Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csoportpénzt szednek nálatok?...

Csoportpénzt szednek nálatok? (bölcsi, ovi)

Figyelt kérdés

Nagyvárosban lakom, az óvodában havi 1000 Ft csoportpénzt szednek illetve egy szülő kezeli.Ez ha mindenki befizeti 240.000 Ft/év. Az óvodának mindent ad az önkormányzat (papírzsepi, wc papír ilyesmi) Évente egy egynapos buszos kirándulásra mennek a gyerekek.Mindeki aki akar külön visz ajándéot az óvó nőknek év végén mert azt soha nem volt még közösen véve a csop.pénzből. Ezt az összeget egy szülő fennhangon megállapította a szeptemberi szülőin, senki nem szólt(vagy nem mert?). Több gyerek is gyermekvédelmis a csoportban , a minap fültanúja voltam reggel, hogy az óvónő felszólította az egyik Anyukát, hogy 4 havi elmaradása van fizesse be. Utánanéztem a törvénynek be is linkelem:


[link]


Ti mit gondoltok erről?



2018. máj. 19. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg kell mutatni az óvónőnek is aki pénzt követel. Van szülői munkaközösség? Vagy ki kezeli a pénzt? Akárki is kezeli, annak mindenképp el kell számolnia róla számlákkal. Ami megmarad, azt vissza kell osztani. Illetve mivel törvény nem kötelezi a szülőket, illene megszavaztatni őket az összegről, illetve előtte elmondani, hogy mit terveznek fizetni belőle.
2018. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen volt oviban, van a suliban is mindkét gyereknél.

De az SZM anyukák mindig küldik e-mailben a listát, számlát, egyenleget.

Soha nem volt semmi gond ezzel.

2018. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem, hogy havi 1000 forint miért egy olyan tétel amibol konfliktust kell generálni. Buszos kirándulást szervezni pedig nem két fillér, csodálkozom, hogy minden kijön ilyen extrákkal 10000bol évente.

Én azt gondolom, hogy nem kell gyereket vállalni, ha ekkora összegek gondot okoznak.

2018. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, igazad van, de az összegtől függetlenül el kell számolni.
2018. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen van csoportpénz, de az anyuka aki szedi pontosan elszámol vele rendszeresen.

Ebből fizetik az évi két csoportkirándulást, a télapó csomagot, nyuszi ajándékot, gyereknapi extrákat és az óvónénik évi végi ajándékát. A maradékot elfagyizzák év vége felé.

2018. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ovijában 700Ft/hó. Szintén anyuka szedi és elszámol vele.


Ebből veszik a télapó csomagot, az anyák karácsonyi ajándékát, az anyáknapi ajándékot, rengeteget kézműves alapanyagot, a buszos kirándulásokat (3-4 is van évente) és a maradékból játékot és könyvet a csoportszobába.


Nem is értem, hogy jönnek ki.

2018. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell nyuszinak lenni, kérni kell az elszámolást. ha nincs is minderről számla, de egy táblázatnak lennie kell, ahol vezeti a kiadásokat. Szólni kell neki, h kíváncsi vagy rá, szeretnéd megnézni.
2018. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban 500 ft-ot szednek "adomány" néven, mivel csoportpénzt nem szedhetnek. Iskolában elsős fiamnak szednek 1000 ft-ot. Az oviban a csop. pénzen felül félévente fizettünk be 1000 ft-ot fejenként és abból lett egy félévre megvéve a tisztasági csomag. Csak a fogkefe, fogkrémet vittük be külön.
2018. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérnek csoport pénzt de ebből veszik meg a ceruzákat, kézműveskedéshez a dolgokat. Mikulás, húsvét, anyák napja minden ebből megy. Színház, kirándulások közös főzések. Tisztasági csomag is ebből van. Nem tudom, hogy hozzák ki.

Mindenről forintra pontosan elszámolnak, fb csoportba kirakják a képet a blokról számláról. Az oviban meg egy mappábab van meglehet nézni

Havi 2000ft fizetünk

2018. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
5000 Ft egy évre nálunk, pontosan elszámolnak vele, kiegészítik még a karácsonyi és húsvéti vásár összegével. Ezekből veszik a csoport új játékait, Mikulás ajándékot, egyéb felhasznált alapanyagokat, ballagótarisznyát és hasonlókat, óvónéniknek és dadusnak ajándék is ebből megy. Szerintem jó, hogy ezek közösen mennek, nem kell külön ajándékot venni, meg a gyerekek is nagyon jó dolgokat csinálnak.
2018. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!