyelést, tervezést igényel a pedagógustól, de régen -ehhez hasonlatosan- nagycsaládok voltak jellemzőek világszerte, 5-10 gyermekkel, mégis az anyukák, apukák mindegyikük igényét -jó esetben- igyekszik kielégíteni, és egymásra tud pozitívan hatni a fiatalabb és idősebb gyermek.


Most csupán néhány előnyét emeltem ki a vegyes csoportoknak.


Érdekel a te ellenvéleményed.


A vegyes csoport megoldás a nagycsaládos szerkezetet tükrözi. Miért volna a természet adta élethelyzet "elhibázott konstrukció"...?

2018. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én régen vegyes csoportba voltam, maga volt a rémálom.

A gyerekemet semmi pénzért nem tettém vegyes csoportba, hogy azon menjen keresztül amin én mentem.

(Nincs gyerekem hisz még nagyon fiatal vagyok hozzá)

L

jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!