Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nem tudnak a mai gyereke...

Miért nem tudnak a mai gyerekek unatkozni, miért kell őket mindig lekötni?

Figyelt kérdés

1 hétig nálunk van a 3 unoka és nyugdíjas pedagógusként sokat foglalkozok velük. Feladványok, kifestők, kézműsség, kertben is játék, stb. De azért persze ennyi eleven gyerek után elfárad az ember és jól esne néha szusszanni egyet. De hiába mondom, hogy játszanak egy kicsit magukban, semmi foganatja, csak a nyüsszögés, unatkozás, nincs mivel játszani (? amit nem is értek, alapból vannak itt saját játékaik, plusz a szülő régi játékai), ott az udvar is.

De ahogy a neten olvasom, sajnos másnál is probléma ez. Nekem is anno 3 gyerekem volt, de nem értem rá, hogy mindig mindegyikkel játsszak, a háztartást is vinni kellett. Esetleg a túl sok inger miatt nem tudnak ma már unatkozni a gyerekek?


2018. júl. 17. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Hagyni kell őket unatkozni, és rájönnek maguktól. Komolyna mondom. Nem baj,ha nyüsszög 3 napig. Negyedik nap feltalálja magát! A gyerekek nem változtak, csak a szülői hozzáállás, a gyerekek ma is gyerekek, ahogy régen. Kreatívak, okosak és ki tudják találni a játékot akkor is, ha nem adod a kezükbe. Csak nem kapnak teret ennek megélésére, mert mindenki rögtön ugrik az első nyüsszentésre. Régen nyüsszöghettek volna, akkor sem ért volna rá senki műsort adni nekik.
2018. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Én azt tapasztalom hogy ha teszek-veszek itthon, csinálom a dolgom, akkor erről mintát vesz és egy darabig eljátszik a kisgyerek (persze nem akármeddig), na de ha le akarok dőlni pihenni.. Na azzal nem tud mit kezdeni és nyüstöl.
2018. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Azert, mert mostanaban az a trend, hogy pici koruktol (ertsd kb ujszulott) folyamatosan foglalkozni kell veluk, lekotni oket, fejleszteni, jatszani a babaval/gyerekkel, stb.

Gyakorlatilag irrealis elvaras ez a szulovel, anyaval szemben is, de a gyereknek sem jo szerintem, mert nem tanul meg magatol gondolkodni programon, lekotni sajat magat, vagy keresni valami erdekeset, ha unatkozik.

De ezen az oldalon is rengetg olyan hozzaszolas van, hogy az anya a gyerekkel csak foglalkozzon az otthon toltott 1-3 ev alatt, mas dolga be legyen egesz nap. Keress csak ra, ha valaki pl panaszkodik, hogy nincs ideje a haztartasra, vagy magara, akkor kioktatjak egybol, hogy nem baj, mert azert van gyesen, hogy a gyerekkel legyen.

Szoval a 0-24-es foglalkozas kovetkezteben a gyerek abba no bele, hogy a felnott vegig vele van es neki csak elveznie kell az elokeszitett programokat.

Mi nem igy nottunk fel, voltunk egyedul a gondolatainkkal, talalnunk kellett sokszor magunknak programot, ha unatkoztubk. Vagy cscak neztunk ki a fejunkbol es gondolkodtunk valamin, mert nem volt egesz napos gyerekmusor a tv-ben, ami lekosse az agyunkat.

Nyilvan most is sokan nevelnek igy gyereket (en is probalok, bar eleinte beleestem a fent emlitett hibaba).

2018. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ezt kapják a nagyszülők, pedig itthon elvannak magukban is. A mi fejünket mindennap látják, nagyszülőkét ritkábban és imádják őket, elvárják a gyerekek, hogy amíg ott vagyunk folyton velük foglalkozzanak.
2018. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
"elvárják a gyerekek"... itt a probléma. Gyerekekről beszélünk, mi az, hogy elvárják? A szülők, a nagyszülők, a felnőttek döntenek arról, hogy mit csinálnak, nem a gyerekek. Meg kellene húzni az egészséges határokat és újra megtanulni NEMET mondani a gyerekeknek! Nem mindenre és nem mindig, de az egyensúly ebben is fontos! Nyüstöli a nagyszülőt? Hát nem! Meg kell neki mondani, meddig mehet el, magától nem jön rá, azért ő a gyerek és te a felnőtt!
2018. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, de én nem mondhatom meg a felnőtt anyósomnak, hogy mit csináljon a saját házában. A 2 gyerek megy utánuk, anyósom inkább megcsinál mindent előre, csak ráérjen unokázni, apósom még a kerítésen kívül se gyújt rá inkább, csak hogy ne kelljen a nagyobb gyerek szomorú tekintetét néznie. Most csoda, hogy az évek alatt elvárás lett?
2018. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Egy szóval nem mondtam, hogy mondd meg anyósodnak, mit csináljon. Azt mondtam, hogy a gyereknek lehet megmondani, hogy mit csináljon, mert akár otthon vagytok, akár az anyóséknál, a szülője te vagy, gondolom ott sem az van, hogy megérkeztek és te hátradőlsz, mert felelősség lepasszolva! Vendégségben is az anyja vagy, és megmondhatod, meddig mehet el. Ha látod, hogy ugráltatja a nagyszülőjét, akkor rá lehet szólni, hogy ez határon túl megy. Én így élek és így gondolkodom, és mivel itt az elkapatás a téma, hozzászóltam. Nem mondtam, hogy te is csináld így, de azt igen, hogy így is lehet, és akkor nem érzi a nagyszülő, hogy elvárás, hogy kiszolgálja és szórakoztassa az unokákat. Ha mégis így dönt, szíve-joga, ahogy neked is, ha hagyod. Ebből is tanul a gyerek, hogy mit is, az más kérdés.
2018. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy régen a nagyszülők is máshogyan álltak az unokákhoz. Nekem az életem részei voltak, sok időt töltöttem náluk. Muszáj volt nekik is betartatni a szabályokat, különben. Mai nagyszülők mindent megengednek a gyerekeknek. 2-3 hetente látják az unokát1-2 órára és szentül vallják, hogy a nagyszülők egyetlen feladata a kényeztetés. Nem tudnak neki nemet momdani. Ha leül kirakózni, akkor egyből hívják bújócskázni, mert ugye ki kell használni azt a kis időt, nehogy egyedül legyen a gyerek.

Nyugodtan rá lehet szólni az unokákra, be lehet velük tartatni a szabályokat, attól még ugyanúgy szeretni fognak ott lenni.

2018. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
*különben nem bírtak volna velünk ők sem
2018. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Unatkozni nem kell.

Ilyenkor csak tippeket adok a gyerekeimnek, mivel kössék le magukat. Nem szórakoztatom őket 0-24-ben.

Kapnak kifestőt, csinálunk só-liszt gyurmát, vagy megmutatom, hogy tud barátság karkötőt csomózni. Aztán a lehetőség adott, lehet foglalatoskodni együtt vagy egyedül. Nem ülök ott, amíg színeznek. Vagy ők a konyhában molyolnak, megnézem, milyen ügyesek, de közben csinálom a dolgom. Az is buli tud lenni, ha segíthetnek pogácsát szaggatni, nudlit gyúrni.

Az unatkozás nem jó, mert abból jönnek az olyan ötletek, hogy megfürdetik a macskát, vagy kifestik a falat virág mintásra. Az a klasszikus öt perc csend, ami gyanús.

2018. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!