Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák

A kérdés

Meddig volt divat, hogy az óvodában megtömik ennivalóval a gyerekeket?

Csak kíváncsiságból.

Kérdések hasonló témákban: óvoda, régen

2018. aug. 2. 18:09  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
80-83-ig jártam oviba, ritka rossz evő voltam,d e soha nem tömtek meg. Evés helyett mindig a kiscsoportosokat segítettem etetni :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont 2018. aug. 2. 18:10 Privát üzenet

5 éve még divat volt Bpn is.., bölcsiben még a fiatalok is tukmálják és erőltetik az evést bölcsiben a napokban. Csak már a barna kenyeret és a gyümölcsöt próbálják beleerőszakolni a gyerekekbe.

Ez szerintem nem fog kimenni a divatból egyhamar..

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/20Időpont 2018. aug. 2. 18:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Érdekes én 17 éves vagyok,2004-2008között jártam Bp. n és egyszer sem akartak megtömni.

# 3/20Időpont 2018. aug. 2. 18:23 Privát üzenet

Már nagyszülö vagyok, de ilyenröl még nem hallottam!

Sem velem meg a testvéreimmel nem volt ilyen, sem a gyerekeimmel, sem az unokáimmal - szóval legfeljebb egy-egy óvodában van egy-egy beteg óvónö, de nem általános és enm is volt soha!

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont 2018. aug. 2. 18:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó: Te hány éves vagy?(csak kíváncsiságból).

# 5/20Időpont 2018. aug. 2. 18:52 Privát üzenet
19 vagyok, egyszer meg engem is megtomtek oviban, aztan visszahanytam a cuccot a tanyerba, tobbet nem probalkoztak, de beallitottak a sarokba, amiert hanyni "mertem".

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/20Időpont 2018. aug. 2. 19:10 Privát üzenet
Én ilyenekről mindig csak a neten soktam olvasni. 84-től jártam óvodába, és mivel utáltam a mézet, ha mézes kenyér volt uzsonnára, engem elküldtek a konyhára, hogy kérjek sima vajasat, és a konyhásnéni kent nekem. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/20Időpont 2018. aug. 2. 21:41 Privát üzenet
A 4-es vagyok, és 61 éves.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/20Időpont 2018. aug. 2. 21:49 Privát üzenet

Én nem szerettem a tejbegrízt és egyszer belémtömték. Anyám egyből ment szólni az óvónőnek, hogy mégegyszer ne forduljon elő. Inkább dupla levest adjanak, mert jó evő vagyok csak azt nem szeretem és kész.

Ez a 90 évek elején volt.

Viszont a gyerekeim nagyszülei (főleg a dédi) állandóan tömné a gyereket. Hiába szólunk, hogy eszik rendesen, ha megáll a kanál fél pillanatra már mondják, hogy egyen. Volt olyan, hogy kivették a kanalat a kezéből és etették. Szóval ez ilyen régi rossz szokás.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont 2018. aug. 2. 21:58 Privát üzenet
88-90 es években voltam ovodás. Nálunk az volt a szokàs,hogy mi magunk szedtük az ételt a tányérunkra,viszont amit kimertünk,azt meg kellett ennünk. Egyszer én is beleestem abba a hibàba hogy nagyobb volt a szemem mint az étvágyam.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/20Időpont 2018. aug. 2. 22:08 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért volt régen a magyar embereknél divat, meg szokott, hogy 17-18-19-20-21-22-23-24-25 évesen már az elsőt vagy a többediket szülték vállaták?
Miért szeretik a fiúk összevizezni a ruhájukat? Mit élvezhetnek ebben?
Ezelőtt kb.20-25 évvel ezelőtt mennyire volt divat az apás szülés itthon ill. Amerikában?
Miért lett divat itt az ősanyázás?
Bajcsyban adnak még homokzsákot szülés után? Régebben adtak, de mostmár sok helyen hallom, hogy nem divat
Most divat, hogy ugyanolyan névvel kezdődjön az összes gyerek neve?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Óvodák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!