Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az ovikban a szobatis...

Kötelező az ovikban a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Elolvastam a törvényt, abban nincs semmi ilyesmi. Tudom hogy még messze van. Állami ovi. Konkrétan még nem hallottam olyanról, hogy e miatt nem vettek fel gyereket. Mindenki azt mondja, hogy ha nem szobatiszta a gyerek szeptember elsejen, akkor is fel kell venniük, csak nem pelenkáznak, hanem állandóan hordják wc-re, meg átöltöztetik ha bepisil. Tudom, hogy még a fiamnak van ideje szeptemberig, csak a bölcsibe vergődnek a gondozónők.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. máj. 31. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom igen kötelező,én is most parázok mert a lányomnak is kezdődik az ovi,nem tudom mi lesz. Nem akarom hogy emiatt bántsák ott vagy valami megkülömböztetés érje. Nem pelózhatnak mert veszélyes hulladék és nincs tárolo helye. Szerintem ha nem szobatiszta kérhetsz a jegyzőtöl felmentést vagy minek hívják. Kérdezd meg a vezetőt erről,lehet ovija is válogatja.
2018. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
én is úgy tudom, hogy kötelező. de ha nem is az, elég pofátlanság lenne még azt is elvárni az óvónőktől, hogy pelenkázzák is a gyerekeket. így is van elég bajuk. egy egészséges gyerek legyen ovira szobatiszta
2018. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják bevenni, a mi ovinkban aztnsem fogadták aki nem ágytiszta :(

Jegyzőtől kellett felmentést kérni

2018. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a szobatisztákat veszi át az ovi. Aki nem szobatiszta az marad a bölcsiben amíg az nem lesz.
2018. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Két gyerekem is majdnem szobatisztán kezdte az ovit (már ágytiszták voltak). Első egy-két napon fordult elő baleset, utána nem. Ne aggódj ezen, egyik lányom augusztus közepén még egyáltalán nem volt szobatiszta, aztán augusztus 30 körül gondolt egyet, hogy ovira az lesz. Sok gyereknél megy egyik napról a másikra.
2018. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem, gyakorlatban elvárják.

Azon nem problémáznak, ha elő-előfordul, de nekünk úgy fogalmazott a vezető, hogy kiteszik azt, akinél úgy látják, nem csak visszaesés, hanem közelében sincs a szobatisztaságnak.

Szivacs, mert mi se tartunk sehol és ő mwmég nem is bölcsis, hogy maradjon.

2018. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem szobatiszta, nem veszik át.
2018. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda érettségi feltétel. Az óvónő nem gyermekgondozó hanem pedagógus, tőle sem az nem várható el, hogy pelenkazza, sem az fel óránként wcre hordja a gyereket.
2018. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk felveszik, de csusztatva kezdenek, addig maradnak bolcsibe amig nem lesznek azoka. De papiron felvannak veve, tartva van a helyuk
2018. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
76%

Óvónő vagyok.

A mi óvodának kicsi.Igazság szerint törvény azt írja elő,hogy 3 éves kortól kötelező óvodai nevelés,a szobatisztaságot nem kótelezheti.Nekünk nem feltétel.Több kisgyereket nevelünk 2 és fél éves kortól akár,akiket mi szoktunk szobatisztaságra.Intézményfüggő.

2018. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!