Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sokkal nehezebb a beszokas az...

Sokkal nehezebb a beszokas az oviba azoknak a gyerekeknek, akik nem voltak elotte bolcsisek?

Figyelt kérdés
Tudtok sajat (vagy ismeretsegi korbol) peldat mondani arra, hogy nehezebb vagy eppen konnyebb volt?
2018. jún. 20. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk 2x 1,5 óra volt a beszoktatás, nem volt semmi gond
2018. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

A lányom nem volt bölcsis, a 3. születésnapja után 2 nappal kezdett október végén, azaz egy összeszokott csoportba került, de semmi gond nem volt. 2x 2 órát voltam vele benn még szeptemberben, de akkor is csak egy padról figyeltem. Az első hivatalos napon már egyedül volt.


Kissé félszeg, így igazán barátkozni csak az év második felében kezdett, de addig is jól érezte magát. Szöszmötölt és figyelte a többieket.

2018. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan! Én falun jártam oviba, nem volt bölcsi, mindekni oviba került rögtön. Megbirkóztunk vele gond nélkül, pedig nem két gyerekről van szó.

Lehet, simábban megy bölcsi után, de azért a többi gyereknek is megy.

2018. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A többségnek nehezebb, de eleve nem javaslom a bölcsődét, utóbbi csak a munkába járó szülők miatt van.

Nem javaslom amiatt se a bölcsődébe járatást, hogy aztán oviba könnyebben beszokjon, mert több a hátránya ennek, mint ezen előnye. Munkahelyi tapasztalatból írom.

2018. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislánya nagyon snyás és ők megszenvedték. Ráadásul az immunrendszere se volt még hozzászokva ennyi ember bacijához és az első félévben max egy hónapot jártak összesen.
2018. jún. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Két lányom van. A nagyobb 2,5 évesen ment oviba, bölcsis nem volt. Semmi gond nem volt a beszoktatással. Kisebb 2 évesen ment bölcsibe, itt semmi gond nem volt, 2,5 évesen át az oviba. Ott sírt, nem szerette. A csoport ugyanaz, mint ahova a tesó járt, jól ismerem az ovonéninek, maximális a bizalmam, de a nagy már iskolás, nem volt ott vele. És a kisebb lányom a talpraesettebb.
2018. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor a kislányom kezdte az ovit, a bölcsisek sírtak a legjobban a beszoktatásnál és a legtovább. Persze nem mindegyik, de 3-4 gyerek igen, ez furcsa is volt. Valószínű, hogy azért, mert ők már tudták, hogy mi vár rájuk, ott maradnak egész napra, nekik is idegen volt a hely és az óvónők, és ők már nem izgalmas, érdekes dolognak tartották az ovit, mint az enyém. Nálunk kb egy hónap múlva kezdődött a szomorúság, amikor rájött, hogy ez már mindig így lesz és elmúlt az újdonság varázsa. Az óvónők amúgy kifejtették, hogy a bölcsis gyerekekkel sokkal könnyebb, de ezért és az esetleges könnyebb beszokásért nem adnám bölcsibe. Sok agresszív kisgyerekről kiderült, hogy bölcsis volt és nem tett túl jót ezek szerint.
2018. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

óvónőként azt tapasztalom,hogy kicsit igen.anyukaként viszont úgy felkészitettem a gyerekeimet a közösségre,hogy a 3.nap már ott is aludtak a bölcsiben-oviban.

jó,ha gyakran belátogat a kicsi-akár a nagyobb tesót hozza,akár máshogy,igy szokja a közeget-és akkor talán a beszoktatás is zökkenőmentesebb lesz.

2018. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább a gyerek egyéniségétől, aztán az ovi hangulatától (óvónők, dadusok hozzáállása, figyelme) és a szülői háttértől függ.


Nekem egyik gyerekem sem volt bölcsis. Oviban a legnagyobb merev és kimért volt, a középső hetekig sírt, a kicsi önszántából ment a 3. szülinapja előtt és az első perctől élvezte/élvezi.

2018. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!