Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti is szorongtok azon, hogy...

Ti is szorongtok azon, hogy melyik óvodát válasszátok? Mi néha már úgy vagyunk vele, hagyjuk is a témát!

Figyelt kérdés

Jövő szeptemberben kezd a fiunk az óvodában. Már néhányat megnéztünk a gyerekkel együtt, néhánynak írtam e-mailt, néhányat felhívtam, van olyan is, ahová be se lehet jutni...


Egyszerűen képtelenség dönteni közöttük. Nem beszélve arról, hogy mi van, ha nem tudunk mindről a guglizás alapján?


Egyikbe sem szerettünk még bele igazán, a napközinél egyből tudtuk, melyik az igazi. Amiket most nézünk: nevelési program, csoportlétszám, lokáció, ár, étkezés, óvónők, környezet. Egyik sem tökéletes, és ez szorongással tölt el minket egyre jobban, mert már kellene foglalót letenni a kiválasztott helyre.


Ti mi alapján döntötettek? Hogyan reagáltatok erre a felelősségre? El sem tudom képzelni, az iskolaválasztás milyen lesz, ami még nagyobb gond egy szülőnek.



2018. júl. 9. 09:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Beírattam a körzetibe, ami a bölcsi mellett v olt.

Megírták melyik csoportba vették fel, és ott kezdett.

Idén lesz nagycsoportos, imád oviba járni.

Vegyes csoport van az egész városban, szóval nagy választék nem volt. Illetve annyira nagy a túljelentkezés, hogy győzik elpakolni a gyerekeket a lakcím szerint közeli oviba.


Szerintem ne stresszelj rá ennyire, mert ettől csak a gyerek is stresszes lesz.

Lazulj le egy kicsit, hidd el, jobb lesz. A gyerekek meg marha alkalmazkodóak, nem lesz különösebb gond. AZt előre úgysem tudod kiszűrni, milyen viselkedésű gyerekeket vesznek még fel, szóval úgysem lehet a lényeget szűrni.

AZ óvónőket meg max tapasztalat alapján tudod kiválasztani, úgyhogy esetleg helyi FB csoportokban érdeklődj, hogy ki hol tapasztalt jókat-rosszakat.

2018. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Irigylem a gondjaidat. Az alapján döntök, hogy egy ovi van a faluban és kész.
2018. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1: Sajnos nálunk nem jó a körzetes, mármint nem azt a szolgáltatást szeretnénk, amit adni tud, mert fő szempont a kis csoport, motivált óvónők, jó étkezés. És persze jó lenne egy gyerekközpontú nevelési módszer is.:)
2018. júl. 9. 09:48
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Eltúlozzátok. Egy olyan óvoda sincs, ami mindenben 100%-osan tökéletes lenne. Aki akar valamibe úgyis bele fog kötni. Nálunk az alapján történik a beíratás, hogy körzetileg hova tartozik a gyerek.Ezt csak külön kérvényezéssel lehet megváltoztatni. Egy jómódú barátnőm is ennyire válogatott,aztán középsőben átrakatta hozzánk a gyereket, mert a nagy válogatásban és mézesmadzag húzogatásban jól mellényúltak.

De a legfontosabb szerintem az óvónők személye,az összes többi mellékes emellett.

2018. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen felesleges ezen stresszelni.

Hidd el senki életét nem befolyásolja az óvoda ilyen nagy mértékben.

Sokkal inkább a ti nevelésetek számít hogy hogyan tudja majd kezelni a szituációkat.

2018. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az itteni anyukák véleményére adtam,mivel nem idevalósi vagyok,csak 4 éve lakunk itt,így saját tapasztalatom nem volt. A városi anyukás facebook csoportjában kérdezősködtem.Elég egyhangú vélemények érkeztek,2 óvodát értékeltek teljesen pozitívan.Az egyik pont a körzetes ovink.Így odaírattuk. 2 óvoda van egymás mellett,az egyik a főovi a másik a tagovi. Mi hivatalosan a tagoviba tartozunk,de az egy lepukkant pici családiház,a főovit most újítottak fel,szeptemberben adják át,így szerettük volna,ha inkább odakerül.Szerencsére sikerült.
2018. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

Mi a kis csoportos korosztályos ovi mellett döntöttünk. Fontos, volt hogy a magyar mellett legyen német.

Egy ovi igen is megtudja alapozni az iskolát. Főleg ha tényleg jó általánosba akarod íratni.

2018. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi először beirattuk a körzeti oviba, agyonzsúfolt (vegyes) csoportba került, idegbeteg ovónénivel, egy hétig járt, utána kivettem, kerestem másikat. Az kikötéseim ezek lettek: ne vegyes csoport, az ovónénik segítőkész hozzáálása abban, amiben kell (a másik helyen csípőre vágott kézzel ordibált az ovónő a fiammal öltözés közben, hogy igyekezzen már). Az első oviba ami ezeknek megfelelt és volt hely beírattam. Idén kezdi a nagycsoportot ott és imádja. Első héten megszerette.

Ez olyan dolog, hogy sosem tudni, melyik tökéletes (a mostani ovink sem az, mert a programok elég silányak), lényeg az hogy a gyerek jól érezze magát.

2018. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan csak bölcsibe készül a fiam, de ahol lakunk, egyszerűen szinte alig van esély a bejutásra, így nem szorongunk - és ovinál se fogunk, bejelöljük az összeset és kész.


Inkább szorongunk azon, hogy bevegyék..

2018. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Azon izgulok, hogy hogy veszi majd az akadályt (szeptemberben kezd), de a kiválasztást elég gyorsan letudtuk.

Feltérképeztük a közeli ovikat, elmentünk a nyílt napra, figyeltem a gyerek reakcióit. Mivel alapból nehezen barátkozik, elég jó jelnek tűnt, hogy az egyik óvónővel simán elment játszani. Őt választva oda jelentkeztünk (egyébként pont a körzetes ovi). Felvették, várjuk a kezdést.

2018. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!