Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Autista kisgyerek járhat...

Autista kisgyerek járhat normál oviba?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, hogy egy autista kisgyerek jön szeptembertől a kislányom csoportjába. Meglepődtem, én azt hittem, hogy őket más oviba kell járatni. Az anyuka jóban van az óvoda vezetővel, állítólag ő kérte, hogy had járhasson ide a kisgyerek, szeretné ha normálisak között nevelkedne. Értem én, de jó ez így?

Kisfiamat 2 éve alig akarták bevenni mert SNI-s, enyhe figyelem zavara volt akkor, mára ez teljesen elmúlt, de egy autistát lazán bevesznek...


2018. aug. 8. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ovi okiratában foglaltaktól függ. Nálunk is volt egy autista a csoportban.
2018. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2018. aug. 8. 07:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Besorolástól függ. Azaz az autizmus szintjétől, hogy szükséges-e a speciális intézmény. Plusz attól is, hogy az ovitok milyen intézmény, járhat-e bizonyos kódú autista gyerek oda vagy sem. Tehát ez összetett.

Azt viszont vedd szánításba (hisz te is ezt tennéd!) ha a gyerek csak enyhe autizmusban szenved (nem ön-és közveszélyes többek közt), nem fogja az anyuka a súlyos zavarokkal rendelkezőkkel egy oviba járatni, tehát minden követ megmozgat hogy "normál" gyerekekkel járhasson.

2018. aug. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Ha nem súlyos fokú az autizmusa. Az is az ideális.
2018. aug. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy magasan funkcionáló autista, pl aspergeres (ami már nem külön diagnózis, autista kódot kap). Egy aspergeressel könnyen lehet, hogy sokkal kevesebb gond van, mint egy figyelemzavaros gyerekkel.

Ha az ovi integráló intézmény, akkor járhat oda. Miért ne lenne jó is? te is kijártad az sni-s gyerekednek. Lehet, hogy őt sem vették fel könnyen.

2018. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Most offolni fogok, bocsi érte. Hozzánk általánosba járt egy srác, testileg és szellemileg is gond volt vele. Nem mondom, hogy utáltam, mert nem, nem is érdemelte volna, legfeljebb sajnálatot. Neki lehet jó volt a normális közösség, a többi 28-nak egyáltalán nem. Ezt bátran kijelenthetem. Pedig mondom, nem utáltuk, de nem volt gyerek szemmel a közösségbe való, hiába akarják "kényszeríteni" a szülők az ilyen vegyített lehetőségeket.


Még egyszer mondom, nem bántom az autistákat sem, de ha egyszer lesz gyerekem, akkor én nem fogom olyan oviba/osztályba járatni, ahová ilyen gyerek jár, mert saját magam is átéltem, hogy milyen. Zavaró és hátráltató. Bocsánat mindenkitől.

2018. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

6, hidd el, ha gyereked lesz, az ő érdekeit fogod nézni, nem 28 vadidegenét.

Egyébként ha van ok akkor nem veszik fel és speciális intézménybe utalják. Az sem jó, hogy a gyereked enyhe autizmusa miatt olyanokkal van napi szinten összezárva, akik pl. egymást veszélyeztetik, vagy netán (ezerszer is elnézést mindenkitől, csak a szemléltetés kedvéért írom ilyen rondán) "szobanövény" szinten vannak. Netán ordítanak egesz nap ha valaki hozzajuk szól vagy hozzájuk ér. Ezt nyilván egy anya sem akarja az olyan gyerekének, akin mondjuk az autizmus csak annyiban mutatkozik hogy pl. nehezebben barátkozik vagy megrögzött szokásai vannak (ami ugye tipikus tünete az autizmusnak).


Képzeld el: a gyereked tünete annyi, hogy csak piros pólót akar felvenni és az asztalnál csak jobbról üljenek mellette, illetve kissé zárkózottabb, te járatnád együtt súlyos autizmusban és egyéb betegségekben szenvedőkkel? Nyilván nem. De nem is kell. Épp emiatt van a besorolás.

2018. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
A 28 vadidegen is a saját érdekét nézi nem az egy autista vadidegenét. Én nem íratnám a sajátomat oda,ha van ott ilyen gyerek. Akár tetszik akár nem.
2018. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, szívrd joga. Akkor mashova iratod.
2018. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
integrált csoportba,megfelelő létszám esetén -ped.asszisztens biztositásával,igen.
2018. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!